Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kimennénk legalább fél évre...

Kimennénk legalább fél évre Németországba dolgozni, de mi legyen addig a 9 éves gyerekkel?

Figyelt kérdés
Iskolába járnia kell, de magyar iskoláról kint nem tudok... arra gondoltunk addig ellenne a nagyival, de ő elég feledékeny meg minden. Mit tegyünk? Itthoni fizetésből már nem tudunk megélni.
2008. okt. 13. 16:05
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
50%
Szerintem semmiképpen ne hagyd magára. Miért nem mentek egy évre, és akkor a gyermek járhatna nulladik évet odakint, ami alatt legalább megtanulná a nyelvet? (Ilyen oktatási forma nagyon sok helyen van külföldön, azoknak a bevándorolt gyermekeknek, akik még nem tudják a nyelvet, de iskolakötelesek.) Így mindannyian profitálhatnátok a dologból.
2008. okt. 19. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha tudna a nagyi ra vigyazni es a gyerek is szereti a nagyit akkor talan itt hagyhatod a gyereket fel evre. Viszont JOBB lenne ha csak egyikotok menne ki dolgozni, hogy a gyerek ne maradjon nelkuletek.

Az egyikotok kimegy es ha o mar par honapja dolgozik akkor ti is utana mehettek, talan nyari szunetben, es a gyerek szept.-tol kezdheti kint a sulit.

Mi ugyan nem Nemetorszagba hanem Angliaba koltoztunk ki es a kisfiam nem tudott angolul, de ebbe az orszagba annyi kulfoldi el, hogy ez itt teljesen termeszetes.

Csak azt kerdeztek a beiratasnal hogy hany eves, ugye hogy hanyadik osztalyba mehet. Itt 5 evesen kezdodik a suli, ugyhogy elsos lett. 4 honap utan ertett mindent beszelni is folyamatosan kezdett mar. A 2. osztalyban aztan kaptunk egy nagyon nagyon jo tanito nenit o kulon foglalkozott vele olvasasbol, ugyhogy most 3. osztalyban o olvas a legjobban az osztalyban.

Itt Angliaban nem olyan tempoban tanulnak a gyerekek mint otthon, itt sokkal sokkal lassabban.

Van olyan gyerek aki csak az iskolaban beszel, tanul angolul hiszen otthon a szulok akar 1, akar 2 kulonbozo nyelven beszelnek. Igy a gyerkoc 3 nyelven beszel.

Hat nem tudom mennyire kell hogy Nemetor. menjetek ki dolgozni, ha mindegy hogy hova mennetek, akkor erdemes lenne jonni Angliaba es Irorszagba is.

Munkavallalasi engedelyre szuksegetek nincs, szerintem konnyebb kijonni ide mint Nemetorszagba.

Ha csak fel evre mentek ki az azert nem sok, a penz hamar elfogy otthon!

Erdemes gondolkozni inkabb azon hogy kikoltoztok.

En aldom a sorsot hogy igy alakult es kijottunk Angliaba, mar nem fogunk visszamenni Magyarorszagra.

2008. okt. 24. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!