Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Egyéb kérdések » Bankban saját számlámra...

Bankban saját számlámra befizethetek 5 millió forintot?

Figyelt kérdés
2016. ápr. 15. 04:33
 1/9 anonim ***** válasza:
43%
Miért ne fizethetnél be?
2016. ápr. 15. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
16%
Igen, de igazolnod kell miből származik a pénz( eladás, örökség, nyeremény stb)
2016. ápr. 15. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
52%

Simán.

Én kb 6 évet dolgoztam feketén, külföldön is dolgoztam legálisan, és a teljes megtakarított összegett kivettem készpénzben, itthon meg befizettem. Milliókat tettem be a számlámra, és a kutyát sem érdekli honnan van.

2016. ápr. 15. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
27%

"Milliókat tettem be a számlámra, és a kutyát sem érdekli honnan van."


Aztán egyszer átvilágítanak szúrópróba szerűen, vagy valami más ügy kapcsán, és szépen rádvernek egy pár milliós adó tartozást és büntit.

2016. ápr. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
33%
Ne tedd be. Lósz*rt fog kamatozni még ha le is kötöd, plusz igazolnod kell honnan van, ha jön egy NAV ellenőrzés.
2016. ápr. 15. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
37%

Annak kb 0 az esélye, szóval egyáltalán nem félek tőle. Persze könnyű a neten okoskodni, meg játszani a becsületest, de a valóság az, hogy emberek tízezrei vagy százezrei élik le az életüket az országban adózás nélkül, vagy minimális adózással.

A rengeteg építőipari munkás, autószerelő, fuvaros, 100 ezernyi főbérlő, stb. szerinted minden jövedelmet bevall? Vagy éppen cég tulajok, politikusok? Szerinted a sógoromnak aggódnia kéne, mert 20 évvel ezelőtt épített egy 3 szintes családi házat, és még bankszámlája, meg bejelentett munkahelye sem volt? Nem, nem kell aggódnia.

A jelenlegi munkahelyemen rendesen be vagyok jelentve, és fizetek vagy 2 millió forint adót évente, ha azt mind megtarthatnám feketén, nem sokat gondolkodnék.

Annak a tipikus okoskodásnak sincs értelme, hogy ezért tart itt az ország, blah blah. Nem az én megspórolt adómon múlik, hanem a százmilliárdos haveri alapon működő állami üzleteken, stadionokon, Felcsúton, többszázezer tanulatlan, haszontalan közmunkásokon, akik itt ülnek minden nap az irodám melletti parkban, mert a kijelölt területen egyszerűen nincs mit csinálniuk.

Egy olyan átlagemberről nem hallottam még akihez a NAV csak úgy kiment, megnézte milyen házban él, milyen autója van, mekkora TV-je, hány milliót költött már el nyaralásokra, milyen drága ételeket vásárol, mekkora készpénz tartaléka van, milyen bevételei voltak, stb.

Ha valakinek 50-100 millió jön-megy a számlájára, akkor elhiszem, hogy esetleg megvizsgálják.

2016. ápr. 15. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
16%
Én nem ítélkeztem fölötted, amiért nem adóztál (legszívesebben én is nulla adót fizetnék), csak szerintem nem bölcs adózatlan pénzt bankszámlára tenni. A technikai infrastruktúrája egyre fejlettebb lesz a NAV-nak, idő kérdése, hogy mikor buksz le.
2016. ápr. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Kösz, hogy az én kérdésemnél veszekedtek!
2016. ápr. 23. 09:19
 9/9 anonim ***** válasza:
20%

Csak akkor, ha van annyi készpénzed. Különben nem.


Ha több van, akkor többet is befizethetsz, korlátlanul.


A bank nem kérdezi meg miért teszed, honnan van ez neked. De arra számíthatsz, hogy a NAV egyszercsak behív egy baráti beszélgetésre. Kivéve, ha csókos vagy a mindenkori hatalmi elit holdudvarában.

2019. dec. 19. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!