Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyire befolyásolja a...

Mennyire befolyásolja a családod az étkezési szokásaidat? Támogatnak, ha fogyni vágysz vagy egészségesebben enni?

Figyelt kérdés

Azért kérdem, mert kíváncsi vagyok, mennyire általános jelenség az, ami nálunk zajlik. Következő;


Nagyon magas a koleszterinem és min. 10 kg-ot le kéne adnom. Nem is éreztem mér jól magam a testemben egy ideje, szóval tisztítókúrába, fogyókúrába kezdtem.


Ez azt jelenti konkrétan, hogy reggeli mindig grapefruit, sok fogás helyett salátát eszem, több zöldségből áll az ebédem, este 6 után nem eszem. Kiiktattam a kenyeret, tésztát, zsíros kajákat.


Mióta ez van állandóan szekálnak, abszolút nem támogatnak, sőt, inkább támadnak. Anyám piszkál, hogy dagadt vagyok, de besértődik, ha nem kóstolom meg a diós kalácsot, nem eszem meg a krumplis tésztát stb.


Nálatok van ilyen probléma?



2017. márc. 27. 10:48
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
59%
Ésszel is csinálhatnád, akkor is szekálnának, de legalább neked jó lenne, lenne értelme...
2017. márc. 27. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

Ésszel csinálom, hidd el.

Sok számolással jár (kalória, szénhidrát, fehérje, B12, vas stb.) és sok sporttal, de majd megéri.

Csak rossz, hogy étkezés terén ennyire sok támadást kapok a családomtól.

2017. márc. 27. 11:15
 3/21 anonim ***** válasza:
62%
Ez irigyseg mert ok se erzik jol magukat a börükben de nekik nincs akaraterejuk egeszsegesen etkezni.
2017. márc. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
88%

Ha butaságot csinálsz, akkor ne csodálkozz, hogy megszólnak. Tekintsd ezt annak, hogy törődnek veled.

Járj utána alaposabban a témának és alakíts ki egy egészséges fenntartható étrendet, akkor akár csatlakozni is fognak.

A jelenlegi étrendedből jó irány a kenyér, tészta csökkentése és a sok zöldség. De pl a grapefruit minek? Az az egy válasz elfogadható, hogy szereted és jól esik, de hogy ez lenne az egészség maga az kb a 80-as években volt a női magazinokban. Az este 6 után, meg a 90-es években. Azóta lettek sokkal divatosabb hülyeségek is, legalább a trendet kövesd :)

2017. márc. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
56%
Amennyiben ők fizetik és ők is készítik az eteleidet, érthető, ha morognak miatta. Ha a te költséged és te fozol magadra, akkor nem érthető. Amikor én fogyózni kezdtem, az volt az első, hogy a férjem nem evett sütit, kekszet vagy chipset, ha a közelben voltam -pedig nem kértem ilyenre. Egy osszetarto család támogatja a tagjait
2017. márc. 27. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%

Le kell szarni, hogy ki támogat, vagy ki nem. Magadnak csinálod, zárd ki a családodat amennyire csak tudod.

Plusz egy jó tanács. A reggeli nagyon fontos étkezés, ne egy darab gyümölcsből álljon. Legyen benne némi hasznos szénhidrát, és fehérje is.


Sok sikert! :)

2017. márc. 27. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
90%

De nem is eszel. Reggelire egy kis gyümölcs, aztán ebéd, és utána már semmi.

Ez éhezés, koplalás.

Ez egyáltalán nem egészséges.

Így nem lehet eldönteni, hogy miért nem támogatnak a szüleid. Egyszerűen csak nem támogatják a diétádat, vagy azt nem támogatják, hogy ilyen egészségtelenül diétázz.

2017. márc. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
82%

Amit te művelsz, az olyan fokú éheztetés, amiből MARADANDÓ bajok származhatnak.


1, Reggel enni kell, nem gyümölccsavval és cukorral szétcseszni a tested.


2, Ebédre nem csak saláta, hanem hús-zöldséggel, kevés barna rizs, kevés bulgor, kevés durumtészta beleférHET.


3, Tejet, sajtokat hagyd el.


4, NE hat után ne egyél, hanem lefekvés előtt 3 órával ne. Az a normális. És vacsorára is sok fehérje, zöldséggel.


Az, hogy nem támogat a családod, rossz, mert egy családnak ez lenne a dolga. De amit te most művelsz, attól hasnyálmiriggyulladástól (halálozási arány 50%) a cukorbetegségig egy csomó mindent össze lehet szedni. SEMMI értelme.

2017. márc. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
97%

Ne csodálkozz, hogy nem támogatják a kialakuló anorexidat.


Reggeli egy szem grépfrút, ebéd saláta, aztán kb. semmi.

Honnan nyered az energiát, húst eszel, főzeléket (nem habarósat), stb.?


Mert ezt én sem támogatnám!

2017. márc. 27. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%

Az én esetemben nem volt egyszerű váltás: kiderült, hogy gluténérzékeny vagyok, egy évre rá, pedig hogy édesanyám párja cukros. :D Mármint nem azon nevetgélek, hogy ezek az állapotok nevetségesek, hanem hogy nálunk is kellett nagy irányváltás.


Hozzátéve, hogy én nem eszem, iszom tejes dolgokat, csak növényi tejet. Mielőtt bárki nekem ugrana és tejeretneknek nyilvánítana: alapjáraton nincsen problémám a tejjel, nem vagyok vegán, nekem _nem_ ízlik a "rendes", állati eredetű tej. Kiskorom óta így van, csak akkor egész egyszerűen nem ittam meg a tejet, maximum, ha ételekhez kellett, abban pedig nem éreztem ki.


Tehát összegezve ez: glutén- tej- és cukormentes étkezés. Nem mondom, hogy diéta. Nem élek otthon, de amikor hazamegyek, illetve a saját lakásomban is ezt a hármat követem. A párom miattam a gluténmentes ételeket eszi, természetesen, amikor nem eszünk együtt vagy csak megkívánja a búzakenyeret vajjal és sonkával, akkor eszi azt. Engem sem ő, sem édesanyám nem piszkál ezzel, úgy eszek, ahogy szeretnék. Pedig kedves párom nagy tejivó, és az elején morgott rám picit, hogy de milyen vagyok, most miért diszkriminálom a tejet. Mert, csak. :D Nem szeretem. Ha valaki nincs a te cipődben, akkor nem fogja érteni, hogy te miért érzed magad jobban így, miért nem ízlik a tej (én esetemben), mikor pedig az olyaaaaan finom. Igen, másnak, illetve Neked. Az én szervezetem nem kéri. Én sem kérem számon, hogy valaki miért szereti a pacalt, amikor szerintem az undorító ízű. :-) Így a válaszom a kérdésre: semennyire nem befolyásol és támogatnak.


Szerintem kérdezd meg, hogy miért van az, hogy piszkál, de közben elvárja, hogy egyél a diós kalácsból. Miért ez a kettősség? Meg fogod enni a diós kalácsot, ha diétás. Ennyi. Mára rengeteg olyan alapanyag van, amikből lehet diétás menüket összeállítani. Akkor az ő lelke is megkapja a kívánt elismerést, és te is tartod magad az étkezésedhez. Főzzetek, süssetek együtt ilyenkor. :-) Ha ebben nem partner, akkor rendelj magadnak vagy csinálj magadnak.

2017. márc. 27. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!