Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi lesz a lánykori nevem?

Mi lesz a lánykori nevem?

Figyelt kérdés

Ha tegyük fel Fehér Krisztináról megváltoztatom a nevem Boros Krisztinára (édesanyám után), majd egy hónap múlva férjhez megyek Vörös Tamáshoz, a férjezett nevem pedig Vörös-Boros Krisztina lesz, akkor a leánykori nevem Boros lesz, vagy Fehér? Józan paszti ésszel azt mondanám, Boros, de "leugattak", merthát közel 30 évig Fehérként éltem, és az orvosi leleteimtől kezdve a bizonyítványaimon át a franctudjamiig Fehér vezetéknév szerepel, így igenis a lánykori nevem Fehér marad, mert az az a név, amivel (majdnem) a házasságomig éltem.

Valaki volt hasonló helyzetben? Tényleg nem tudom már lerázni magamról a Fehéret, az marad a lánykori nevem?



2017. máj. 17. 14:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
98%
Tök mindegy meddig voltál Fehér, hivatalos úton változtattad meg a neved nem? Akkor az új név a leánykori neved.
2017. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Közvetlenül az esküvő előtt Boros voltál, úgyhogy - szerintem - az a lánykori neved.
2017. máj. 17. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, a vörösborosnál megakadtam :))))

Az lesz a leanykori neved, amire valtoztattad, es amit használsz majd....

2017. máj. 17. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
81%
A Fehér már törölve van. Csak ha te fogod akarni, a házasság alkalmából visszaveheted.
2017. máj. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%
Nem tudom, de jelenleg már nem is "leánykori név" szokott a nyomtatványokon szerepelni, hanem "születési név". Márpedig a születési neved egyértelmű, hogy Fehér Krisztina.
2017. máj. 17. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
86%
Az új név lesz a születési neved.
2017. máj. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
97%

Boros lesz.


Jogilag egy teljesen új anyakönyvet kapsz amiben a születési neved is Boros lesz. Kvázi teljesen olyan lesz mitha mindig is Boros lettél volna.

(Azért kvázi mert a régi papírjaidat természetsen már nem lehet kicserélni. Pl régi orvosi papírok, régi bizonyítványok, ilyesmik.)


Ilyenfajta névváltoztatásra egyszer van lehetőség.


Házasság miatti névváltoztatás az más tészta. Ott annyiszor változtathatsz ahányszor férjhez mész, illetve válsz. Viszont ott nem változik a születési neved és új anyakönyvet se kapsz.

2017. máj. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%
De a születési név megváltoztatható.
2017. máj. 17. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Nah, ezek szerint jól gondoltam... :)

Egyébként a szó szoros értelmében vett születési nevem is Boros, csak kisgyerekként örökbefogadtak, onnan a Fehér név... új anyakönyvit kaptam, hiába születtem Borosként, a születési/lánykori nevem Fehér lett.

A lényeg, hogy tökmindegy mi van, a házasságkötéskor (előtt) viselt nevem lesz a lánykori. Ezt jó hallani. :)

Köszönöm a válaszokat, mentek a zöldek.

2017. máj. 17. 15:01
 10/15 anonim ***** válasza:
19%

A születési neved (mert már csak az van), a születési anyakönyvi kivonatban szereplő neved: aminek SZÜLETTÉL.


Akkor is, ha utána 8 házasságban vetted fel meg le a férjeid nevét.

2017. máj. 17. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!