Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kaphatok-e így szociális...

Kaphatok-e így szociális segélyt? És ha a munkaügyre kiskönyvvel vagyok regisztrálva (több éve), az elegendő hozzá?

Figyelt kérdés
Jelenleg nincs munkám. Kijött volna a munkanélküli segélyhez szükséges ledolgozott idő, de mivel csak megbízási szerződés volt, és nem rendes munkaviszony, nem adtak munkanélküli segélyt. Igényelhetek-e így szociális segélyt? 29 éves, diplomás nő vagyok. Nem tudom, ez számít-e, gyerekem nincs, és édesanyámnál lakom.
2010. máj. 16. 23:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
83%
Igen kaphatsz.Személyi okmányok és az utolsó 3 havi jövedelem igazolás kell hozzá.
2010. máj. 16. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
87%
Ja a bizonyítványaidat is vidd el,lefénymásolják.
2010. máj. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi!

Jövedelemigazolást nem tudok vinni, az utóbbi 3 hónapban nem is volt jövedelmem :(

2010. máj. 16. 23:31
 4/11 anonim ***** válasza:
87%
Szívesen! Akkor arról majd egy nyilatkozatot kell valószínűleg írnod,hogy nem volt jövedelmed.Intézd minél hamarabb,attól a naptól már kapod a pénzt.Nem lesz sok kb. 26ezer.
2010. máj. 16. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Ja és vigyázz,mert így OEP jogosultságod sincs /ha külön nem fizeted/ ha szociálisra mész akkor már lesz.
2010. máj. 16. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Tudom, azt jelenleg magamnak fizetem, nem lenne rossz ettől is megszabadulni!
2010. máj. 16. 23:39
 7/11 anonim ***** válasza:
79%
Én is így kaptam segélyt, 28ezer havonta, aztán úgyis ajánlanak majd melót amit kötelező elfogadni különben megvonják és annyi. Jobban járnál ha magadnak keresnél valamit minél hamarabb, mert ha kiraknak utcát takarítani cigányok közé az nem túl kellemes.
2010. máj. 16. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Nyilván azon vagyok hogy keressek munkát, de az nem egyszerű, addig is kéne valami pénz. Diplomával csak nem raknak ki takarítani - de ha ez lesz, nem megyek :S
2010. máj. 17. 00:15
 9/11 anonim ***** válasza:
69%

A kérdező kommentje:

Nyilván azon vagyok hogy keressek munkát, de az nem egyszerű, addig is kéne valami pénz. Diplomával csak nem raknak ki takarítani - de ha ez lesz, nem megyek :S


Ezért tartasz ott ahol...

2010. máj. 17. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
87%
A végzettségednél egyel alacsonyabb szintnek megfelelő munkát fognak felajánlani (pl. adminisztrátor stb.). A összeg 28.500 Ft, vinned kell a munkaügyi kp. igazolását, hogy mióta vagy reg. munkanélküli, illetve a legmagasabb iskolai végzettségedről szóló bizonyítványt, ha van mellete valamilyen szakképesítésed, akkor arról is.
2010. máj. 17. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!