Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan vegyem rá a szüleim...

Hogyan vegyem rá a szüleim hogy elkezdhessek lovagolni? 15L

Figyelt kérdés

Már 3 éve kérem tőlük hogy lovagolhassak,de anyukám mindig csak azt mondja hogy oké,majd néz lovardát stb. Tudom azt is hogy veszélyes sport mert elég szerencsétlenül leesni a lóról és el is törhet a kezem. De kiskoromban (6 évesen kb) is az volt az álmom hogy díjugratásban sikeres versenyző legyek,amit meg is szeretnék valósítani. Meg azért is szeretnék lovagolni mert imádom a lovakat és igy azzal tölteném az időm amit szeretek. Persze az iskolában továbbra is 4-es,5-ös tanuló lennék.

Tudnátok adni tippet hogy mivel győzhetném meg őkeg?


2017. jún. 5. 08:32
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
100%

Van lovagló cipőd/nadrág, kobak (lovas nyelven a lovagló sisak, életet menthet), gerincvédőd saját?

Van elszántságod hóban/hőségben/nyáron menned, akár nap mint nap? Van hozzá kitartásod, hogy eltűrd akár századszorra is, hogy rádszólnak: Egyenes háttal, szoritsd a térdeddel stb stb?

A lovat nem úgy adják alád, magadnak kell megfogni, hajkurászni ha legelőn van, vezetni, lecsutakolni (patakaparas, kefe, esetleg mosás), felszerszámozni, a nehéz nyerget cipelni, lovaglás után, nyereg megint cipel, zablát lemosni. Légy bárniyen éhes szomjas fáradt, a ló szükségletei előbbre valók. Van e kedved, akaratod, hogy órákon, napokon át ugyanazt az sémát gyakorld a lóval ha kell,vagy akár hetekig.

Ha versenyezni akarsz, ugyan ezekre plussz még több verítékre számíts. Ha nem győzöl, nem a lovat hibáztatni. A ló sose hibás! Ő csak teszi amit utasítást,vagy éppen rossz napja van és nem hajlandó semmire. De akkor se hibás! Ő egy másik, érző lény, nem a te alárendelted, hanem partnered. "Te is lehetsz az övé"hiszen a hátán ülhetsz, megtűr, engedelmeskedik. Többszáz kilós, izmos. Könnyedén levethet, és agyon taposhatna. Nem szabad játék szerként használni, nem gáz pedálall műkődik . (persze azért azbember legyen a főnök az ő szempontjából. Nem kellemes mikor, rángat/össze vissza ugrál és nem tudod megfékezni)

Ezeket mérlegelj, miután döntesz.

2017. jún. 6. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:
100%

Szia,

Én 2 éves korom óta lóbolond vagyok, sajnos 10 évesen kezdem "csak"

Megmutattam a szüleimnek, hogy bízhatnak bennem, segítettem a házimunkában, és kicsit elegük is lett, hogy ezzel piszkálom őket:D Amikor még csak évenge párszor mentem lovagolni, látták, hogy úgymond különleges kapcsolatban állok az egyik lóval, így engedtek. Sajnos azt az a lovat, az én drágámat, ott kellett hagynom, de egy új lovardába megyek pont holnap :D

Sok sikert neked is.

2017. jún. 7. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!