Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tegyek még? Már nem bírom...

Mit tegyek még? Már nem bírom tovább.

Figyelt kérdés
Sziasztok, próbálok rövid lenni. A párommal, az utóbbi időben eléggé megromlott a kapcsolatunk. Kb. 4-5 hónapja. Nagyon bunkó, semmit nem segít, folyton megsértődik minden apróságért, ráadásul az anyja is ideköltözött. Leírok pár dolgot: a páromnak van egy nagy fia (13) meg van egy kislányunk (8hónapos). A fiával is foyton én foglalkozom, minden dolgával, az iskolai papírokat én írom alá, én töltöm ki, ő nincs is képben semmivel, mert nem is figyel arra amit mondok. Egyik este tanultam a fiával, a másnapi témazáróra, de közben a lányunkat is altatni kellett volna, a párom meg aludt, és felébresztettem, hogy altassa el a kicsit, hogy valamennyit tudjon tanulni a fia. (tanulni kell vele, különben nen tanul). Szintén egy tanulós eset, a kislány az ölemben, ringatom, a fia kint tanult és több dolgot is kérdezett, amit nem értett és segítettem neki, amikor lejárt a mosógép, a párom a kanapé feküdt, telefonozott. Megkértem hogy teregessen ki, erre felcsattant, hogy "mi vagyok én, nő, b...meg, hogy teregessek". Végül kiteregetett, de csak azért mert a munkás ruhája volt bent és nem lett volna másik neki. Folyton így vislekedik velem, ha megy ki cigizni és megkérem hogy vigye ki a szemetet vagy hozza be a szárítót, rögtön így beszél. Sőt az anyja is itt lakik, aki mindig innen hordja haza a kaját a párom öccsének es az apjának. Szóltam a páromnak, hogy szívesen adok nekik néha, de sem anyagilag sen időben nem tudok, mellesleg nem is akarok, plusz 3 főre főzni. Dr persze én voltam a rossz. Illetve most is 3 fajta sütit akartak húsvétra, de sem a kislányra nem akart vigyázni, sem segíteni nem akart, inkább lefeküdt aludni. Sajnos én már mindent megpróbáltam, folyton próbálok vele beszélgetni, figyelmen kívül hagyom a bunkó, ronda beleszólásait. Az anyjával is elég jól kijövök. Igyekszem mindent megcsinálni. Húsvétra vásárolni se jött el velem, egyedül cipekedtem. Mindegy, lehet hogy apróságokon hisztizem, de ezek engem nagyon bantanak. Én próbálom egyedül, de néha nekem is kell egy kis segitség. Úgy érzem magam, mint egy bejárónő. Sajnos már a különköltözésen gondolkodom. Mit tegyek még, hogy helyrehozzam? Bocsi ha kusza lett.

#válás #külön költözés #munka megosztás
2017. ápr. 15. 17:32
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%
Elmondanám neki, hogy oké, hogy sokat dolgozik és k..rva fáradt, de ez nem ok arra, hogy velem bunkózzon. Felvilágosítanám, hogy én is sokat dolgozom, + nevelem a gyerekünket + az övét is, mégis vagyok annyira intelligens ill. szeretem és tisztelem őt annyira, hogy nem rajta vezetem le a frusztrációmat. Akit szeretek, azzal nem beszélek így, nem is tudnék. Lesz szíves összeszedni magát, mert ha ez így megy tovább, lelépek a p..csába, és akkor ugyanennyi meló mellett vezetheti a háztartást, foglalkozhat a fiával, meg főzhet magukra + még 3 emberre, satöbbi. Majd akkor leesik neki, mekkora könnyebbség, hogy otthon vagyok, és kinyalom a s...ggét.
2017. ápr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
94%

Ilyenkor el szoktam gondolkodni, hogy vajon mi lett volna, ha őszintén elbeszélgetsz egyszer a volt párjával, hogy ők miért mentek szét, és csak az után szülsz neki gyereket.

Nagyon sok ilyen szituáció elkerülhető lenne.


Most meg​ itt a hideg zuhany, hogy még nincs egy éves a közös gyerek, de már ennek a kapcsolatnak meszeltek.


Ha ez az egész 4-5 hónapja kezdődött, akkor két dologra tippelek.

1. Megbánta a gyerekvállalást. Most jön rá​, hogy minden kezdődik elölről, pedig a fiával is utálta végigcsinálni.

2. Van valakije. Téged már nem szeret, menne a másikhoz, és őrlődik, hogy hogy lehet megoldani. A kényelmes kiszolgálás is megmaradjon meg az új nő is képbe kerüljön.

Nincs az a hajtós munkahely, ahol egy szeretőt nincs idő felszedni, és napi 12-14 óra munka alatt van idő kibontakozni.


Ülj le vele beszélgetni, hogy mi történik vele(TEK), mert ez így nem mehet hosszú távon.

2017. ápr. 15. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek. Igen a fia visszatart kicsit, mert anno mikor itt hagyta az anyja, teljesen magába zuhant, nagy nehezen megkedvelt és kezd helyre jönni, látszik rajt, hogy jobb a kedve is, már. Viszont miatta nem szeretném ezt csinálni, sajnálnám, de nem akarom, a saját és a kislányom boldogságát feláldozni miatta.


Többször próbáltam vele beszélni még az elején amíg higgadtan tudtam kezelni, de mindig azzal jött, hogy neki semmi baja, én vagyok bolond, meg depressziós, mert kértem, hogy vigye ki a szemetet, meg hogy pakoljon el maga után. A napokvan is próbáltam vele beszélni, de megint ez volt, hogy hisztizek.

2017. ápr. 15. 21:02
 14/15 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, nagyon szép tőled, hogy törődsz a gyerekével, de neked elsősorban a Te gyerekedre kell gondolnod. Ő az életed értelme, nem valaki más gyereke. Akkor is, ha ez bunkón hangzik.

Neked most kettőtökre kell gondolni, magadra és a kislányra. Titeket senki sem helyez előtérbe, és így esélyed sem lesz egy normális, szerető, megértő társat találni.

2017. ápr. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
92%

Van hova menned, ill. van gyeded? Mertha igen a válasz, akkor a következő munkanapján, amíg nincs otthonpakolj szépen össze és menj! Hogy bánhat így veled a párod? Még egy fizetett alkalmazottal se beszél, megviselkedik így az ember, nemhogy élete párjával! Kihazsnál vastagon, cseléd vagy, bejárónő, szakácsnő rá, meg a pereputtyára, és még mellé lábtörlő is.

szedd össze magad, és menj! Ha fontos vagy neki, akkor tenni fog azért, hogy helyreálljon közöttetek a kapcsolat, de amíg együtt éltek és kiszolgálod, addig semmi nem fog változni. Ha együtt éltek és nem szolgálod ki, akkor méginkább bunkó lesz. Menj el, tapasztalja meg, hogy milyen az, ha nem vagy ott, ha nincs ott a kisgyereke. Bár, azalapján, amit leírsz, nem a nő és a gyereke fog neki hiányozni, hanem a kényelem, amit nyújtottál.Ennéltöbbet érdemelsz!

2017. ápr. 16. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!