Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Normális, hoy ez volt a...

Normális, hoy ez volt a reakció, amint kiderült, hogy orvos a párom?

Figyelt kérdés

Már egy ideje együtt vagyok a párommal, eljött az ideje, hogy bemutassam a szüleimnek, nagyszüleimnek. A párommal nem akartuk elsietni, megvártuk, míg valóban komolyra fordulnak a dolgok.


A minap említettem a nagyszüleimnek, hogy x ideje együtt vagyok valakivel, jó lenne, ha megismernék egymást. Nagymamám kérdezett pár dolgot róla, köztük azt is, mi a munkája. Elmondtam, mivel foglalkozik, mire csuklóból azt válaszolta, hogy hozzá be nem teszi a lábát egy orvos, kitudja milyen fertőzést visz be a házába (nonszensz).


Csarvar a történtekben, hogy pár napra rá felhívott, hogy segítsen már pár orvosi / kórházi dologban neki.


Mit gondoltok erről? Jogos a felháborodásunk? Mit tegyek?


N



2017. márc. 9. 21:39
 1/8 acelsziv ***** válasza:
78%
Jogos. Ha nem akarja - elmebeteg indokkal - a házában látni akkor a segítsége se kelljen.
2017. márc. 9. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%
"Nem gond, nagyi, ha komolyra fordul a dolog, akkor a menyasszonyi tortából azért küldünk, meg fotókat az dédunokádról." xD
2017. márc. 9. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
89%

A torta nem jó ötlet mert egy légtérbe lesz a férfival,ne hogy elkapjanak valamit így. A képeket meg csak is digitálisan mert a papír is egy légtérbe lesz a férfivel sőt lehet hogy meg is fogdossa akkor még nagyobb az esély hogy elkap valamit. :)


Egyébként nagyon nagy hülyeséget mondanak. Legközelebb már te se mehetsz mert átadod a férfi fertőzéseit.

2017. márc. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Vegul akkor volt latogatoban a parod a nagyinal?
2017. márc. 9. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%
Ezek szerint a nagyid nem az a típus, aki két havonta ott csücsül a körzeti orvos rendelőjében. :-)
2017. márc. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Nem olvastam el a válaszokat, lehet, már írták.

Oké, nagyidnak volt egy korlátolt, buta megjegyzése, valószínűleg nem egy túlművelt elme, van ilyen. De hogy egy orvos ezen besértődik ("felháborodtUNK), inkább ez nonszensz. Tudhatná, hogy sokféle ember van, beszűkült elmék is, neki -mivel emberekkel foglalkozik-tudnia kellene ezeket kezelni, max. mosolyog egyet, és mivel az intelligenciája meghaladja az átlagot, képes túllépni rajta.

Mellesleg a nagyi "utóreakciója", segítségkérése lehet már a békülés jele is. Vannak emberek, akik nem tudnak bocsánatot kérni, máshogy közelednek. Ezt a művelt barátodnak tudnia kellene, ugyanis a szakmájához a szakmai tudás mellett egy kis emberismeret és empátia is szükséges lenne. Bár mindannyian járunk orvoshoz, tudjuk, ez nem minden esetben van így.

2017. márc. 11. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szakíts! A nagyiddal... :)
2017. márc. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
66%
Nekem is orvos a párom, én meg nyelvtanár vagyok. Majd kiderül idővel, mennyire sznob a drágám...
2017. nov. 13. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!