Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a szülő/gyer...

Mi a véleményetek a szülő/gyerek kapcsolatról? Bővebben lenn.

Figyelt kérdés

Konkrétan arra gondolok,ha egy szülőnek módjában állna segíteni a gyerekét,és nem segít neki.

Jelenleg munka nélkül vagyok,tele adóssággal.

Szüleim nyugdíjasok,magas nyugdíjjal.egyszem gyerek vagyok.

Kértem segítséget(kölcsön!amit visszaadok),de megtagadták.

Hozzáteszem: eddig soha semmi segítséget nem kértem tőlük.

Mindig az a válasz,hogy oldd meg.Ha nekem kéne őket támogatni,inkább nem ennék,megtenném bármi áron.

Szerinztetek önző vagyok,hogy én kérek tőlük segitséget?


2010. máj. 12. 10:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
56%

Nem vagy önző, de a szülői segítség nem kötelező.

Ha adnak annak örülni kell, de elvárni nem szabad

2010. máj. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
54%

Hány éves vagy?


Egy biozonyos kor felett már nem szép dolog a nyugdíjas szülők pénzéért kunyerálni...ha elmúltál már 18 kicsi gyerek sem vagy. Ha elég ügyes voltál magadtól adósságokat összegyűjteni, akkor az önálló kifizetéskhöz is legyél elég ügyes.

2010. máj. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 A kérdező kommentje:

Igazad van,csak tudod látom a környezetemben,hogy egyesek erejükön felül segitik a dolgozó,gyakran jó körülmények között élő gyereküket.Én igy el se fogadnám!!!

De sajna van az életben olyan szituáció,amikor rá vagyunk szorulva a segítségre és ki más segíthet,mint a család?

Tudom hülye dolog meg utálok kérni bármit is,de ez van most.

2010. máj. 12. 10:39
 4/29 A kérdező kommentje:

10:37

Rég elmúltam már 18 éves!A férjem és én munka nélkül vagyunk.40 felett senkinek se kellünk, mint munkaerő.

A segitség pedig csak kölcsön kellett volna,ideiglenesen,mig nem találunk melót!

Eddig soha.semmit nem kértem tőlük,mert tudom a reakciókat.Mindent magunk teremtettünk meg.De az életben van sajna ilyen eset is.Nem vagyunk egyedül ezzel.

2010. máj. 12. 10:43
 5/29 anonim ***** válasza:
88%
Lehet, hogy megtámadtok,de a szerény véleményem, hogy a jövő mégiscsak a fiataloké és természetesen nem azt mondom, hogy kisemmizni kell a szülőket,akik nyugdíjasok, de ha tehetik, hogy egy kicsit is segítsenek,mikor a gyerekük kéri, úgy gondolom illő. Szép dolog az önállóságra nevelés, de a segítség megtagadása megint más...de ez csak az én véleményem.
2010. máj. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
86%

A másodim válaszoló, elég brutálba nyomta.

Mivel nem ismerjük az életeted, a szüleiddel való kapcsolatodat, vagy akár csak a szüleidet, így nehéz válaszolni. Én is ismerek ilyen családot, nagyon jó barátnőm is ugyan ebben a cipőben van. Sajnos vannak "betyöpösödött" emberek. Én azt szoktam mondani, hogy egyszer úgy is szükségük lesz rád!!!

2010. máj. 12. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
88%

Kölcsön?

Azt írod 40 évesen sehova se kellesz.

Akkor mikor, miből tudnád megadni?

2010. máj. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:

Ha 40 éves vagy akkor a szüleid valószínű nyugdíjasok.

Tényleg elvárható hogy a nyugdíjuk felét adják oda nektek havonta?

2010. máj. 12. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

10:47

Tudod,optimista vagyok, ezerrel járok meló után és remélem előbb utóbb találok is!Ez egy ilyen időszak, de lesz tán jobb is.

Ha "csak"60 ezret fizetnek,oda is elmegyek dolgozni,és abból már tudok nekik-ill.tudnék-törleszteni.

2010. máj. 12. 10:52
 10/29 anonim ***** válasza:

De akkor ők miből éljenek meg ha a fele nyogdíjat oda adják neked? És ha megy e tesód hogy Ő is munkanélküli lett akkor mit csin áljanak?

Párod szülei segítenek?

2010. máj. 12. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!