Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szégyenli ha a testvére...

Miért szégyenli ha a testvére autista?

Figyelt kérdés

Van egy felnőtt férfi ismerősöm akit évek óta ismerek de mindig feszült volt, szégyenlős és láttam hogy valami történhetett vele amiért ennyire gátlásos, nem magyar az illető hanem külföldi bár nem lényeg..

Aztan a mai nap elmondta hogy van 2 testvére az egyik Dawn kórral született a másik pedig járni sem tud és beszélni sem tehát 2 súlyos beteg testvére van. Nem fiatalok már mindannyian felnőttek. Azt mondta hogy mikor gyerek volt és elmentek a családdal étteremben akkor mindig gyomoridege volt és enni se tudott annyira szégyellte magát, hogy mindenki őket nézte, utána meg már mikor étterembe mentek máskor megmondta a szüleinek hogy ő nem megy be az étterembe velük, hanem inkább a parkolóba az autoba megvárja őket. Nos én nekem ez nagyon furcsa volt, és nem tudom mit gondoljak erről ugyogy nem mondok addig véleményt még ti nem mondtok, valóban érthető hogy ő emiatt lett egy ennyire gátlásos félénk furcsa ember amiért ennyire szégyenlte magát gyerekkorában? Azt is mesélte ha valamelyik testvérével ment az utcán furcsán néztek ő rá is és sokan ővele se akartak már barátkozni.


2017. ápr. 24. 15:52
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Akárhogy is nézzük, nem egy öröm az ilyen család.

Egy gyerek számára meg különösen frusztráló, ha megbámulják őket, vagy nem megfelelően viselkednek a családtagok nyilvános helyen.

Most már felnőttként meg nyilván a társtalálásban zavarja, hogy halmozottan jelen van a családjában a terheltség, mert épp elméjű ember ilyen rokonsággal "megáldott" partnertől nem akar gyereket.

Nincs könnyű helyzetben az ismerősöd.

Amúgy meg, ki az autista a családban?

Mert a Down-szindróma és az autizmus az Makó és Jeruzsálem!

2017. ápr. 24. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

25 eve hazassagban él es van 4 egeszsêes gyereke ezzel nincsen gond.

Az egyik testvere a down kóros a másik testvére pedig se beszelni se járni nem tud.

2017. ápr. 24. 16:17
 3/9 anonim ***** válasza:
90%

Ott a pont az elsőnél.


Azért elég szar érzés,hogy megbámulnak egyfolytában,meg hogy nem is barátkoznak veled.Ez elég rossz és kellemetlen érzés.

Barátokat is nehéz így meghívni a házukba,mert kellemetlen.Egyrészt kevés ember van aki elmenne hozzájuk szívesen.

Bevallom én is megnézem az ilyen embereket,de nem feltűnően(vagyis próbálom úgy csinálni).Elég nehéz így élni.Sokan magukat sem tudják ellátni a betegség miatt.

Nagyapám is mindig kérdezte,hogy:

-Egyáltalán miért kell megszületnie szegénynek ???

-Hogy fog így normális életet élni ?


És ezeket a kérdéseket nem egy embertől hallottam már.Az osztályomba is jött egy autista srác,vagyis magántanulóként,de bejárt a suliba(külön foglalkoztak vele).Játékként kellett venni azt amit ő csinál.Többször jött utánunk hogy megcsókol meg ,hogy ő jár velünk.Ez addig fajult,hogy a női mosdóban bújtunk el előle minden szünetben.Erőszakos is volt.Egyszer az egyik tanárt is megtépte.


Szóval bánni is nehéz velük.Elég ha felbőszíted és jön a hurrikán :D

És sajnos nem tudják,hogy ez rossz és kontrollálni sem tudják magukat (vagyis nem mindig)



Amúgy teljes mértékben leírtad,hogy miért szégyenli a testvéreit.Olvasd vissza párszor és szerintem rájössz.

Jó persze,nem oké,hogy szégyenli őket,de érthető dolog.

2017. ápr. 24. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

"...25 eve házasságban él és van 4 egészséges gyereke ..."


Akkor neki szerencséje volt, viszont nem biztos, hogy az unokái is egészségesek lesznek, de ki tudja?


Amit nem értek, hogy egy 25 éve házasságban élő 4 gyerekes apa, hogy lehet gátlásos, félénk, furcsa ember csupán azért, mert gyerekkorában megbámulták őket a családdal.

Ezt már volt ideje azóta bőven a helyén kezelni.

Nagy valószínűséggel ő is terhelt egy kissé, neki is más csavarra jár az agya, csak enyhébb formában, ezért ilyen a természete.

2017. ápr. 24. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
86%
+Lehet hogy a testvérei miatt is ,,aggódik''.Ha a szülők elhunynak lehet,hogy ő lesz értük a felelős.Na de mit fog velük kezdeni ?Az otthonokban az ellátást neki kell majd fizetnie nem ?Na most 4 gyerek mellett ez nehéz.Lehet,hogy nem keres olyan jól és aggódik emiatt.
2017. ápr. 24. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%

Ki az autista???

Miért nem kérdezed meg az ismerősödtől azt amit tőlünk?

Igazából nem értem, hogy számodra mi nem világos. Mindig megnézték őket, ő ezt nagyon szégyellte. Te nem szégyellnéd, ha állandóan bámulnának?

2017. ápr. 24. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:
10%
miért lenne égő nem tehetnek róla hogy így születtek.... de bunkók vagytok.
2017. ápr. 29. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
amúgy milyen súlyos Down-Szindrómás állapota ?
2017. ápr. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Még mindig nem tudjuk, ki az autista. Abból, hogy "egyik testvere a down kóros a másik testvére pedig se beszelni se járni nem tud" nem derül ki.
2017. ápr. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!