Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mennyi időt vesz igénybe és...

Mennyi időt vesz igénybe és hogyan lehet nevet változtatni?

Figyelt kérdés
Két keresztnévvel lettem megáldva, de a másodikat sosem használtam és szeretném leszedetni. Máson változtatni nem szeretnék. Hova kell fordulnom és mennyi időt vesz igénybe?

2017. máj. 11. 16:11
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Egyszerűen nem használod. Nekem Mária a második nevem, de csak nagyon hivatalos iratokon használom, akkor is, csak akkor, ha kérik.
2017. máj. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha 18 év alatti vagy, akkor a szülők engedélye kell. 10e a kérvény illetéke, amit az anyakönyvi hivatalnak kell benyujtani.
2017. máj. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#1-es: Nem ez volt a kérdés. Rendben, hogy neked az megfelel, nekem nem.

#2-es: Régen elmúltam 18. Ez esetben hova forduljak és mennyi időt vesz igénybe?

2017. máj. 11. 18:52
 4/9 anonim ***** válasza:
Anyakönyveztető hivatal
2017. máj. 11. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Anyakönyvi hivatal. Elvileg minden hivatalos úgy intézese max 30 nap. De ha felhívod őket meg mondják telefonon
2017. máj. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
45%
Milyen jo, hogy egy egy embernek csak az hianyzik az eletebol h megvaltoztassa a nevet. Tul sok izmot mozgat meg hogy leirjuk a masik 10 betubol allo nevunket. Nekem a 3-dik a Katalin. Sosem hasznalom en sem, megis: a szuleimtol kaptam. Nem szeretem de ez vagyok en. Katalin is.
2017. máj. 12. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Na és erre ki volt kíváncsi, kedves Katalin?
2017. máj. 12. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
Ha ugyanúgy megy mint a keresztnév felvétele, akkor először anyakönyvvezető, ott kapsz egy időpontot (nekem 1-2 hét között volt valamikor), odamész az időpontra, kitöltöd a nyomtatványt és viszel egy 10 ezer Ft-os illetékbélyeget. Ezután jön a 45 nap elbírálási idő, ha elfogadták a kérelmet akkor vissza az anyakönyvvezetőhöz, kiállítják az új anyakönyvi kivonatot (újabb illetékbélyeg, de úgy emlékszem hogy ez már csak 5K), ha ez is megvan akkor lehet csinálni az új okmányokat, amik közül persze lesz ami ingyenes, lesz ami fizetős.
2017. máj. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

7-es: :) jó kérdés


Köszönöm a segítséget, a polgármesteri hivatalt felhívtam és azt mondták, hogy az anyakönyvvezetőhöz menjek be, 10 ezer Ft-ba fog kerülni és hónapokig is eltarthat, mert a belügyminisztériumhoz kell beküldeniük jóváhagyásra.

2017. máj. 15. 04:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!