Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Németországba költözés? 2...

Németországba költözés? 2 éves gyerekkel? Tudom nem ide tartozik, de gyerekes anyukák véleményére lennék kiváncsi.

Figyelt kérdés

Ha lenne rá lehetőségetek,hogy kiköltözzetek megpróbálnátok?

Itthon nem élünk valami fényesen nem azt mondom,hogy szegényen,de nem engedhetjük el magunkat.

Az az igazság,hogy most egy rokonunk mondta hogy lenne rá lehetőség hogy kimenjünk és ott éljünk.

Amíg munkánk nem lesz az állam biztosít lakást meg pénzt a megélhetéshez.

Még mielőtt megszületett a fiunk mi kint éltünk egy évig nagyon beleszerettem az országba :)

Ha a saját érdekeinket nézzem belevágnék.

Na de itt vannak a nagyszülők és nem tudom mit szólnának hozzá hogy elválasztom tőlük az unokát.

Nagyon nehéz így dönteni.

Mit csinálnátok?


2011. szept. 29. 15:07
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
64%

Én is éltem kint, 23 évesen valóban szuper volt, mert nem voltak nagy igényeim, nem kellett rezsin meg megélhetésen gondolkodnom, csak éltem az életem, ahogy esik úgy puffan. Anno én is nagyon szerettem ott élni. Azóta eltel pár év de már nem élnék ott semmi pénzért. Barátnőm kiköltözött, férje német, most voltak itthon és nagyon panaszkodik, nem élnek jól, egyáltalán, vágyik haza. A törökökkel veszik egy kalap alá, nem kap rendes munkát, ha talál is valamit, soha nem veszik igazán emberszámba, mindig bevándorló kategória marad, pedig NÉMET a férje!!


Szóval én egyértelműen nem mennék, bár itthon tényleg egyre nehezebb, mi is gondolkodunk a kitelepedésen, de ma már nyugat Európa nem olyan nagy szám mint volt régen, ott se jobb mint itthon.


De te tudod... Ha van biztos munkátok, jó fizetés és a gyermekednek ott tudod biztosítani a jövőjét, akkor menjetek.

2011. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
74%

Szia!


Korábban én is éltem N.o.-ban, és én is szerettem nagyon!

Ha ilyen lehetőségem lenne, biztos, hogy mennék!

A kicsinek is sokkal több lehetősége lesz később..

Én nem várnék nagyon sokáig, Nektek is ezt tanácsolom!


Megkérdezhetem, hová szeretnétek menni? Hol van olyan lehetőség, hogy amíg nincs munka, biztosítva van mégis lakás és pénz a megélhetésre?


A nagyszülőkkel biztos tudtok akkor is találkozni, talán nem olyan sűrűn, de ha már ott dolgoztok, telni fog az utazásokra is én úgy gondolom!

Minden jót Nektek!

2011. szept. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha itthon tényleg nem álltok jól, és itt a lehetőség, akkor mindenképp próbáljátok meg. Ha te jól érzed magad, akkor a gyerek is jól fogja. Ne aggódj majd az óvodába való beilleszkedésével, nagyon könnyen megtanulnak a gyerekek idegen nyelven, és barátokat is hamar szereznek. Nekik szinte semmilyen változást nem fog jelenteni, ha már az elején német oviba fog járni. Rajtad múlik, ha pozitívan állsz a dolgokhoz, akkor nem lesznek akadályok. Nálam ellenkező a helyzet, én haza szeretnék jönni külföldről, nem érzem itt jól magam, és félek hogy ez a gyerekemen is visszatükröződik majd, ezért én most azon vagyok hogy hazajöjjek, és magyar oviba szeretném járatni.
2011. szept. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Hova fogtok költözni? Mi is most készülünk ki (apa már kinn van 1.5 hónapja), nekünk 7 hónapos a kisfiúnk, de sokáig fogunk kinn élni, a következőt már ott szülöm.

Minket nem izgatott a nagyszülős kérdés, mivel a mi életünket akartuk, akarjuk jobbá tenni, és ezt itthon nem lehet, ehhez nem elég a nagyszülők dédelgetése, a gyerekhez pénz kell, havonta növi ki a ruháit stb...

Plusz M.o. helyzete nem látnánk h előre haladna, ezért nálunk nem volt kérdés, egyből igent mondott apuka.

BÁr eleinte nehéz lesz, főleg, h én még a nyelvet sem beszélem, de tudom, h ez a legjobb döntés.

Őszintén tedd fel magadnak a kérdsét, hogy miért maradnál itthon, nézd az itteni lehetőségeiteket, a gyermek jövőjét, és az ottani életet, és dönts a jobb felé.

Minket a jobb élet nem itthon vár.

2011. szept. 29. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
81%
Bocsánat, hogy belekérdezek, Ti akik kiköltöztök, melyik városokba mentek? És hogy álltatok neki az egész témának, hogy sikerült is? Mi is szeretnénk N.O-ba költözni,de sajnos még nagyon csak terv..nyelvet beszéljük, de mégis hogy induljunk el? Köszönöm ha nekem is írtok közben!
2011. szept. 29. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm mindenkinek a biztató válaszit nagyon jól esett :)És örülök,hogy más is úgy látja a dolgokat mint én gondoltam. :)

Mi Rüsselsheim-ba mennénk.

2011. szept. 29. 15:24
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

"Amíg munkánk nem lesz az állam biztosít lakást meg pénzt a megélhetéshez."

Ezt kifejtenéd bővebben mert mi is Németországba készülünk, nekem már akadna is munka, de abból egy családot 2 gyerekkel nem lehet eltartani. A férjemnek keresgélünk még munkát.

2011. szept. 29. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is erre a részre lennék kíváncsi! Megírnád, hogy hogy érted ezt? "amíg nincs munka az állam biztosít lakást és pénzt..."
2011. szept. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

15:17-es vagyok, akik kiköltözünk, szóval nálunk már adott volt a helyzet, párom talált ott munkát, felvették így kiment, minket is visz amint rendezi ott a lakáshelyzetet.

Szóval ennyi, keresett munkát, talált, ment. Nem gondolkodott, h jó lesz e, biztos volt benne, h jól döntött.

2011. szept. 29. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%
a fővárosba költözünk.
2011. szept. 29. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!