Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » 13 éves lányom depressziós?

13 éves lányom depressziós?

Figyelt kérdés

Ma reggel elpusztult a kiskutyánk.

A lányom nagyon sírt.

A telefonjából kitörölt minden képet csak a kutyáról készült képek maradtak benne.

Ha meg lát valahol kutyát azonnal elkezd sírni.

Alig szól hozzánk. Magába zárkózót.

Délután nézte a tv-t és megint el kezdett sírni.

Mit tegyek?

Depressziós?


2010. nov. 19. 19:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
csak nagyon megviselte. beszélgessetek vele kicsit a halálról, meg az elmúlásról. tereld a figyelmét. szervezz programot...
2010. nov. 19. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Szülő!

Ne hülyéskedj már,ez szerintem természetes.

Ne is haragudj,de az lenne érdekes ha meg se viselte volna.

Egy kiskutya halála és bármilyen élőlény elvesztése hatalmas trauma egy kislány/fiú számára.

Ha már hosszasabb ideig tart nálla,ami nem pár napot/hetet jelent akkor lehet elgondolkozni,hogy szakemberhez forduljatok.

Kérdezd meg,hogy szeretne-e beszélgetni vagy hagyd magára?Először én biztos mellé ülnék a lányomhoz és beszélgetnék vele ha látom,hogy nem nyitott akkor kérdezném meg tőle.

Reggel történt a szörnyűség nem csodálom,hogy nem tudta feldolgozni ,kell még neki sok idő.


Sajnálom a lányodat,nem könnyű,de sajnálatos módon ilyen az élet.Kitartást neki.

2010. nov. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
61%
Benned aztán túlteng az együttérzés, hülye kérdések kiírogatása helyett foglalkozzál már a gyereked lelkével és ne ostobaságokat kérdezz.
2010. nov. 19. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Nem depressziós, csak nagyon szerette a kutyust.

Nekem is pusztult már el kutyám/macskám, és én is nagyon sírtam, meg rossz kedvem volt...

de egy idő után jobb lesz :)

Esetleg kérdezd meg, hogy szeretne-e új kutyust, ha igen, akkor mikor!

2010. nov. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Túl fogja tenni magát rajta. Engem is anno nagyon megviselt egy állatkám halála, több, mint egy hónapig kb minden nap sírtam. Nem kellett másik csak egy év múlva. DE azért kérdezd meg, szeretne e új kutyust, mert a felejtésben nagy segítség lehet.
2010. nov. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hma reggelt halt meg a kutyust, akkor nyilvánvaló,hogy szomorú a lányod. Ez természetes. A depresszió meg ilyen esetben 1 nap allatt nem alakul ki..
2010. nov. 19. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
vegyetek neki,egy új kiskutyust (:.. Ez általában beválik. Persze nem fogja elfelejteni a régi kutyáját,de nagyon sokat segít,egy új kutya neki :)
2010. dec. 9. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!