Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit kellene tennem ebben az...

Mit kellene tennem ebben az esetben?

Figyelt kérdés
Normális véleményekre lennék kíváncsi.Lassan 30éves nő vagyok.Azt hittem régebben,hogy ilyenkorra már megérik bennem,hogy gyereket szeretnék,de egyre inkább úgy látom,hogy nem akarok.Valamiért nekem idegen az a dolog,hogy növekszik bennem valami,illetve a szülést nagyon nem akarom átélni,mert nem akarok ekkora fájdalmat.Ez rendben is lenne,de ott a másik része:öreg napjaimban teljesen egyedül leszek,nem lesz egy olyan lény,aki belőlem lenne,stb,és ez se jó.De mivel nem bírom a gondolatot hogy legyen a hasamban valami,így szerintem nem lesz.Nagy gond az,ha az embernek nem születik gyereke életében?
2010. máj. 18. 15:29
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Fogadj örökbe egy kisbabát:D

am nem gond. Más is van így, hogy nem szül soha gyereket.. csakhát igen, neki sosem lesz családja, csak a férje, persze ha talál olyan férfit, aki szintén nem akar gyereket : )

2010. máj. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
Örökbefogadó szülő lehetsz:)Rengeteg eldobott gyermek vár gondos szülőre!
2010. máj. 18. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
83%
Személy szerint én anyuka vagyok fiatal anyuka 24 éves.Soha az életembe nem bántam hogy lett a kisfiam.Ö az életem értelme miatta élek.A szülés nem olyan szörnyű mind gondolod.Én simán semmi érzéstelenítő nélkül szültem.10 óra vajúdás után lett meg a babám.És amint meg lett el is felejtettem hogy fájt.Ez nem olyan fájdalom amire emlékszel.Ennek a fájdalomnak nagyon nagy vigaszdíja van.A várandóság meg maga a csoda.Érezni hogy mocorog a te kisbabád pocakodba az leírhatatlan élmény.Szerintem ne hagyd ki ezt a csodát!!!Én már nagyon szeretnék újból a részese lenni de sajnos az anyagiak nem engedik!!
2010. máj. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
79%
Azt hiszem nem nagy gond. Bár nekem fura ez, mert én óvodás korom óta csak az anyaságra készültem. És én nem bántam meg hogy szültem. Gondolod, ha annyira fájna a szülés, akkor olyan sokan szülnének másodikat, harmadikat, stb? De nagyon sok gondtól megkíméled így magad az biztos és anyagilag is jobban jársz. Lehet, hogy öreg korodra olyan pasival leszel, akinek már vannak gyerekei akkor nem leszel magányos.
2010. máj. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

A 15.36-os válaszán elbőgtem magam.


Nekem nem lehetett gyerekem.

2010. máj. 18. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%

Szia:)

A hasadban nem "valami" mozog majd, hanem a kisbabád. A te véred...lehetőleg attól az embertől akit nagyon nagyon szeretsz:) Szerintem ennél csodálatosabb dolog nincs a világon.

Nem baj az önmagában, hogy nem akarsz gyereket, de a későbbiekben megbánod, talán...ha nem lesz évek múlva majd senkid...

Van párod? Erről nem írsz...talán ha megtalálod az ideális partnert:)

2010. máj. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem ne a közvélemény, NE AZ ÁLLAM, ne a szomszédok, ne a családtagok, ne az újságok pszichológus szakértői stb. szabják meg, hogy egy nőnek mikor legyen gyereke, hanem az adott nő (és társa, de a nőé a döntő szó, mert ő hordja ki és szüli meg) igénye, vágya döntsön, és az, hogy van-e kellő (alapvető) háttere/hátterük. Aki csak külső nyomásra vállal gyereket, annak sokszor nem lesz jó vége. A gyereknek is az az érdeke, hogy szerető családba szülessen.


Én 29 éves nő vagyok, jelenleg (de fenntartom a későbbi változás esélyét) én sem érzek ilyet vágyat. Nem is az van, hogy nem bírom a gyerekeket, nem utálatoskodok, mint egyesek (mert van ilyen is) de nem is kezdek visítozni, ha látok egyet (ilyen is szintén van). Ha valamelyik barátnőm a kezembe adja a gyerekét, elvagyok vele, de nem érzem azt, hogy én is azonnal akarok egyet. Idegenül méregetjük egymást a kisgyerekkel, összehaverkodunk esetleg, de nincs elragadtatás.


De olyan párral, aki mindenből kivenné a részét (tehát semmire nem mondja, hogy "női munka", hanem ha úgy adódik, pelenkázza is), pár év múlva vállalnék gyereket. Olyannal, amilyenekről itt írnak, hogy nem hogy nem segít, de otthon sincs, akár félre is lép - na olyantól ne legyen gyerekem.

2010. máj. 18. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Van barátom fél éve jelenleg.Idáig csak gyermektelen barátom volt,abból a megfontolásból,hogy ha lesz esetleg majd gyerekem,mindkettőnknek az első legyen.Viszont most más a helyzet,mert neki van 2nagykorú gyereke,úgyhogy neki nem hiszem hogy a gyerektéma annyira fontos lenne.Nekem pedig sokkal nagyobb álmom az,hogy egy szeretetteljes,igazi kapcsolatom legyen,akivel sok mindenen keresztül megyünk,mindent megteszünk egymásért,stb,mert sajnos ez is elég ritka.Nekem ez sokkal fontosabb valamiért.
2010. máj. 18. 15:47
 9/9 anonim ***** válasza:
75%

Egyáltalán nem baj ha valaki nem akar gyereket, ugyanolyan normális mint az ellenkezője! :)

Viszont az egy kicsit önző és buta dolog hogy attól félsz egyedül maradsz. 1, nem azért kell gyereket szülni, örökbe fogadni hogy legyen aki ápol 2, a gyerek is elhagyhat ugyanúgy mint mindenki más, semmivel sem kevesebb az esélye. Aki egyedül nem tud boldog lenni az társaságban sem lesz az...

2010. máj. 18. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!