Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ha havonta kb.250 ezer forinto...

Ha havonta kb.250 ezer forintot tudnál félretenni, mit tennél a saját családod jövőjéért?

Figyelt kérdés
Mit kezdenél a pénzzel rövid vagy hosszú távon?

#megtakarítás #család jövője
2017. jún. 12. 14:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%

Most nekem a családom a párom, mert együtt élünk, gyerek nincs. Ha gyerek lenne, akkor gyűjtenék pár évig (bankba betenném vmi nem túl kockázatos lekötésbe is talán), aztán vennék belőle neki egy lakást, az ő nevére, és megkapná, ha egyetemre megy vagy simán kirepül.


De most, hogy nincs gyerek, szerintem akkor is ingatlant vennék belőle, csak azt aztán kiadnám. Illetve ami utána lenne pénz, azt eltenném és spórolnék belőle, mert ki tudja, mi történik később...

2017. jún. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%
Ez attól függ hogy most hol tartotok. Ha még nincs saját ház akkor arra. Ha esedékes hogy egy pár év múlva egyetemre mennek a gyerekek akkor arra. Ha egyik előbbi opció sem játszik akkor esetleg vállalkozás indítása vagy befektetés. Lekéne írni ilyeneket ahhoz hogy tudjunk segíteni.
2017. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%
Ha 20 évig teszek el ennyit, akkor házat vennék, ha 5 évig akkor max egy autó.
2017. jún. 12. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
97%
A java részét félretenném lakásra, autóra, a többiből meg élnék. Persze az összeg, amennyit félrerakok attól is függ, hol élek, egyedül-e, stb...
2017. jún. 12. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
87%
Én befektetném egy részét,hosszútávú lekötésekbe.A másik része meg vésztartalék lenne.
2017. jún. 12. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
83%
A nyugdíjmegtakarításon fölül?
2017. jún. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Igen.
2017. jún. 12. 17:45
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Saját családomban én vagyok egyedül. Utazgatnék mindenhova.
2017. jún. 12. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló helyzetben vagyunk, nekem is szokatlan még, hogy jól keresek a családhoz képest. Én nem otthon lakok, ezért mondtam hogy szóljanak ha szükség van pénzre. Veszek 2-3 havonta apróbb, de azért hasznos ajándékokat, mert nem fogadnák el, pedig tudom hogy 70-80eFt mellett vidéken sincs jó élet.. hát még mikor engem is el kellett tartani!

Nem élek most se nagy lábon, de ingyenes fesztivál jellegű rendezvények beleférnek vagy közös ebédek és kirándulások! A többit most elteszem lakásra, kocsi ráér ha nem függök mástól. Titokban veszem meg, aztán majd meghívok mindenkit! :)

2017. jún. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
50%

Én kb 50et a rokonok szükségleteire költenék támogatasként, 100at tennék lakáskasszába havonta, 50el pedig emelném az életszínvonalam.


Vagy felvennék egy fix hitelt, vennék egy kis lakást jó helyen és a bérleti díjból törlesztgetném a részletet.

2017. jún. 12. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!