Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Te vennél fel hitelt a saját...

Te vennél fel hitelt a saját nevedre ha a szüleid kérnének rá? (5 millió forintot)

Figyelt kérdés
2017. ápr. 25. 11:46
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
81%
NEM! 5 millió forint nagyon sok hitelre, 2 millió is az, kb. 5 évig kell fizetni havi 40-50ezres törlesztőket, 5 millió meg még több is, mint a duplája. Ilyet magam miatt sem vállalnék be, nem hogy más miatt.
2017. ápr. 25. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
91%
Nem.
2017. ápr. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
98%

Ez nagyon sok mindentől függ.


1. Mire? Ha nem életbevágó fontos dolog miatt kell, akkor nem vennék fel.

2. Ők miért nem tudnak? Például ha annyi hitelük van már, hogy nem tudnak újat felvenni, akkor 1000%, hogy nem tudják majd fizetni. Ugyanez, ha azért akarják felvenni, hogy egy másikat kifizessenek. Nem segíteném őket adósságspirálba.

3. Mit kapok én "cserébe"? Nyilván akkor érné meg a kockázat, puszira nem veszünk fel másnak ötmilliót. Ha pl.: házra, értékre vennék fel, és lepapíroznánk, hogy az akkor onnantól az én nevemen van akkor oké.

4. Mi a biztosíték, hogy fizetni fogják? Nem egy ember van a világban aki belerokkant konkrétan a hitel fizetésébe, én nem akarok így járni. Bármi történhet, hogy nem fogják fizetni, akkor meg én fogok nézni, hogy mi van.


Hiába a szüleim, és szeretem őket, ez sok pénz. 500 000 forintot "szó nélkül" felvennék nekik, ha megszorulnának, de 5 000 000 forintot nem két év visszafizetni. Túl nagy kockázat.

2017. ápr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
98%

1x vettem fel kisössszegüt 100.000 ft-ot, mert hirtelen kellett a pénz. Otthon laktam, es úgy beszéltük meg, hogy abból amit hazaadok levonjuk a törlesztőt. Na ebből nem volt semmi igaz... törlesztettem 10.000 havonta, + 30.000 ft haza adás az akkori 75.000.ft-os gyári fizetés... amikor szóltam, hogy nem igy volt megbeszélva, akkor jött a fenyegetőzés, hogy akkor húzhatok el otthonról....

Nagyon rosszul esett....és akkor megfogadtam, hogy soha többet....

Utána persze kellett volna mégegyszer, de mondtam hogy biztos nem... nem is erdekel menjen el 2-3 helyre pluszba dolgozni de én soha senkinek nem veszek fel hitelt.... ugyanez a kezes... kezes is voltam egyszer, aztán én kaptam sorba a felszólitást....

Most már úgy vagyok, hogy inkább rosszba leszek ezért bárkivel is, de én mégegyszer soha.

Mert amig nincs meg a hitel addig megy a szép szó, amint a hitel is elfogyott utána meg eltünik mindenki....

2017. ápr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
98%
Kizárt. Segítenék, ahogy erőm engedi, ez természetes, de az én meglátásom szerint a hitel felvétele már "erőn felüli" kategória. Azt már csak azért sem tenném meg, mert ha én is bukok mindent, akkor utána ki segít az egész családnak!?
2017. ápr. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
97%
Nos, ők miért nem hitelképesek? Nyilván oka van. És fizetni sem tudnák. Ezt nem 1 évig kell fizetni, hanem hosszútávon. Mire kell az 5 milla? Nincs lakásuk? Akkor is saját névre vennék, de azt is 1000x meggondolnám. Ha nem lakhatásra kell, akkor meg nem életbevágó dolog.
2017. ápr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
97%

Én alapból nagyon ellenzem a hitelt, saját magam részére sem vennék fel.Én úgy vagyok vele, hogy addig nyújtózkodom, ameddig a takaróm ér.

Ha x milliós dologra vágyok, akkor kiszámolom, hogy mennyit tudnék havonta rá félrerakni és ezt tenném.Ha több év alatt gyűlne össze a pénz,akkor több év alatt.Megspórolnám magamnak így a kamatokat és attól sem kéne aggódnom,hogy mi van, ha elvesztem a munkám pl és pár hónapig nem tudom fizetni?

Ha csak saját számlán gyűjtögetek, akkor ha 1 hónap kimarad,akkor következő hónapban bepótolom, 2 hónapnyit teszek be..De ezt egy bankkal szemben nem tudod megtenni, ha elmaradsz a fizetéssel az nem játék..

Szóval én saját részre sem vennék fel hitelt, inkább összespórolok rá, ami kell. Akinek nem megy rá összespórolni, az a hitelt sem fogja tudni fizetni az én meglátásom szerint.

De ha a szülők hitel mellett döntenének, hát felőlem, az ő dolguk,nem nagyon szólnék bele.

De az, hogy én vegyem fel helyettük?Esélytelen.

Ha egy kisebb összegről lenne szó(pár száz ezer ft) ,akkor annyit adnék kölcsön a saját szüleimnek , ha megbízható emberek.De itt a hangsúly azon van,hogy kisebb összegnél és kölcsönbe! Magyarul nem hitelt vennék fel, hanem a megtakarításomból adnék kölcsön.

De mondom,ehhez az kell,hogy megbízhatóak legyenek.Szerintem több évtized együttélés során ez kiderül.

2017. ápr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
88%
Eszedbe ne jusson! Ugyanis NEM a te feladatot a szüleid problémájának megoldása. Eleve szülő nem kéri ezt a gyereketől. A párom pont ilyen helyzetbe esett bele, persze az egyik legnagyobb hibás pont ő volt a naívságával. Több kisebb hitelt vetettek fel vele, azzal a hitegetéssel, hogy ők fogják fizetni. Persze ebből igaz nem lett semmi. A végeredmény, hogy bár 10 éve dolgozik, most kezdheti el az életét, miután az adósságait kifizette. Az anyukáján vagyok leginkább elhűlve ( tisztelet persze az apáknak), hogy tehette ezt a fiával. De írtam felhebb is, a párom is hibás egy az egyben. Ha pénzről van szó olyan nincs, hogy rokonság vagy barátság. Ha pénzről van szó ember embernek farkasa.
2017. ápr. 25. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
96%
Nem. De a szüleim nem hoznának ilyen helyzetbe mert nem hülyék.
2017. ápr. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
96%
Persze, de nekem elég megbízhatóak a szüleim, ha hitelt nekem kell felvenni annak jó oka van. pl most anyukám vesz fel nekem a saját nevén 0%s hitelt. És tudom hogy ingatlanba fektetjük.
2017. ápr. 25. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!