Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Vajon ezen az alapon csökkenth...

Vajon ezen az alapon csökkenthető-e a tartásdíj?

Figyelt kérdés
Gyermekem kollégiumba költözik, mert egy magasabb szintű foci egyesületben kezd szeptembertől játszani, iskolát is vált. Most hatodikos. A kollégiumban teljes ellátást kap díjmentesen. Ilyen alapon szerintetk csökkenthető-e az amúgy is magas tarásdíj? Jelenleg a fizetésem felét fizetem a gyerekek után.

2017. jún. 12. 10:57
1 2 3 4 5 6
 51/58 anonim ***** válasza:
100%

"Hát talán azért mert, úgy én mint az anyjuk szeretjük őket és támogatjuk őket."


Felteszem, ez 3 évvel ezelőtt is így volt, amikor megállapodtatok. Akkor mire hivatkozva szeretnél változtatást?

Amúgy meg teljesen helyénvaló kifejezés a sz..rrágó, ha te most csak azért akarod elperelni az anyjuktól a két gyereket - akik közül az egyik PILLANATNYILAG szerinted nem kerül semmibe -, mert spórolni akarsz a tartásdíjon. Köszönd meg, hogy nem férgeztelek le, nekem volt nagyon kedves, SM-ben szenvedő ismerősöm, fiatalon elvitte a betegség, évekig a kínok kínját állta ki miatta. Amire te készülsz pár ezer forint megspórolása érdekében, az olyan szinten gusztustalan, hogy nehéz nyomdafestéket tűrő szavakat találni rá.

2017. jún. 13. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/58 A kérdező kommentje:
51-es válaszoló: Véleményekre voltam kiváncsi, a tied egy a sok közül.
2017. jún. 13. 21:12
 53/58 anonim ***** válasza:
54%
És teljes mértékben helytálló, akkor is, ha nem tetszik.
2017. jún. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/58 A kérdező kommentje:
A hasznos tanácsokat elfogadom a haszontalanokat elengedem a fülem mellett. De mindegyik épít a rossz is.
2017. jún. 13. 21:15
 55/58 anonim ***** válasza:
41%

40 vagyok, ínnak válaszoltam, aki azt írta, hogy ha magadhoz vennéd a gyerekeket akkor rájönnél, hogy sokkal többe kerülnek, mint az a 90, amit adsz, vagyis arra célzott, így jobban jársz.

Neki írtam, hogy nem biztos, hogy többe kerülne, mert megmarad a 90, plusz kapnád a cspt, gyt-t.


Ajánlom nézz be olyan kérdésekhez ahol pl anyuka akarja 25ről 35re emeltetni, kb mindenki azt írja nekik, h esélytelen, és a 25 az átlag. Szokás itt szidni a pasikat, ne is akadj fenn ezen.

2017. jún. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 anonim ***** válasza:

"Ajánlom nézz be olyan kérdésekhez ahol pl anyuka akarja 25ről 35re emeltetni, kb mindenki azt írja nekik, h esélytelen, és a 25 az átlag."


De nem egy rokkantnyugdíjas anya és két kamasz gyerek esetében. A barátnőmnek 14 évvel ezelőtt ítéltek meg gyerekenként 20 ezret, úgy, hogy a volt férjének papíron nem volt jövedelme, neki viszont jóval magasabb az átlagnál. (Természetesen egy fillért se látott belőle soha, de nem is foglalkozott vele.) 14 év alatt azért eléggé megemelkedtek az árak és a bérek is, csodálkoznék, ha valóban csak 25 ezer/gyerek lenne az átlag.

Egyébként az egész hisztit nem értem, sok lenne 2 kamaszra a 90 ezer egy békési kisközségben, de egyszem férfira kevés?:-)

2017. jún. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/58 anonim ***** válasza:
54%

Figyelj. Feltettel egy kerdest amire jott egy csomo VELEMENY. Ezek a velemenyek nem tetszenek neked mert nem tamasztjak ala a te elgondolasodat. Engem lepontoztak, pedig en vettem a faradtsagot es megkerdeztem egy ilyen ugyekben illetekes birot. Elmondom, hogy ertsed, mert ezt kerdezted: NEM.FOGJAK.EZERT.CSOKKENTENI.A.TARTASDIJAT.

Mellekes mert ezt nem kerdezted: a gyerekeket sem itelnek neked az altalad emlitett okok miatt.

Ertheto?

2017. jún. 13. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:
57%
Hidd el, nem fogják ebből csökkenteni, mert ez nem magas tartásdíj. Ezekkel az indokokkal meg pláne nem fogják, mert ezek nem indokok ahhoz a jog szerint. A másik, hogy ha ilyen stílussal mész oda (szerinted anyának be kellene számolni részletesen, hova költi a szinte minimális összegű gyerektartást, mert ez csak szerinted magad 2017-ben) a bíróságra vagy kiröhögnek vagy finoman kiosztanak. De menj, csináld, tényleg a pénzed fog csak elmenni még jobban. Nem a fizetésed fogják nézni, hanem az össze jövedelmed. Nem ugyan az. Amúgy kérdezz meg szerintem előtte egy ügyvédet, akár neten, jogiforum.hu-n, lehet ám olvasni a ptk-t is, mindenki hozzáférhet, utána nézni ezek mellett mi a bírói gyakorlat, nem olyan bonyolult.
2017. jún. 14. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!