Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tennel, ha evek ota...

Mit tennel, ha evek ota nevelnel egy halmozottan fogyatekos gyermeket, idos korodra valo tekintettel: Be adnad egy intezmenybe vagy elvarnad, hogy egy kozeli rokon (testvere, nagyneni, nagybacsi) gondozza?

Figyelt kérdés

A beteg gyermek ertelmi serult(beszed,memoria) mozgasaban korlatozott, allando felugyeletet igenyel.

Elvarhato e a testveretol (vagy mas rokontol), hogy gondozza? A gyermekrol valo lemondasnak szamit e, ha intezmenybe kerul?



2016. aug. 4. 10:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Intézmény, egyértelműen. Senkitől nem elvarhato, hogy gondozza a szülein kívül, tőlük is csak akkor, ha valóban akarják. Nem, ezzel nem mond le a szülő a gyerekről.
2016. aug. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%

Kizárt, hogy elvárnám ezt mástól, még magamtól sem várnám el, mert NEM ELVÁRHATÓ!


Több okból:

- nem vagyok gyógypedagógus/ápolónő/orvos/speciális terapeuta, hogy értsek hozzá, hogyan kell megfelelően gondozni egy halmozottan fogyatékos gyermeket

- az otthonom nem hasonlítható össze egy bentlakásos intézménnyel, ami úgy van kialakítva, ahogyan a sérült embereknek a legmegfelelőbb

- nekem is egy életem van, azt nem áldozhatom fel SENKIÉRT, még a gyermekemért sem.

2016. aug. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%
Semmiképpen nem várható el rokontól!! Ha már tényleg nem lennék képes ellátni, nem lenne más választásom, csak az intézmény. Biztos,h számomra ez egy nehéz döntés lenne. Éppen ezért, attól,h intézményben van, megpróbálnám a lehető legtöbb időt tölteni így is a gyerekemmel.
2016. aug. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
95%

Ha én már nem tudom ellátni, akkor egyértelműen egy intézményt választok neki.

Nem lehet senkit kötelezni, hogy átvegyen egy olyan terhet, amit nem önként vállalt. És ilyen esetben abban sem tudnék bízni, hogy az erre kényszerített családtag valóban szívvel-lélekkel ellátná, és jó helyen lenne a gyerekem.

Sajnos nagyon sok rosszat lehet hallani és sajnos a bűnügyi hírek közt is olvasni, hogy a tehetetlen családtagot bántalmazza, aki tehernek érzi, és súlyosan elhanyagolják.

Ha a legjobbat akarod a gyerekednek, akkor szakemberekre bízod, akik önként vállalták, hogy erre fogják áldozni az életüket, és szívvel-lélekkel teszik (persze fizetésért, de nem kényszerből).

2016. aug. 4. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ostoba kérdés. Elvárni elvárhatsz amit akarsz, attól még a teljes rokonság széles karmozdulattal fog neked beinteni, amikor közlöd, hogy te elvárod, hogy a te halmozottan fogyatékos felnőtt gyereked gondozását vállalják át tőled. Egyetlen valós lehetőséged van, az intézmény, ahol erre szakosodtak. Nincs miből válogatni.
2016. aug. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Én mint szülő benne vagyok ebben a helyzetben! Felnőttkorú gyermekem jelenleg otthon velünk él.Jelenleg gyermekem cselekvő képességet kizáró gondnokság alatt áll, én vagyok neki a gyámja. Gondolatban többször lejátszottuk férjemmel a jövőt; mi lesz vele ha mi már megöregedünk vagy esetleg idő előtt eltávozunk az élők sorából... a megoldás : Szociális otthon! Sérült gyermekemnek van egy 3 évvel fiatalabb egészséges testvére aki szintén már felnőttkorú. Próbáljuk benne is tudatosítani, hogy nem azt akarjuk, hogy ő gondozza testvérét. Keressen neki szociális otthont, de mindent elkövessen, hogy ő maradjon a gyámja és rendszeres látogassa őt az otthonba és legalább karácsonykor hazavigye 1-2 napra. Úgy gondolom ez nem olyan nagy kérés.
2016. aug. 4. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Elvarhato= Erzelmeire hatva kicsikarhato. Es ennek kovetkezmenyekent mondjuk el is vallalja, a sajat eletet feladva.
2016. aug. 4. 11:32
 8/12 A kérdező kommentje:

# 6/7 Időpont ma 11:27


Minden tiszteletem a tied es a ferjede!

A kerdesemben pont az ellenkezo pelda van, mint amit irtal. Szulokent elvarni, vagy inkabb lelkileg rahatni a masik gyermekre, hogy gondozza tovabb a testveret, meg ugy is, ha boldogtalannak latom es ezert a sajat eletet felaldozza.

2016. aug. 4. 11:41
 9/12 anonim ***** válasza:
90%

1. nem vállalnék fogyatékos gyereket, elvetetném

2. intézmény, eszembe sem jutna másra testálni, hogy elbxszam az ő életét

3. aki engem kérne - zsarolna - meg ilyesmire, kiröhögném, és elküldeném a fenébe

2016. aug. 4. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Egeszseges gyerekbol/emberbol is lehet fogyatekos pl. baleset kovetkezteben!
2016. aug. 4. 13:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!