Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha az Apám egy...

Mit csináljak, ha az Apám egy skizofrén fogyatékos, aki nem ebben a világban létezik és tönkreteszi az életemet még akkor is ha nem vele élek? 17/F

Figyelt kérdés
Becsülettel tanulok, sportban eddig mindent elértem amit egy 17 éves sportoló elérhet, tiszteletet igyekeztem neki mutatni. E-maileket ír és telefonon zaklat engem és a testvéreimet beteges gondolataival, a szíve kőből van és egy végtelenül önző ember/állat. Annyi kellemetlenséget okozott már az életben, hogy győlölöm őt testvéreimmel együtt. Anyámmal élünk.
2010. máj. 16. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem a keresztanyám ilyen,nemrég vitték be a pszichiátriára, teljesen tönkretette lelkileg az egész családot lassan. nálunk az volt a megoldás, hogy nem foglalkozott már a család vele az utóbbi időben, nem ugrott minden hülyeségére és nem teljesítette az eszement kéréseit. nem lehetett másként kezelni, de még így is elég sok nehézséget okoz, kitartás nektek!
2010. máj. 16. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
23%

Egy :a skrizofén nem fogyatékos,hanem beteg.

Kettő:ha apád az,akkor akkor is az volt,amikor anyád hozzáment és szült neki gyerekeket.

Úgyhogy kérdezd meg anyádat miért tette,ráadásul miért hagyott magára egy beteg embert.Vagy ha elhagyta,miért nem azelött,hogy gyerekeket szült neki.

Három:szerintem nem is gyűlölöd annyira,csak valamiért ezt könnyebb kimondanod.Igazából a szeretetére vágysz,ha jól értem,de szeretetet csak szeretetért kaphat az ember.Ebben az esetben hiába apád az idősebb,de mivel beteg neked kell nyitni felé.Esetleg egy szakember elmagyarázhatja,hogy miért mit tesz az apád.Biztos segítene megértetni veled a történteket.

2010. máj. 16. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az jó, hogy nem vele kell élnetek! Egy év múlva 18 leszel...én azt mondom, senki nem köteles még egy gyerek sem végighallgatni bármelyik szülője rágalmait. Tiltsd le a tőle jövő e-maileket és ha nincs híváskijelzőtök és felveszed a telefont, csak annyit mondj, hogy ha azért hívott hogy piszkáljon akkor te most leteszed a telefont...és leteszed a telefont akár ki is húzhatod. Akkor nem fog csörögni. Bár én azt is hozzátenném, ha normálisan képes beszélni, csakis akkor vagy hajlandó vele tárgyalni. Ha kezdi a "mókát" akkor leteszed megint. Nincs ebben semmi tiszteletlenség. Aztán ha elmúltál 18 és nem bírsz vele, jöhet a zaklatásért feljelentés. Persze gondolom idáig már nem akarnál elmenni. Az én szüleim is elváltak, Apám sosem tudott belenyugodni. Akárhányszor meglátogattam, mindíg szidta (volna) anyámat és az új férjét. Mikor nagyobb lettem, elegem lett belőle, mert anyám nevelt fel meg a férje, tiszteletben, mindíg megkaptam mindent amire szükségem volt. Akkor szemtől szembe megmondtam neki, hogyha nem képes ezen túltenni magát akkor nekem semmi keresnivalóm nálla a jövőben. Dugó benyelt és nagyon jó barátok lettünk. Légy bátor és ne félj. Ha kőszívű tudod mire számíthatsz de állj ki magadért. Senki sem terrorizálhat lelkileg még az apád sem.
2010. máj. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne tarsd vele a kapcsoatot, ennyi. Nem kötelező szóba állni vele, főleg 18 éves korod után nem.
2010. máj. 16. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A válasz megírásának időpontja: 05-16 13:25


Amikor Anyám hozzáment akkor normális ember volt. Voltak fura szokásai de jószívű embernek tűnt. Amikor elkezdte olvasni a Bibliát akkor bekattant az agya 12 éve. Azután rosszindulatú ember lett ott köt belénk ahogy csak lehet stb.. már a fél város gyűlöli őt. Anyám teljesen normális művelt diplomázott nő, azután vált el tőle miután apám rendszeresen fenyegette hgoy meg fogja ölni és kitekeri a nyakát.

2010. máj. 22. 17:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!