Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha nincs saját...

Mit csináljak, ha nincs saját szobám, és nem bírom elviselni az ezzel járó nehézségeket?

Figyelt kérdés

Egy kicsi panellakásban élünk 5-en. Szüleim,apámnak a testvére,a testvérem és én. Magyarán 3 lakószoba van öt emberre. A kisszoba a testvéremé,és onnan szó szerint kiutált,5 percet vagyok bent,és ordibálni kezd,hogy menjek ki,mert ez az ő szobája. Az egyik szoba az apámé és az öccsé. És maradt a harmadik szoba. Itt csak egy ágy van,ezért ha ott tudok aludni,akkor egy matracon alszok,mert az ágyon anya alszik. De mivel itt van számítógép,ezért sokszor még aludni sem lehet,mert vagy apám,vagy a bátyám ott gépezik. Nyáron többször volt,hogy az erkélyen aludtam,mert éjfélig beszélgettek,lesz@rván,hogy én szeretnék aludni. Most meg anyával összevesztünk,és 'kidobott' a szobából,ezért a konyha előterében ülök 2 pléden. És akkor nem említettem meg,hogy tanulni szinte lehetetlenség mellettük,pedig idén fogok menni középsuliba.

Mit csináljak? 14/L


2017. ápr. 29. 14:49
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
93%
Huh ez nagyon durva. Szerintem a normális megoldás ebben az esetben ez lenne: szüleid egy szobában, te a tesóddal egy szobában, a harmadikban pedig apukád testvére. Bár elég furi, hogy nálatok lakik. A legjobb az lenne, ha ő nem lakna ott, és akkor külön szobád lenne a tesóddal. Bàr őszintén szólva, ha a szüleid külön szobában vannak, valószínű, hogy eléggé megromlott a házasságuk.
2017. ápr. 29. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
35%

Ez nem egyszerű szitu bár, de legalább NYÍLT. Erről nem írnék többet. Máskülönben esetleg áthidaló megoldás lehet a tanulásra, hogy ha nem faluban laktok és van könyvtár. (Igaz, falvakban nem jellemző a panel, bár... attól függ.)


Na meg jön a tavasz lassan, gondolj bele, az erkély a tied. Volt, hogy csövezni kényszerültem az erdőben. Talán egy erkély inkább megteszi, nem? Bár ezt nem tudhatom a te esetedben. Mindenesetre kamaszként szerencsésebb volna, ha jutna külön szoba számodra, szurkolok neked, hátha a jövő hoz valami megoldást számodra.

2017. ápr. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként a számítógép szobában miért nem apád és öcséd él és alszik, ha egyszer este is gépeznek? A másikban lakhatna anyud, te meg ahol sikerül... Tényleg szurkolok!
2017. ápr. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
90%
Suliban szólj a tanárodnak, hogy otthon a földön lell aludnid
2017. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
96%
Nagyszülők nincsenek? :( Ez így nem élet, főleg nem egy gyereknek... Ne már, hogy te szívj a felelőtlen szüleid miatt....
2017. ápr. 29. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
96%

#1

Lehet, hogy nem a testvér lakik náluk, hanem ők laknak a testvérnél:)

Ahogy elnézem, náluk minden lehetséges.

2017. ápr. 29. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 anonim ***** válasza:
100%

Ú, nagyon rossz lehet, sajnálom!

Apukád testvére hogyhogy nálatok lakik? Ha négyn lennétek csak, az is szűkös lenne, de így...

Nagyszülőkkel mi a helyzet?

Az erkély meg hosszútávon nem működik.

2017. ápr. 29. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
100%
Kollégiumba nem tudsz menni?
2017. ápr. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
92%

Nagyon sajnállak !

Próbálj meg erről valahogy beszélni a szüleiddel, vagy kérd meg a testvéred, hogy próbálja ki milyen neked, hátha akkor valamennyire megbékél.

Nagyszülőknél, barátoknál el tudsz tölteni egy kis időt?

Illetve tanulásra - már feljebb is írták -, könyvtárba tudsz esetleg elmenni.

2017. ápr. 29. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
95%
Koleszos szakközepet keress.
2017. ápr. 29. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!