Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Megőrülök itthon! Mit csinálja...

Megőrülök itthon! Mit csináljak? 16/L

Figyelt kérdés

Nem lesz rövid amit írok, ezért előre is köszönöm annak aki végigolvassa és esetleg tanácsot is ad!


Itthon nagyon-nagyon rossz a helyzet!

Anyagi gondok, ugatás, hülye rokonok állandó pletykázása...

Idegileg nem kicsit vagyok ki... otthon hetente (van hogy egy héten többször is) állandóan ugatás van a pénz miatt, amibe én nem igazán tudok beleszólni mert még elég kicsi vagyok hozzá. Ha már ugatás, akkor mindenképp fel kell hozni (ez már viszont engem nem kicsit érint) hogy a hülye rokonaink - nem tudom más szóval mondani - azt pletykázzák rólam hogy csavargok. Szerintem ehhez eleve semmi közük nincs, de amúgy sem szoktam csavarogni. Az viszont tény, hogy szó szerint utálok itthon lenni, ezért valóban leszoktam heti 1-2x lépni a barátomhoz, (róla csak anyum tud) mert addig se a hülyeségeket hallom itthon.

Hárman lakunk egyébként: anyum, én, és az egyik (pont a leghülyébb) tesója.

Apummal nem tartom a kapcsolatot jelenleg, mert nem jöttünk ki túl jól.

Jelenleg a sulival is komoly gondjaim vannak, nem jártam be, mert kicsit depressziós vagyok, és nem érzem jól magam a velem egykorúakkal. Ezért most pszichológushoz járok, akinek képtelen vagyok beszélni a gondjaimról pedig nagyon jól esne néha ha valaki meghallgatna... Többször megfordult a fejemben az öngyilkosság gondolata, de nincs bátorságom, és nem is akarok az lenni, de ha sokáig ez az állapot lesz itthon lehet hogy hülyeséget fogok csinálni, mert egyre nehezebben bírom idegileg... Anyum mindig mondja hogy elköltözünk stb, de ebből tudom jól hogy úgysem lesz semmi. Nem mer igazából lépni, mert már bocsánat hogy ezt mondom de ha van esze régen elmegy/elmegyünk innen. Mindig mondja hogy nem bírja ami itt van, és kegyetlenül sajnálom, mert lássuk be ez így tényleg nem élet... de én még magamtól nem tudok lépni a korom miatt, ha idősebb lennék már réges régen új életet kezdtem volna. Én innen menekülni akarok!

Nem akarok így élni, unom az állandó ugatást. A rokonokkal erősen gondolkozom rajta hogy összeveszek, mert belőlük is totál elegem van! Igazából mindenből és mindenkiből... esküszöm csak a barátom miatt bírom még, mert ő minden "boldogságom" ha lehet így mondani. Miatta érzem úgy, hogy kikell bírnom... Higyjétek el, hogy tényleg nem jó így élni... én egy nyugodt életet akarok, nem ezt... tudom hogy ti megoldani nem tudjátok ezt a problémát, de ha esetleg nekem tudnátok valami jó tanácsot adni hogy bírjam ki, azt nagyon megköszönném!

Ti mit csinálnátok? Esetleg mit csináljak anyummal? Komolyan mondom még dolgoznék is, csak ne így éljek!


Mielőtt bárki belémkötne, a kérdésem nem kamu! Kérem a hülye válaszokat ne itt! Köszönöm!


2017. jún. 7. 22:26
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
12%
Én szivesen segitenék neked,ha szeretnéd?
2017. jún. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
86%
Bird ki. Menj dolgozni, ha már suliba nem jársz, és külön életet tudsz kezdeni a barátoddal.
2017. jún. 7. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 acelsziv ***** válasza:
76%
Itt a nyár. Húzz el dolgozni.
2017. jún. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
86%
Diákmunkaról nem hallottál?
2017. jún. 7. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
88%
Figyelj, mondok valamit. Hiszed vagy nem. Az én fiam 16 évesen bokáig állt a fagyos vízben a hűtőházban, a segge le fagyott a villamoson, amikor utasszámláló volt, a bőr leégett róla, amikor gerendákat pakolt a fatelepen. Senki nem kívánta tőle a diákmunkát, de, tudta, amit keres az az övé.
2017. jún. 7. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
75%

Először is nem vagy "kicsi". Ezt felejtsd el. 16 éves pláne lány, nem beszél így magáról. A depidet is felejtsd el. Nem vagy depis, csak nyűgös vagy. Nem ugyanaz, és nem is kell a sok divatmajom miatt aki szintén PERSZE "depis", neked is annak lenned. Szedd össze magadat. 16 éves vagy. Elmehetsz dolgozni, ha akarsz, és az iskolát vagy mellette, párhuzamosan, vagy egy évet halasztva befejezed. Senki nem halt még bele. Kicsit önállósodsz is, jót fog tenni ahogy a mai fiatalokat ismerem...


Ugatás.. hm... először azt hittem egy kutyáról írsz. De aztán rájöttem, hogy igazából nem. Hát hallod.. Neked is van egy stílusod!


"Jelenleg a sulival is komoly gondjaim vannak, nem jártam be.."


Na ez baj! A legnagyobb baj! Ezt nem lett volna szabad hagynod, és így magadat elhagynod!


"mert kicsit depressziós vagyok"


Igen, tudjuk, manapság mindenki szeret "depis" lenni. Ha meg nem az, akkor autista, meg pszichopata, meg borderes, tököm tudja mi!


SZEDD ÖSSZE MAGAD VÉGRE!


Döntsd el mit akarsz! Tanulni, vagy tanulni ÉS dolgozni! Nem fogsz egyikbe se belehalni!

2017. jún. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
0%
Nallunk is hasonlo uhh .. ket emeletes hazba most megyunk majd koltozni... most is azt varom:) bezarkozok a szobaba azt egesz nap verem:0 na, most akkor szerintem mond meg a rokonoknak, hogy megis mi a faszt kene akkor csinalnod .. a szulok/rokonok gec* mindenbe belekotnek olyanokat mondanak,hogy sportoljak meg tanuljak menjek a friss levegore haza jovok ugy hogy megrohadok nyilvan nem megyrk sehova (szoktam menni haverokkal ide ode, de tobbszor vagyok itthon) szerintrm ertesd meg veluk,hogy ha ez jo neked miert faj nekik,attol fugg lehet anyukad nem tudna egy ber hazat egyedul fizetni vagy hasonlo, mondj olyanokat hogy a veszekedes nem old semmit .. en amugy ha mar ideges vagyok megmondom azt, hogy kinek van igaza es ennyi abba hagyjak ... ordits te is csak az segit 15fiu
2017. jún. 7. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
Nekem nincs semmi bajom a diákmunkával, szívesen dolgoznék. Nekem az otthoni élettel van gondom, amiből szeretnék kiszakadni, mert nem bírom már idegileg, és unom is.
2017. jún. 7. 23:14
 9/31 anonim ***** válasza:
91%

Akkor diákmunka, hajrá! Mi a kérdés? Ezt eddig is tudtad..


Gyűjtesz pénzt, és addig sem vagy otthon, amíg dolgozol. Ennyi.


A 15 éves kis vadparasztnak meg üzenem, hogy azzal nem oldott meg semmit, hogy mint egy állat, csak üvöltözik.. Kéne oda már egy kis intelligencia is!

2017. jún. 7. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:

#6. A sulit valóban nem kellett volna hagynom, de egyszerűen rosszul vagyok ha a velem egykorúakkal kell lennem. Utálom hogy mindenki azt hiszi magáról hogy felnőtt, és attól menő, hogy aki kicsit is visszahúzódóbb beleköt. Nem igazán vannak barátaim, és nem is tudok barátkozni, legalábbis a saját korosztályommal.


"Ugatás" tudod azért írtam így, mert az a szó hogy veszekedés nem éppen kifejezés...


Tudom jól hogy sem a munkába sem a tanulásba nem fogok belehalni. Szeretnék tanulni is természetesen, de új, normális életre vágyom!

2017. jún. 7. 23:23
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!