Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Családfa » Hogy tudnám megváltoztatni a...

Hogy tudnám megváltoztatni a nevem? Pl Virágné Virág Virágként vettem fel a férjes nevem, a középső Virág a lánykori vezetéknevem, amit nem szeretnék már!

Figyelt kérdés
Családi okokról van szó!14 éve lesz lassan,hogy eggyütt vagyok a párommal,amikor összeköltöztünk "apám" kitagadott,nem beszél velem azóta.Augusztusban megszületett a kisfiúnk,valamiért én h.lye azt gondoltam kíváncsi rá ezért küldtem neki egy Megérkeztem képeslapot,amit posta fordultával visszaküldött,de az még semmi!Az Öcsémmel egy nyilvános helyen elkezdett üvöltözni,hogy mondja meg nekem,hogy a NEM az NEM!Na ezek után szeretnék mindenféle téren elszakadni tőle még a nevét se akarom viselni!!!Mi a menete a névváltoztatásnak,kb mennyibe kerülhet?
2011. dec. 22. 09:23
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
92%
BM, kb 10 rugó.
2011. dec. 22. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
83%

A névváltoztatás 10 ezer Ft, bár házasság esetén csak 5 ezer illeték, nem tudom, ez most minek számít.

Amúgy bemész az önkormányzatba, megmondod, h ez a bajod (a férjednek kell majd a hozzájárulása), és pár nap alatt átírják.

Plusz ugye minden papírodat le kell cserélni, az is kb 10 ezer lesz összesen.

2011. dec. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
9%
Mint egy kert B+....
2011. dec. 22. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!Köszönöm a kimerítő választ!Az első 2 válaszolónak tényleg köszi!
2011. dec. 22. 20:53
 5/14 anonim ***** válasza:
amúgy miért tagadott ki?
2011. dec. 28. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért mert anno ő együtt dolgozott a férjemmel/én akkor még kislány voltam,kb 9 éves a férjem már meg úgy 20éves/.Akkoriban vált el a férjem az első feleségétől,majd kis idő múlva meghalt az édesanyja és elkezdett elég rendesen inni.Mondhatni akkoriban csak a kocsma és a haverok léteztek.Később amikor megismerkedtünk,jobban mondva én megismertem,mert ő ugye emlékezett rám,akkor én már 16 elmúltam ő meg 27.Apu amikor megtudta,hogy elkezdődött valami nagyon ellenezte.A férjem fokozatosan kezdte elhagyni az italt és a zűrős haverjait és 3 év múlva már teljesen "tiszta" volt.Addig titkoloztunk apám előtt,aki egy szép szombat reggel közölte hogy tudja hogy együtt vagyunk és ha nem lesz sűrgősen vége a párom nem éri meg a karácsonyt.Apám másnap elment melózni én meg összepakoltam a cuccom és elmentem a nagyimhoz.A párom azt mondta költözzek hozzá!Haza mentem a papírjaimért amik elvoltak rakva/anyakönyvi,bizonyítványok stb.,és amikor megmondtam apámnak,hogy hova megyek azt mondta ha így döntöttem neki többet nincs lánya.Ehhez azóta is tartja magát!:-//
2011. dec. 28. 20:34
 7/14 anonim ***** válasza:
köszi, hogy leírtad. sajnálom.
2011. dec. 29. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 omba ***** válasza:
100%

Először én is azt hittem, valami kamu kérdés, apád súlyos eset, az enyém is hasonló volt, csak ő többször is folyton kitagadott XD.

Én is gondolkodtam a névváltoztatáson, de aztán mindegy lett.

nem az ő neve, csak örökölte, valami derekabb embertől.


Gratulálok a férjednek!

Ja meg - minden mögött ott egy asszony xD - neked is!

2012. jan. 15. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Azóta beszéltem az öcsémmel,azt mondta felesleges ilyenbe energiát és pénzt fektetni,elkell felejteni magát az embert..És közben egy héttel ezelőtt 50 évesen elhunyt édesanyám...Szülők nélkül maradtam...
2012. jan. 16. 07:35
 10/14 anonim ***** válasza:
Most nem azért, de miért kellett lepontozni? Mi volt haszontalan a válaszomban? :(
2012. jan. 16. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!