Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Nem akarom megtiltani, hogy...

Nem akarom megtiltani, hogy beszeljen az anyjaval, de nem is esik jol. Mit csinaljak?

Figyelt kérdés

A parom anyukaja a leggonoszabb ember az en szememben.Iranyitasmanias, torteto es onzo, minden csak akkor szep es jo, ha ugy van, ahogy o akarja. 2 eve eltunt az eletunkbol, az egesz csalad megszuntette vele a kapcsolatot, de most megint felbukkant es nem tudom mit csinaljak. Meg nem tettem tul magam azon amit velem csinalt. Amikor 3 eve kiderult, hogy nem lehet sajat gyermekem nagyon padlon voltam, depresszios lettem, de a ferjem kitartott mellettem. Az anyja viszont miota ismer utal es nem tagadta, hogy orul annak, hogy nem tudom a fiat egy gyerekkel megfogni. Aztan amikor kicsit mar jobban ereztem magam eldontottuk, hogy orokbefogadunk, mert nagyon szerettunk volna mindketten szulok lenni.Persze, ez is nagy probatetel volt, sok idot kellett ra varni. Az anyosom elso huzasa az volt, hogy felajanlott egy eleg magas osszeget, hogy hagyjam el a ferjemet es keressek mast, akivel "lelences" gyereket nevelhetek. Amikor a parom nyomatekosan megkerte, hogy hagyjon minket beken normalisnak tette magat, de kozben a hatam mogott olyanokat mondott a rokonoknak, hogy AIDS fertozott vagyok es ezert nem lehet gyerekem. Persze, ez nem igaz es mivel nagyon labilis voltam akkoriban meg jobban megviseltek ezek a dolog.

Mostanra mar egy csalad vagyunk, van gyermekunk, akit nagyon nagyon szeretunk, legalabb annyira, mintha sajat lenne.Az anyosom megkereste facebookon a paromat, hogy szeretne megismerni a kisunokajat es eskudozott neki, hogy belatta a hibait.

A ferjem szeretne, hogy meghivjuk magunkhoz nehany napra tobb okbol is. Az elso es legnagyobb, hogy egyke es valamennyire erteheto a viselkedese, mert nincs mas gyermeke, akitol unokat kaphatna.A masik, hogy kulfoldon el es evente max.1-2x talalkoznank Vele.

Aprosagnak tunhet, de nekem ez nagyon nehez dontes.Nem szeretem ot es o sem engem, de megis csak a parom anyukaja, akarmit is tett a gyermekunk az unokaja, megis mar a gondolat is bosszant, hogy talalkoznom kellene vele.

Azt nem tiltom es nyilvan nem is tilthatnam meg a paromnak, hogy o es a lanyunk kiutazzon hozza, de oszinten annak sem orulok, ha a gyermekem a kozeleben van, ugyanis nem olyan reg meg "lelences fattyunak" nevezte.

Mi a helyes megoldas?


(Sajnos nincs ekezet a billenytuzeten, de remelem ertheto:))


2017. jún. 14. 17:29
 1/9 anonim ***** válasza:
85%
Saját véleményem,de én biztosan a köszönésen kívül több szót nem váltanék vele.Ritka gonosz ember.Az ilyen sajnos nem változik.
2017. jún. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%
Azt nem tilthatod meg, hogy a fia és az unokája találkozzon vele, neked viszont nem muszáj. A kiutazásba viszont nem mennék bele, ha a nagyi annyira akarja látni az unokát, először jöjjön haza, béreljen magának egy hotelszobát, és ott vagy játszótéren megismerheti a gyereket. Van épp elég a rovásán ahhoz, hogy ne engedd be az otthonodba, és a gyerekedet se engedd kivinni napokra hozzá - ezt a férjednek is meg kell értenie. Ha tényleg megváltozott, akkor kérjen meg téged, hogy találkozzatok négyszemközt, kérjen bocsánatot az eddigi szemétkedésért, és akkor majd megfontolod, hogy beteheti-e a lábát hozzátok.
2017. jún. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
97%

Én azt tenném, hogy béreljen magának valami szállást, és semleges területen megismerheti a kicsit. Akkor már látod, hogy viselkedik. Ha minden ok, akkor pàr ilyen találkozás után esetleg meghívnám ebédre.

Abba semmiképp nem mennék bele, hogy nálunk aludjon, és abba se, hogy a férjem elvigye hozzá a gyerkőcöt.

2017. jún. 14. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
Az jó, ha nem éled bele magad abba, hogy a mama megváltozott, de vedd, figyelembe, hogy az anyósod "úgy érzi", hogy a hibáit belátta és békülni szeretne. Itt a legracionálisabb az volna, ha adsz neki egy utolsó esélyt és megpróbálsz egy kicsit pozitív lenni, de a múlt miatt nem árt, ha távolságtartó és közömbös vagy vele. Ha tényleg megváltozott és megbánta, amit tett, akkor úgy is teperni fog azért, hogy oldódjon köztetek a feszültség. Ha pedig csak ezzel akar titeket manipulálni, hogy szart kavarhasson, úgy is hamar rájöttök. Leegyszerűsítve, ne legyenek előítéleteid, se negatív-, se pozitív értelemben.
2017. jún. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
97%

Utazás helyett jó volna először videóchaten keresztül beszélni vele. Kiderül rögtön, mi valójában a szándéka. Ha ismét hülyeségeket kezd beszélni, simán meg lehet szakítani a kapcsolatot, viszont ha eljön hozzátok, lényegesen nehezebb kitessékelni az ajtón.


A gyerkőc mennyi idős? Ha elkezd mindenfélét mondani neki, érteni fogja már? Ha igen, akkor még inkább óvatos lennék.

2017. jún. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
83%
Én biztosan nem engedném ki hozzá a picit..hazai pálya vagy semleges hely ,nem kell szeretned sem megbocsátani neki.de jobb ha a picit nem bízod rá egy napra sem,.
2017. jún. 14. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Az anyosom megkereste facebookon a paromat, hogy szeretne megismerni a kisunokajat"


Szerény véleményem szerint, ő nem nagymamája a gyereknek és a gyerek pedig nem az unokája.

A gyerek az ő számára egy teljesen idegen -családból származó- személy, akihez semmiféle köze nincsen. Ne is hagyjátok hogy legyen!

2017. jún. 15. 04:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A videós ötlet is tetszik, meg az is, hogy jöjjön Magyarországra, és itt, semleges helyen találkozzatok.

nem gondolom, én se, hogy megváltozott volna.

A férjed hogy hiheti ezt el?

2017. jún. 18. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Mi lett végül?


7-nek igaza van. A gyerek nem az unokája hisz nem az ő vére és nem ismeri. A ti gyereketek azáltal lett, hogy megismertétek és magatokhoz vettétek. Szóval anyósnak ehhez a gyerekhez semmi köze nincs, nem az unokája. Ezt meg is mondanám neki. De a fiával természetesen találkozhat hisz az a férjem döntése.

2018. jan. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!