Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nővérem kislánya most 1 éves,...

Nővérem kislánya most 1 éves, az "apuka" még akkor elhagyta őket, amikor 3 hónapos terhes volt. Most teljesen depressziós, hogyan segíthetek?

Figyelt kérdés
Nagyon nehéz egyedül a picivel, anyagilag is lelkileg is. Amit tudunk, segítünk, de egy apukát nem tudunk pótolni. Ráadásul ismerkedni sem mer, mert a szoptatás nagyon tönkretette az amúgy is kicsi melleit és borzasztóan szégenlős lett emiatt. Itt a nyár, a pólós időszak és egyszerűen a pulóvereket sem tudom leimátkozni róla. Emberek közé nem jár, rá sem néz egy férfira sem, miközben nagyon vágyis egy társra. Neten odáig eljut, hogy levelezget, de személyes randira nem mer elmenni a megváltozott teste miatt. Hogyan segítsek?? Mellműtétet nem tudomk neki venni, mi sem állunk úgy anyagilag, sőt az egész család sem. Komolyan félek, hogy mélyen depressziós lett.
2010. máj. 17. 11:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha ezt önmagától nem képes rendbe tenni magában, akkor egy pszichológus tudna segíteni. Én is voltam így, én is egyedülálló anya vagyok, nekem a hasam lett nagyon csúnya, de már nem zavar. Kellett kb. 2 év, hogy el tudjam magam fogadni. Az ismerkedés nekem sem egyszerű. Kezdeményezni nem nagyon merek, mert félek a visszautasítástól, de ha valaki érdeklődik irántam, akkor már nem érzem magam kínosan.
2010. máj. 17. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
szia egy mell műtét hát nem hinném ,hogy megoldás lenne.ha már amúgy is azért áll vele szóba egy pasi az már régen rossz.szerintem itt a lelki dolgokra kéne rá hangolódni.neked vagy a barátodnak nincsenek olyan pasi ismerőseitek akiket csak úgy bemutathatnátok neki?az jó volna még ha csak a beszélgetéssel is elütné az időt.a babával meg baba klubokba járni addig sem gondol a gondokra.
2010. máj. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó melltartó csodákra képes.

Tudom eljön az idő amikor le kell venni,de akkor is sokat jelent

2010. máj. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki nem akarja, hogy segíts rajta, azon nem tudsz segíteni. Én is egyedül maradtam a két lányommal, az egyik éppencsak megszületett, amikor a férjem elköltözött. Senki nem volt aki segítsen fizikálisan, a gyedem írtó kevésnek tűnt, de én annyira szerettem volna talpon maradni, hogy sikerült. Nem érdekel a külsőség, hogy lóg a mellem, hogy kevés a pénzem (egyenlőre). De elértem a célom, és megállom a helem egyedül is. A tesódnak is kellene, hogy legyen valami célja. Az meg, hogy kicsi melle, komolyan, mit számít?? Elsőzör a fejében kell rendet tennie, mert amíg ott nincs rend, addig ne is próbálkozzon párkapcsolattal.
2010. máj. 17. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Jó olvasni, hogy ilyen erősek vagytok, őszintén gratulálok! Nővérem is nagyon szépen neveli a kislányt, iszonyú erős nő, anyagilag is amit csak tud, előteremt, a Kicsi semmiben nem szűkölködik, Ő nagyszerű anya. Tényleg csak az ismerkedést látom ennyire nehézkesnek, nagyon szégyelli magát. Jó fej, vidám nő alapvetően, de senkit nem enged fél méternél közelebb, mert bebeszélte magának, hogy Ő ronda lett, senkinek nem fog kelleni és ki fogják nevetni, ha meglátják akár csak egy szál melltartóban. :( Sokat beszélgetünk erről, közös vacsorákat szervezünk, ahová többször hívunk facér pasikat is, ahol jól is érzi magát, sziporkázik, humoros, de ha valakivel ketesben kell maradni, azonnal kihátrál a dologból. Nagyon nehéz így. :(
2010. máj. 17. 11:45
 6/13 anonim ***** válasza:

Te hiába akarsz bármit.Amíg a tesód nem rendezi magában a dolgokat addig te semmit se tehetsz.

Ha tényleg csak a melle a problémája akkor kezdjen el spórolni egy műtétre

2010. máj. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Meggyőződésem, hogy nem a mellei okozzák a problémát. Hiába kicsik, azért el lehet bújni mögéjük :) Otthagyta a párja, élete legszebb időszakát egyedül élte meg, pedig nem így tervezte. Szerintem nincs még felkészülve párkapcsolatra, elég nagy pofon lehetett ez neki, hogy akivel eltervezte leélni az életét, az lelépett. Szerintem ettől többet nem tudsz neki segíteni, és nincs is neki külső segítségre szüksége. Fejben rendrakással kell kezdeni szerintem.
2010. máj. 17. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Üzenem a növérednek hogy azért mert szült és megváltozott a teste, az élett egyik legnagyobb áldozata, hisz életet adott egy kis emberkének. Normális esetben mint nálunk,engem egyáltalán nem zavart hogy milyen lett a feleségem szülés után, söt szebnek láttam mint valaha hisz már nem csak ketten voltunk. Én leginkább arra gyanakszom hogy nem tudja feldolgozni és elengedni a gyerek apját és az ő nagy szerelmét. Sajnos én elváltam mert megcsalás áldozata lettem, de akkor is azt látom a volt nejemben hogy nagyon szép,független hogy szült, és töbször mütötték. 3éve nekem sincs senkim,mert nem tudok tuljutni a dolgon, pedig akár a növérednek nekem is össze kellene már szednem magam.
2010. máj. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Első gyermekem után 22évesen lógott a mellem és elég kicsi volt-nem szoptattam,csak 1 hónapig- 2. gyerek után aki fél évig csak anyatejet evett gyönyörű maradt a mellem, c kosaras melltartót hordok,és a derekam nem lett dagi, arányosan jól híztam-mellre:-)40 éves elmúltam. Ne műtesse meg magát szerintem,járjon uszodába, a mell úszás nagyon jó.

Foglalja jól el magát, tanuljon esetleg,hogy ha a baba oviba megy jó munkája lehessen.

2010. máj. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
A szülés után lóg a mell és a szülés után elsorvad a mirigyállomány és csak a kitágult bőr marad között zongorzni lehet ám a különbséget.És a utóbbin se a torna se az úszás nem segít
2010. máj. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!