Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon ezen az alapon csökkenth...

Vajon ezen az alapon csökkenthető-e a tartásdíj?

Figyelt kérdés
Gyermekem kollégiumba költözik, mert egy magasabb szintű foci egyesületben kezd szeptembertől játszani, iskolát is vált. Most hatodikos. A kollégiumban teljes ellátást kap díjmentesen. Ilyen alapon szerintetk csökkenthető-e az amúgy is magas tarásdíj? Jelenleg a fizetésem felét fizetem a gyerekek után.

2017. jún. 12. 10:57
1 2 3 4 5 6
 11/58 A kérdező kommentje:
A volt feleségemmel jó, a gyermekeimmel a mai napig kiválló kapcsolatunk van. Természetesen tudom, hogy nincs az a pénz amit ne lehetne elkölteni a gyerekekre. Minden évben kirándulni viszem a gyerekeket és rengeteg közös programra. Persze saját zsebből nem sajnálom tőlük, amélkül, hogy az annyuk egy fillér költőpénzt adna nekik. Bármikor jöhetnek hozzám, nagyon szeretjük egymást. 45e/ gyerkő tartást fizetek az exnek persze erre ők még családi pótlékot kapnak. Tobször kérdeztem az exet és ne gondoljátok hogy bunkó módon, tisztességesen, korrekten, hogy mondja el mire költi a pénz, de nem tudja megmondani. Ingyen kapják a tankönyveket és díjmentesen étkeznek.A gyerekek 3 éve vannak tőlem külön és pontosan tudom mire mennyi pénz kell velük kapcsolatban. Adidas és Nike cuccokban járnak.Az exemnek egészségügyi problémái vannak a gyerekekkel emiatt csak házon belül tud foglalkozni. Az egészségügyi gondjai miatt már rég elhozhattam volna a gyerekeket de tudom, hogy abba beleroppanna. Viszon így az én helyzetem lehetetlenedik el.
2017. jún. 12. 13:35
 12/58 anonim ***** válasza:
78%

Fujj de undoritoak az ilyen pasik.

A helyzeted akkor lehetetlenedett el amikor vallaltal gyerekeket aztan leleptel. Vagy mit gondolsz azert mert uri kedved ugy diktalta, hogy kulon folytatod, erdekel barkit is, hogy milyen a helyzeted?

Nem fogjak ez miatt csokkenteni a tartas dijat. De ha annyira vered magad, hogy nem marad penzed, akkor vidd kevesebb fizetos programra oket.

2017. jún. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 anonim ***** válasza:
90%

1. Ilyen alapon nem lehet kérni a csökkentést - ugyanis bármilyen meglepö számodra -, a kollégiumra is elég soakt ekll fizetni, emellett nemcsak kaja-szállásköltségek vannak egy gyerekre, hanem rengeteg más: taníttatás, ruházkodás, utazás, sportfelszerelések, stb.


2. A bíróság a jövedelmed alapján állapította meg a tartásdíjat, és ebböl következöen jogos.

2017. jún. 12. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/58 anonim ***** válasza:
64%

45e Ft nem eppen magas...

Kiszamoltam, lakhatassal mindennel egyutt 2 kiskamaszra havi 200 felett megy el (suli kajak kulonsport tuha minden). Es ez CSAK a ket gyerek.... amugy meg egy filler gyt-t sem.kapok tehat en repdesnek havi 45/gyerek gyt-tol....

2017. jún. 12. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 A kérdező kommentje:
Mint irtam akármennyi pénzt el lehet költeni gyerekekre. Egy 1500 lakosú faluban lakom békés megyében. Itt az emberek 120e ft ot keresnek és ennek megfelelö szinvonalon élnek teljesen élhető életet.
2017. jún. 12. 18:11
 16/58 A kérdező kommentje:
Nálunk a kajak meg külön sport luxus.
2017. jún. 12. 18:13
 17/58 A kérdező kommentje:
12-es válaszoló: minden a megélhetésünkhöz szükséges pénzt én teremtettem elő, munkával. Az exemet szerettem, rendszeresen korházi kezelésekre hordtam, sok százezret ott hagyva a dokiknak. A házat az ö állapotához rendeztem be. Ő egyszerűen kiszeretett belőlem mert kellett a pénz és rengeteget dolgoztam. Nem minden pasi szar alak és nem minden anyuka angyal.
2017. jún. 12. 18:26
 18/58 anonim ***** válasza:
60%

"Mint irtam akármennyi pénzt el lehet költeni gyerekekre. Egy 1500 lakosú faluban lakom békés megyében. Itt az emberek 120e ft ot keresnek és ennek megfelelö szinvonalon élnek teljesen élhető életet."


1. A 45ezer Ft-ból nem telik semmiféle luxusra, ez alig több, mint a kajája, a ruházata már nem fér bele. Az "akármennyi pénzt el lehet költeni gyerekekre" nem ez a kategória!


2. Attól, hogy te egy világvégi kis faluban "megfelelö szinvonalon" élsz, ez a mai emberek többségének nem az "élhetö élet" kategória, akiben van egy pici kis ambíció, annak nem elég a "kacsaúsztató", ennél azért emberibb módon akar élni.


3. Ha te megelégszel a 120ezer Ft-os fizetéssel, az a te dolgod, de a gyerekeid emiatt nem lehetnek hátrányban, nekik joguk van normális életre.


4. Amennyiben kevesleg a maradék pénzt, akkor keress olyan munkát, ahol több fizetést kapsz és akkor több amrad neked. Ne a gyerekeken akarj spórolni, erre nincs jogod.

2017. jún. 12. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
63%

En azt tudom kerdezo, hogy nem minden pasi szar alak es nem minden no angyal. De azt is tudom, hogy abban a pillanatban amikor gyereket vallal valaki, akkor onnantol kezdve a gyerek szuksegletei kellenek az elsok legyenek. Akkor is ha en zsiros kenyeret eszek. Azt a gyereket pont nem erdekli, hogy nektek a felesegeddel milyen nyugotok van. Alapitottal egy csaladot egy bizonyos jovedelemmel, es ha te onnan elmentel, akkor is tartozol azzal a tartassal, hogy ok ne erezzek ennek hatranyat. Vagy hogy gondoltad, magad kore gyujtesz egy csomo gyereket, aztan amikor mar nincs rozsazin kod akkor tovabblepsz, aztan minden gyerek oldja meg ahogy akarja? Persze vannak ilyen ferfiak dogivel, de azert ne legyen mar ez a normalis.

Keress tovabbi munkat, koltozz jobban fizeto helyre.

2017. jún. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket a véleményeket és hogy időt szakítottatok arra, hogy megosszátok ezeket.
2017. jún. 12. 19:53
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!