Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Csökkenthető a tartásdíj az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csökkenthető a tartásdíj az alábbi indokkal?

Figyelt kérdés
A Férjemnek és nekem már van egy közös gyerekünk,most várandós vagyok ismét.60ezret fizet,de mivel már nem keres olyan jól,mint a váláskor ezt nem tudjuk fizetni.Csökkentik a tartásdíjat,ha beadjuk a kérelmet?
2009. aug. 17. 20:01
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
36%
Most mi van? Kinek fizet akkor a ferjed? Kinek a gyereke utan? Kik nem tudnak fizetni kinek??
2009. aug. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
49%

Ez is egy zavaros kérdés, de értem talán, a férjednek van egy másik kapcsolatból gyermeke, plussz nektek a második közös jön. és az elözö gyerek felé való kötelöezetséget akarjátok csökkenteni. igen lehet, ha kevesebb a fizu meg jön a másik lehet. de ha a férjed kevesebbet akar fizetni mint amennyit megad a két közösnek akkor én elgondolkodnék, hogy ha majd töled is lelép mennyit fog neked fizetni.

annyit próbáljon adni neki mind anyagilag mind szeretetböl mint amennyit a közösöknek ad.

2009. aug. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
13%
Én sem egészen értem. Arról lenne szó, hogy a gyerek a férjednél lakik, te fizeted a tartásdíjat és most születik valaki mástól még egy gyereked?
2009. aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
97%

Természetesen bíróságra beadva ezen okokból kifolyólag csökkenthető a tartásdíj. Mivel jön a 2. gyermek ezért már 3 gyermek között osztódik a férj fizetéséből az a rész ami gyerektartásként megjár.



Az már csak egy költői kérdés,hogyha abból indulunk ki, hogy felezni kell a gyermekre szánt kiadásokat, akkor anyuka 120 ezret költ gyermekére minden hónapban?

2009. aug. 17. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
94%

A 2. válaszolótól kérdezem: te úgy gondolod, hogy 60 ezer forint reális összeg a gyermek szükségletei kielégítésére. Nincs az a bíróság ami megítélne ennyit. Az egy dolog mennyit keres az apa a gyermek szellemi testi lelki fejlődését mind a 2 szülőnek kell biztosítani. Jelen esetben itt az apa finanszíroz mindent.A többi burkolt asszonytartás. Ráadásul nagyon sokan csak örülnének, ha volt férjük(élettársuk) csak fele ennyit fizetne a gyereke után.

A családjogi törvényt keresd meg az interneten és pontos adatokat találsz arról , hogy a férjed fizetésének hány százaléka osztódik el majd a 3 gyermek között.

2009. aug. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
20%
Én úgy tudom, hogy mivel már a férjed lett így nem. Egy ismerősöm volt hasonló helyzetben, ők nem házasok és úgy kellett beadnia a bíróságon hogy nincsenek már együtt és kéri ő is a gyerektartást. De ezt pontosan megkérdezem tőle holnap ha addig nem lesz korrekt válasz.
2009. aug. 17. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Amúgy a mostani gyermekünkre közel nem költünk 60ezret.Tudom,hogy nem lehet könnyű a mai világban egyedülálló anyának lenni.De mivel az ex-nél helyezték el a gyereket,ezzel azt vállalta,hogy biztosítja neki a normális élethez való körülményeket.Az apa a gyermek szükségleteinek a felét köteles finanszírozni.És nem hiszem el,hogy egy óvodás gyerek 120ezerbe kerül havonta.Mellesleg a közös gyermekünk és a leendő kisbabánk ne szenvedjen semmiben hiányt a Férjem első gyermeke miatt.
2009. aug. 17. 20:53
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez így van ahogy leírtad és a törvényben is ez van, hogy egyik gyermek sem kaphat kevesebbet a másik kárára.

A bíróság is ezt tartja szem előtt.

2009. aug. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 anonim ***** válasza:
49%
A fizetés 50%-át lehet gyerektartásra ítélni, de a nagyobb részt mindig az a gyerek kapja aki nem él az anyjából, ez a ti esetetekben kb 10-10% a közös gyerekeknek és 30 annak aki az anyával él. És te költesz 120 ezret a gyerekeidre. Azt nem fogjátok fel ,hogy a gyereknek nem csak ruhát , cipőt meg játékot kell adni a gyerektartásból hanem házat, vizet, villanyt, fűtést, kaját. Olyan nem lehet ,h túl sokat költ rá, a közös gyerekekre is túl sokat költ? ?Mint ahogy az sem mentség ,hogy az anya vállalta ,hogy eltartja a gyereket, mert nem a férjed vállalta az anyával közösen ,hogy eltartja a gyereket még mielőtt az megszületett volna. Vagy ha most elveszti a munkáját és nem tud neked meg a gyerekeidnek pénzt adni akkor kb kidobod? Mert vállalta ,hogy eltartja őket és nem teszi? Ez egy butaság.
2009. aug. 17. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

A gyerektartást a fizetés százalékában állapítják meg. Ez általában gyerekenként 20 % Max. 50 %

Nem számít, hogy "mynnyit költ a gyerekre" a gyereknek jár az apja jövedelmének ez a része.

Te tudod mennyit keres a férjed, Nézd meg mennyi a 20 %-a kb. annyit fognak megítélni.

2009. aug. 17. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!