Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van valaki a közelben, aki...

Van valaki a közelben, aki váláskor őszintén tudott beszélni a férjével? Akár férfi is válaszolhat, a másik (fél) szidalmazása nem érdekel.

Figyelt kérdés
Az érdekelne, hogy azok a férfiak, akik a családi együttéléskor szinte csak a maguk dolgaival voltak elfoglalva, miért kezdenek rögtön a válás felmerülésekor "odaadó" szülőkké válni? Miért kap nagyobb hangsúlyt számára az összes, vagy akár a több közül az egy gyerek? Engem tényleg érdekel a mögöttes tartalom, ilyenek, hogy - mert az anya nem gondozza eléggé, meg az anya egy .... - nem érdekel.

2017. márc. 25. 10:47
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Van a "közelben".

Mi egy párt alkotunk.

Kit kérdeznél közülünk?

Nagyjából egyet fogunk válaszolni.

(Blanka)


A Te történeted és felvetésed is egyéni.

(lehet, hogy talán a diplomádhoz gyűjtesz tananyagot?), - nem fontos.

Abba csak Te tudnál igazán állást foglalni Veled hogy tud valaki "őszintén beszélni" és milyen szituációban.


Mindenki más-más eset.


Pl. nem mindenki "odaadó szülővé válik váláskor".

Ez így máris egyéni probléma.

A gyerek vállalás is egyéni egy váláskor.

Nincs rá szabvány, csak társadalmi törvény szabvány létezik.

2017. márc. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem ilyen nem létezik.
2017. márc. 25. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mármint milyen nem létezik? Hogy váláskor őszintén beszéltek egymással? ... vagy mi nem létezik?
2017. márc. 25. 12:04
 4/10 A kérdező kommentje:

1-nek


Most nem rólam van szó. Olyan embert keresek (akár férfit), aki tud nekem beszélni arról, hogy milyen változás zajlik le a férfiakban váláskor a gyermekeikhez történő viszonyulásukban. (nem szakdolihoz keresem a választ)egyszerűen csak érdekel.

2017. márc. 25. 12:07
 5/10 anonim ***** válasza:
83%

Habár én gyerekek nélkül váltam, de szerintem hasonló dolog volt. Már hónapok óta arról beszéltem a volt férjemnek, hogy mi nem jó a kapcsolatunkba, de igazából tényleg semmi nem történt. Majd mikor bejelentettem, hogy vállni akarok, akkor rögtön mint egy minta férj olyan lett. Mindent úgy csinált mint régebben elvártam. Csak akkor már késö volt, nekem az már nem kellett, és tudtam, hogy ha valakiben alapból nincsen benne, az amit én elvártam, akkor így kikényszerítve sem fog sokáig tartani.


De ha soha nem volt jó apa, csak most a válaskor, akkor megakarja neked mutatni, hogy ö igen is jobb mint aminek öt beállítod. Megakarja mutatni, hogy te fére ismerted öt, és ö igen is jó apa... Aztán eltelik pár hónap esetleg pár év és ugyan az lesz mint elötte volt.

2017. márc. 25. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Tisztelt #5-ös!


Érthető és egyértelmű amit írtál és szerintünk igaz is.


DE ami az "elvárásokat" illeti, abban nem említetted, hogy nem csak TE várhatsz el alkalmazkodást, hanem a másik is elvárhat feléd.


Most jön az, hogy szimbiózis.

A legszebb kategória, és a legnehezebb is.


Bocsi, nem vita kérdés akart lenni.

Képesség kérdés.

2017. márc. 25. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A szimbiózis megérhetne valóban egy-pár "misét". de kérlek benneteket, maradjunk az eredeti kérdésfelvetésnél. Köszönöm az eddigi válaszokat.
2017. márc. 25. 13:09
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A férfiak is emberből vannak.:-) Az emberre pedig gyakran jellemző, hogy akkor kezdi el értékelni, amije van, amikor elveszíti, addig természetesnek, adottnak veszi, nem foglalkozik vele különösebben. Ez lehet az egyik ok, a másik, hogy nagyon erős jellemnek kell lenni ahhoz, hogy valaki maradéktalanul túltegye magát azon a sérelmen, hogy nem elég jó a párjának. Legalább a gyerekeinél be akarja bizonyítani, hogy a válást kezdeményező fél tévedett.
2017. márc. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
77%
Felvázolom a mi történetünket. Szerelem,házasság,lakás,autó,gyerek ✔ minden klappolt. Azonban a gyerekünkre féltékeny lett és nem tudott alkalmazkodni ahhoz,hogy gyerek van a háznál. Ezért eljárt bulizni és keresett új hobbyt ( megértő voltam,gondoltam ne stresszeljen már szegénykém így elengedtem nyugodt szívvel mindenhova ) és ahol összejött egy idősebb nővel ( akinek még nem volt gyereke ) Minket pedig miatta elhagyott pontosabban kirakott. Én győzködtem sokáig de hiába. Mindig láttam rajta,hogy vacilál de a másik nő adta szabadság mégis erősebb volt. Ott csak Ő volt a középpontban. Aztán Ő adta be a válást végül mert kiderült,hogy a nő terhes lett. Csöbörből vödörbe igaz ? Konkrétan zokogtunk mindketten a váláskor,a bíró azt se tudta mi van. Megbeszéltük,hogy a templomi fogadalmunk örök és azt nem veheti el tőlünk senki. A nőröl nem beszél,lehet zsarolja is vagy ki tudja...Azóta megszületett ott is a gyerek. Ide heti 1x jár. Annyit tudok,hogy ott sok a vita,veszekedés Újra elkezdte azt a hobbyt ( lehet egy 3. nőt keres :D ) Szóval itt van 2 gyerek akire nagyon kevés időt szán...Közben a közösségi oldalakon postolgat róluk mint egy minta apa...és szerintem el is hiszi magáról,hogy az. Végülis abban a heti 3 órában az :) Én még mindig szeretem. Friss reggelivel várom ha jön,készülök kis meglepivel ( semmi rosszra nem kell gondolni nincs köztünk semmi testiség ) amit ő örömmel fogad és igazából olyan békés a viszonyunk mint azelőtt soha. Mondja is,hogy felüdülés ide jönni :) Ennyi lenne a mi kis történetünk. Jah és kb. 2 éve mentünk szét,fél éve váltunk el. Nem várok tőle csodát. Ha egyszer újra is kezdenénk akkor sem akarnám,hogy megjátszott minta apa legyen. Elfogadtam,hogy Ő is egy,,gyerek,, :)
2017. márc. 26. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én hiszek Neked, és együtt érzek.

Szerintem Te vagy a "minta" anya".

(az elmondásodból)


Azért "meghallgatnám" a párod véleményét is amit Ő jegyzetel ide.


Úgy látszik nem véletlen vagyok mérleg aszcendens. :)

A serpenyő másik fele üres.

(bocs, nem hiszek a csillagkegyekben, csak poénból írtam), ám tényleg mérleg vagyok. :)


Szóval kéne a férjed véleménye is.

Csak hogy ne legyen üres a másik serpenyő a mérlegen.

2017. márc. 26. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!