Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mas is tapasztalt ilyen...

Mas is tapasztalt ilyen valtozasat a ferjenel? Van okom felni? A csaladtagokhoz is mashoz viszonyul.

Figyelt kérdés

A ferjem nemet, en magyar vagyok. Nem sokra megszuletik a kisbabank. Eddig nem volt kerdes, hogy magyarnak es nemetnek neveljuk. O imadja a magyar kulturat, az eteleket, az orszagot. Megis kikoltoztunk Nemetorszagba, hogy o ki tudjon teljesedni, marmint karrier ugyileg. Igaz, nekem is tobb lett a fizetesem, de nekem sose volt celom az elkoltozes, otthon is megelnek a szakmambol.


Minden szep es jo. Viszont miota terhes lettem, megvaltozott. Na nem ut, meg ilyenek. Hanem mintha meg jobban "dominalna". Nem tudom szebben kifejezni. Latom, hogy szinte mar merges, ha megbamulnak a ferfiak, regen buszke volt ra. Vagy egyutt van a csalad es semmisegeken ugy fennakad es vedelmezni kezd, mint egy oroszlan, holott nem az a tuzrol pattant tipus. Vagy pl. megbeszeltuk, hogy en magyarul fogok beszelni a gyerekhez, de most mar ugy latja, hogy mivel en leszek vele a nap nagy reszeben nemetul kellene hozza beszelnem, mert le lesz maradva, es majd kesobb megtanulja a magyart. Mintha o lenne terhes es nem en...marmint o valtozott es nem en.


2017. ápr. 24. 14:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
89%

hű,hát ezt tőle kell megkérdezned!

egy kicsit ahhoz hasonlít a viselkedése,amikor egy arab ember tér vissza a házájában,és bár előte egy tündéri ember volt,amint hazatér uralkodni kezd a feleségén..

2017. ápr. 24. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
75%

Ez gond.


Nem véletlenül szólalt meg a vészcsengőd! Még most ülj le vele beszélni, határozott mondd el, hogy mi az, ami NEM úgy lesz, és mi az, ami a viselkedésében NEM normális. És szólítsd fel azonnali változásra!


Ugyanis elkezdtél egy bántalmazó kapcsolatba sodródni, a férjed bántalmazóvá kezd válni.

2017. ápr. 24. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
18%

Én meg a férjeddel értek egyet. Felállás nálunk is ilyen, férjem német én magyar vagyok. Az én férjem sem szereti ha mások megbámulnak (egy egészséges kapcsolatban nem tapsikol senki sem ha a partnerére nyáladzik éppen valaki az utcán). Az meg hogy védeni próbál téged miért probléma neked? Nem ellened ugrik, nem a saját igazát akarja ráderőltetni, hanem a te szavadat védi.


Azzal meg teljes mértékben egyetértek, hogy a gyerekhez elsősorban németül kellene beszélned. Hidd el, de rengeteg gyereknek okoz ez gondot. Sok lengyellel találkoztam és rengetegen panaszkodnak azzal, hogy a gyerekkel otthon mindig lengyelül beszéltek és az oviban, iskolában most gondjai vannak és egyszerűen nem hajlandó németül beszélni vagy németek között lenni.



Utolsó te meg egy barom vagy, már ne is haragudj. Bántalmazó kapcsolat??!! Az, hogy védi a feleségét.... Te jó ég, mi vagy te egy agyatlan femináci?

2017. ápr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%
Sok férfi tekinti az asszonyát keltetőgépnek. A te férjed is. Próbálj meg beszélni vele, most még talán van visszaút, ha értelmesebb fajta.
2017. ápr. 24. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
41%

#3

Nem, csillagom. Pszichiáter vagyok, azaz orvosdoktor, akinek ez a szakterülete.


Egyéb kérdés?

2017. ápr. 24. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Hu, koszonom, hogy ilyen gyorsan reagaltatok.


Az termeszeten nem baj, ha ved, csak kicsit valtozott az, hogy hogyan. Szinte erzodik rajta, hogy fel van dulva. (A semmin. En nem veszem fel masok piszkalodasat, nezelodeset, beszolasait, es eddig o se tette)


Termeszetesen szeretnem, ha anyanyelvi szinten beszelne nemetul IS. Azok a gyerekek, akik nem tanultak meg nemetul, ott nem mindket szulo lengyel volt veletlenul? Termeszetesen a ferjem itthon is nemetul beszelne hozza, hisz neki meg a nemet az anyanyelve. En felsofokon beszelem, talan mar folotte is,de meg se az anyanyelvem, plusz szeretnem, ha a gyerekem apolna a magyar kulturat es nyelvet is.

2017. ápr. 24. 15:34
 7/13 A kérdező kommentje:
Ez a gyerek tema kicsit kezdi elvenni az eszet, de persze meg jo ertelemben. Eloszor is megbeszeltuk, hogy 1 gyerek lesz, esetleg ketto. Egyreszt, mert sokaig tanultam, masreszt meg inkabb nekik adjunk meg mindent, biztositsuk a jovojuket,amennyire csak lehet. Harmadreszt meg en a kulsomre is eleg hiu vagyok, DE nagyon csaladcentrikus, szeretnem, ha gyerekem feltudnanak ram nezni. Meg meg se szuletett, de mar a masodikrol (talan), HARMADIK-rol almodozik, hogy milyen szep lesz a nagy csalad. Egyik felem meg szeretne is,de egyreszt, meg nincs itt az ideje, masreszt meg nem tudom, hogy 3 gyerek utan egyaltalan vissza tudnek e terne a hivatasomhoz, olyan gyorsan valtozik minden...
2017. ápr. 24. 15:42
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, csak a nyelvekhez szólnék hozzá: ha te következetesen magyarul beszélsz a gyerekkel, az apja meg németül, akkor párhuzamosan tanulja meg mindkét nyelvet anyanyelvi szinten. Az egyetlen veszély, hogy a magyar fog így is háttérbe szorulni, mert rajtad kivül mindenkivel csak németül fog tudni. (Én is NO-ban élek, és ez a tapasztalat).

Egy ismerös családnál mindkét szülö magyar, otthon magyarul beszélnek, és mind a négy gyerek tökéletesen beszéli a németet is, pedig csak az óvodában kezdték tanulni. Az viszont igaz, hogy a családon belül ugyan magyarul beszélnek, de TV-t nézni, bevásárolni, stb már németül szoktak.

2017. ápr. 24. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Koszonom, hogy megosztottad ezt utolso. En is igy gondoltam.
2017. ápr. 24. 16:27
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Egyetlen esetben volna indokolt, hogy te is németülj beszél a gyerekkel. Ha a születendő gyermeketek kifejezett beszédfejlődési zavarral küzdene, vagy bármilyen sérülés miatt értelmi akadályozottsággal élne, akkor jobb lenne, ha csak egy nyelvet tanulna. Ilyen esetben anyanyelvi környezetben, két anyanyelvet beszélő szülővel is súlyosan késik a beszédfejlődés, és minőségileg is más a beszéd, nem egyszerű lemaradásról van szó. Ha ilyen gyermek kétnyelvű családban nevelkedik, mindkét nyelvet egyaránt az életkorához mérten gyenge szinten beszéli (szűk szókincs, diszgrammatizmusok, szótalálási nehézségek, beszédértési problémák jellemzik).

Egyéb esetben meg fogja tanulni mindkét nyelvet, főleg, ha apa is sokat foglalkozik vele. bármilyen jól beszélsz németül, azt a sokszínűséget, az érzelmeknek olyan hiteles közvetítését amire magyarul képes vagy, németül valószínűleg nem tudod nyújtani. Elsősorban ezért fontos, hogy magyarulj beszélj a babához. Azonosnak kell lenned önmagaddal, hogy a köztetek épülő érzelmi kapcsolat a természetes módon alakuljon.

Ettől még, ha hazajön a gyerek az óvodából egy versikével, meg fogod hallgatni, akkor is, ha németül mondja, és ha logopédiára jár, nyilván azt is németül kell vele gyakorolnod. De a kettőtök kommunikációja alapvetően az anyanyelven kell történjen.

2017. ápr. 26. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!