Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit tehetek ha a szuleim el...

Mit tehetek ha a szuleim el akarnak valasztani baratomtol?

Figyelt kérdés
Hat mar lassan 1 eve egyutt vagyunk.. Hetente 1-2x talalkozunk. Szeretjuk egymast. Anya valamiert el akarvalasztani tole szerinte bele vagyok bolondulva de ezeros kifejezes csak szeretem.. Szerinte nem is tanulok es nem is csinalok semmit persze azert nem vagyok kituno de 4es atlagom lett..17 eves vagyok mit tehetnek felev van mig 18 leszek..
2017. jún. 16. 07:39
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
54%
Kérdező, pl azt, hogy "ignore on"-ra teszed anyád szándékát, és találkoztok, ahogy eddig. Ez persze fog némi vitát eredményezni, de a végén be fogja látni, hogy nem működik a szándéka.
2017. jún. 16. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 acelsziv ***** válasza:
24%
Ehmmm. És mennyi idős a barátod? Az apád, vagy inkább a nagyapád lehetne?
2017. jún. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
25%

Monjuk mobil nyomkodas helyett mosogass es takarisd vegezd a hazimunkat.

Kamaszok csak lustalkodnak es pasiznak logikus hogy anyadnak nem tetszik.

Nem hotelben elsz.

Meglatod ha segitesz engedni fogja a fiuzast.

18 leszel es ? Munkad lakasod van ? Mincs akkor azt csinalod amit anyad momd

2017. jún. 16. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
A baratom is 17 eves. Es csak ugy mondom mindennap segitek takaritani mosogatni porszivozni es igy sem engedi
2017. jún. 16. 08:39
 5/17 anonim ***** válasza:
56%
Kérdező (#4), talán ne kérj engedélyt, hanem közöld, hogy mész találkozni, és indulj el... ez ennyire egyszerű:)
2017. jún. 16. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Az a baj akkor apanak is mondana es meg o is ellene lenne..
2017. jún. 16. 08:57
 7/17 anonim ***** válasza:
73%

Hú, ezek a "majd én megmondom", "tudjad hol a helyed" hozzászólások... Ássátok már el magatokat.

Addig éljen, amíg fiatal. Szülőként mondom, a gyereket nem azért vállaljuk, hogy legyen otthon segítség a házimunkában. Az a szülő dolga. A gyerek dolga, hogy tanuljon (ahogy olvasom, az itt megvan), és ezen kívül élje az életét, élvezze ki a fiatalságot. Most 17 évesek, OK, hamar eltelik az a pár év, hogy már neki is ott lesz a háztartás, család, stb. Akkor már nem élhet "gondtalanul". Lányos szülőknél érthető, hogy féltik a lányukat (kihasználástól, nem kívánt, korai teherbe eséstől, stb), de a tiltás az nem vezet jóra. Max titkolózáshoz, ami rosszabb.

De kicsit a 3-mas kommentelőhöz vissza:

Sok szülő azért "tiltja" a gyerekét ettől-attól (főleg a társasági életének a rovására) mert ha nem is tudatosan, de úgy érzi, hogy nem akarja, hogy "kirepüljön" a gyerek a családi fészekbő, nem tudja kvázi elengedni érzelmileg. Csak ez a legtöbb esetben feszkót eredményez, és mindenre, csak jóra nem vezet. Ez a 18 sokak szerint egy "mágikus határ", de igazából tök mindegy. Legális párkapcsolatod, akár egjóval idősebb emberrel már 14 éves korodtól lehet. Sőt, szülői beleegyezéssel már ekkor hozzá is költözhetsz, össze is házasodhattok. A 18 év az azért valami túlmisztifikált dolog, mert akkor már tudod, hogy jogilag senkinek semmi beleszólása. De ettől függetlenül (hangsúlyozom, szülőként mondom) ha valami véletlen folytán én összebalhéznék a lányommal akkor tájban, amikor már 18 lesz (messze van még), és ő feláll, és azt mondja, hogy "csá fater, elköltözöm a pasimhoz", abba nyilván már nem lesz beleszólásom, az ő élete, "majd ő azt tudja", de ettől függetlenül kötelességem lesz szülőként akkor is támogatni, ahogy tudom (meg ahogy igényli persze). Ez nem azon múlik, hogy segít-e a háztartásban, vagy nem, eminens tanuló, vagy végig bukta a sulit, stb.

De kicsit vissza a tiltásra. Mi a jobb? Tiltod, titkolózik, nem oszt meg veled semmit (így nem is tudsz időben érdemben lépni, tanácsot adni), aztán egyszer így vagy úgy azzal jön haza, hogy "beb@$zott a geb@$z", vagy félreteszed a nagy, vaskalapos, csőlátású elveidet (már akinek ilyenek vannak, de őket nagyon tudom sajnálni), megpróbálod az ő szemszögéből nézni a dolgokat (nem kell tagadni, biológiai tény, hogy te is voltál fiatal, még ha ezt tagadod is), és értelmesen beszélni. És ha mélyen magadba nézel, ugyanezeket a köröket lefutottad anno a te szüleiddel. És mit gondoltál akkor? Na ezeket kell szépen a berozsdásodott kis computereden a fejedben végigfuttatni (tudom, egyeseknek nehezére esik) és akkor értelmes kompromisszumot lehet a gyerekeddel kötni. Nem kell az "én vagyok a szülő, úgy lesz ahogy én mondom, és kész" jellegű hozzáállás, mert az oda vezet, hogy amint lesz lehetősége elhúz otthonról a bánatos pék f@$zára, és te örülsz, ha majd havonta látod. Kell ez bárkinek is, aki ésszel él?

2017. jún. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
77%
Kérdező (#6) azért egy 1 éves kapcsolat megéri némi konfliktus felvállalását, nem? A páromnál is ment a zsezsegés anno (ő is 17 volt akkor) olyan 3 hétig, aztán rájöttek az ősök, hogy nem mennek vele sokra, és abbahagyták.
2017. jún. 16. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
52%
Szia .Írod fél év és 18 leszel ...S akkor szerinted mi fog változni ? Elárulom neked ..SEMMI .Annyi ,hogy jogilag felnőtt leszel ,és pont . Ugyanúgy a szüleid fognak eltartani ,iskoláztatni stb ... Abba nem gondoltál még bele ,hogy előtted még ott a lila köd ...s anyud reálisabban látja ,milyen ez a fiú ,vagy tényleg hanyagolsz miatta bizonyos dolgokat ....Ha nem így van ,akkor bocsánat ...ez esetben arra törekedj ,hogy a szüleid minél jobban megismerhessék a választottadat ,s jó kapcsolat alakuljon ki közöttük .
2017. jún. 16. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
68%

"Szülőként mondom, a gyereket nem azért vállaljuk, hogy legyen otthon segítség a házimunkában. Az a szülő dolga."


Ha tényleg van gyereked (nem hiszem), akkor javaslom, sürgősen felejtsd el ezt az idióta hozzáállást. Persze, hogy nem háztartási robotnak szüljük a gyereket, nem lenne túl jó befektetés, de a házimunka a családé, amiből mindenki - korának, lehetőségeinek megfelelően - kiveszi a részét. A család közösség, nem pedig (jó esetben) két felnőtt munkatábora, gyereknevelési céllal.

Egyébként tényleg hülyeség tiltani egy 17 éves lányt a szerelmétől, ha a sráccal egyébként nincs semmi gond.:-) Kérdező, esetleg keressetek valami nyári diákmelót együtt, a suliban meg húzz bele ősztől, ha jól számolok, amúgy is az érettségi éve lesz.

2017. jún. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!