Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleim...

Hogyan vegyem rá a szüleim hogy elkezdhessek lovagolni? 15L

Figyelt kérdés

Már 3 éve kérem tőlük hogy lovagolhassak,de anyukám mindig csak azt mondja hogy oké,majd néz lovardát stb. Tudom azt is hogy veszélyes sport mert elég szerencsétlenül leesni a lóról és el is törhet a kezem. De kiskoromban (6 évesen kb) is az volt az álmom hogy díjugratásban sikeres versenyző legyek,amit meg is szeretnék valósítani. Meg azért is szeretnék lovagolni mert imádom a lovakat és igy azzal tölteném az időm amit szeretek. Persze az iskolában továbbra is 4-es,5-ös tanuló lennék.

Tudnátok adni tippet hogy mivel győzhetném meg őkeg?


2017. jún. 5. 08:32
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj, hogy a lovaglás elég drága sport. Megengedhetitek magatoknak? Ráadásul elég sok idődet is elveszi, könnyen leromolhatna az átlagod.
2017. jún. 5. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Megengedhetjük persze, átlagom pedig nem rontanám mert vinni akarom valamire az életben.
2017. jún. 5. 08:40
 3/12 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem ne várj arra, hogy majd a szüleid elintézik, hanem nézz körül te, informálódj, 15 évesen szerintem ezt már meg tudod tenni. Nézz utána, hogy milyen lovardák, milyen lehetőségek vannak a környéken, kérdezz rá, hogy ez mégis hogyan működik, foglalkoznának-e veled, mennyi lenne a költsége stb. és ha már minden megvan, akkor állj a szüleid elé és közöld velük a tényeket, így nekik is könnyebb lesz átgondolni a dolgokat. Egyébként nem egy olcsó mulatság, régen én is jártam lovagolni, de pont az anyagiak miatt kellett abbahagynom mert bár imádtam, nagyon szerettem, nem volt vele semmi különösebb célom, csupán hobbi szinten lovagoltam és a szüleim ezt így, nem tudták tovább finanszírozni. Szóval lehetséges, hogy esetleg ilyesmi áll a háttérben, de kérdezz rá, hogy konkrétan mit gondolnak erről az egészről és ha nem engedik, akkor annak mi az oka, ezeket beszéljétek át.
2017. jún. 5. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
94%
Miért anyukád néz lovardát? Nézz körül Te, és állj elé konkrétumokkal: itt és itt lehet, ennyibe kerül, így tudsz kijutni, ezzel és ezzel a busszal, az ennyibe kerül, stb. Ne a sült galambra várj 15 évesen, hanem nézz utána magad, és tedd elé az infókat!
2017. jún. 5. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
42%
15 évesen azért be ne oszd már a családi kasszát, hogy mi fér bele..
2017. jún. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
5: nem osztom be.Jol elunk egy igy nem siman beleferne hogy eljarjak lovagolni. Probalj csak belekotni valamibe nyugodtan:)
2017. jún. 5. 09:45
 7/12 anonim ***** válasza:
81%
#4-esnek teljesen igaza van. Ha neked ez fontos, járj utána minden részletnek, beleértve a lovarda és a lakóhelyed közötti logisztikát is, és tegyél egy kész tervet a szüleid elé. Lóról leesés súlyosabb következményekkel is járhat, mint egy kéztörés, a lovaglófelszerelések se két fillérbe kerülnek (egyik barátnőm lánya az első versenyére készül, eléggé képben vagyok), arról nem beszélve, hogy ha kocsival kell téged oda-vissza fuvarozni, az nem biztos, hogy belefér a munkaidő-beosztás miatt.
2017. jún. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
81%
megmondod hogy majd diákmunkával megkeresed a lovaglás és a lovaglócuccok árát.
2017. jún. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

Annyira mágsem akarhatsz, mert aklor már tudnád hol mennyiért mikor tudsz menni.

Ennyi, anyudnak igaza van, nem ö akar lovagolni, miért nézegessen lovardát, mikor végre pihenhet melo után.

2017. jún. 5. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Mivan, kinek nem tetszett, hogy 15 évesen ne úgy viselkedjen, mint egy dedós, hanem nézzen Ő utána a lehetőségeknek?


Komolyan, nevetséges. Vagy ha valaki ennyire anyucikislánya, akkor nem kell lovagolni.

2017. jún. 6. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!