Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért én vagyok az egyetlen...

Miért én vagyok az egyetlen értelmes ember otthon?

Figyelt kérdés
A szüleim az utóbbi időben teljesen bediliztek, az öcsém mindigis teljesen teszetosza volt és most is az. A szüleim mostanában álandóan veszekednek minden legapróbb hülyeségen. Én szoktam őket többnyire közös nevezőre hozni és kibékíteni őket, 10 percre, aztán megint belekezdenek valami más miatt. Pl olyanokból tudnak veszekedést rendezni hogy nem találja a sapkáját az apám, és az anyámat gyanúsítja hogy direkt eltüntette. Aztán az anyám meg azért problémázik mert az apám veéletlenül nem rakott a helyére valamit és ezért veszekednek. Aztán ha az öcsém nem megy ki ebédelni akkor meg mindketten őt szekálják. Mintha nem tudná eldönteni magától hogy mikor éhes, miért kötelező akkor ennie amikor apám, anyám is eszik. Az öcsém egész nap semmit se csinál csak számítógépezik, amikor azzal játszik sokszor kiabál káromkodik, mondom neki hogy legalább olyannal ne játszon ami így felidegesíti, de akkor is folytatja. A szüleim hoztak nemrég egy másik kutyát a meglevő kutyán kívül. Az előző kutyával is egyedül én foglalkozok ezért erősen elleneztem az új kutyát. Aztán végülis sajnos az új kutyával megintcsak nekem kell foglalkoznom mert az etetésen kívül csak én foglalkozok, pedig egy kiskutyával játszani, foglalkozni kell. Ráadásul néha bántják is szegény kutyát. Aztán a pénzzel sem képesek bánni, már sokszor adtam nekik mentőcsomagot, amit mindig megígérték, hogy visszaadják, de ilyen még nem volt, pedig nem keresnek annyira rosszul, hogy mindig lenullázódjanak csak mindig kevésbé fontos dolgokra költik a pénzt pl vettek egy kanapét amit igazából nem is használunk, mert nincs neki hely egyik szobában se. Igazából nem bánom, hogy segítek nekik és nem is várom vissza a pénzt amit adok nekik, de nekem fiatalon eléggé fontos lenne hogy pénzt gyűjtögessek, de így nem tudok. Egyre inkább szeretnék elköltözni, egyedül nyugalomban élni, de félek hogy az öcsémmel, egymással vagy a kutyákkal rosszul bánnának és én meg nem leszek ott békét teremteni, meg amúgyse tudok én így gyűjteni a különköltözésre. Anyámmal próbáltam elbeszélgetni, de ő mindig tereli a témát, apámmal elbeszélni ilyenekről meg reménytelen. Mit tudnék tenni, nem bíom a sok stresszt, attól félek, hogy lassan én is bedilizek. Nekem nyugalomra van szükségem. Sokszor haza se megyek csak aludni mert nem kívánok részt venni az otthoni cirkuszból.

2017. ápr. 26. 07:29
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Mi a kérdés?
2017. ápr. 26. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
62%
"Én szoktam őket többnyire közös nevezőre hozni" - valószínű életmentő szereped van ebben a zaklatott házban, és példamutató az öcséd előtt, aminek nagy hasznát veszi majd később, tedd a dolgod. És piszok gyorsan szoktasd le őket a szegény kutya bántalmazásáról - ez fontos.
2017. ápr. 26. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 kovpet ***** válasza:
64%

"Mit tudnék tenni, nem bíom a sok stresszt, attól félek, hogy lassan én is bedilizek. Nekem nyugalomra van szükségem. Sokszor haza se megyek csak aludni mert nem kívánok részt venni az otthoni cirkuszból."


Te csak a saját életedért felelsz, nem a szüleid, a testvéreid vagy a más kutyája életéért.

Ne hagyd, hogy tönkre tegyenek. Ha tudsz, menj.

2017. ápr. 26. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
A kérdés az volt hogy mit tudnék tenni ilyen esetben. Már többször próbáltam megbeszélni velük ezt de nem jártam sikerrel.
2017. ápr. 26. 17:44
 5/6 anonim ***** válasza:
Költözz el.
2017. ápr. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A PÁSZTOR ***** válasza:
Elég hosszan ismerteted a helyzetet, ez nagyon jó mert rálátást adsz. A szüleid a kapcsolatuk azon szakaszába értek amikor az ember megpróbálja a másikat átformálni a saját elképzelései alapján, olyanná ami neki optimálisnak tűnik, csakhogy ez nem megy és soha sem ment. A megoldás elfogadni a másikat úgy ahogy van és szeretni olyannak amilyen. Ha változni akar majd fog a saját döntése alapján. ...Ostobaságokra ne adj pénzt...Amúgy meg az öcséd addig tud flegmatikus lenni amíg te ott vagy , a kutyát sem hagyják éhen halni, bátran elköltözhetsz, ha úgy látod jónak. Nem élheted az ő életüket, éld a sajátodat, és később, ha ebben stabilizálódsz , ugyan olyan hatékonyan (vagy még jobban ) tudod majd támogatni őket. előbb utóbb szükség is lesz rá. Ne legyen lelki ismeret furdalásod e miatt , mert az ő életük. Te pedig NE FÉLJ. Mert a félelem rossz tanácsadó, bátran lépj , ha csakugyan olyan jó vagy mint ahogy leírod nem lesz gondod az életben a talpon maradással.
2017. ápr. 27. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!