Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mit csináljak még vagy másképp...

Mit csináljak még vagy másképp hogy elég jo legyek? Ebben a formában nem bírom már sokáig

Figyelt kérdés

Gyerekek vannak 11-9-7 és 3 évesek, eddig otthon voltam, olyan munkahelyen és olyan szakokban dolgozhatott ahogy akart most viszont sikerult nappalra elhelyezkednem reggel 6-14ig, utana otthon a dolgom teszem,a gyerekekkel vagyok foglalkozok, hazimunkat megcsinálom,neki csinálok elvinni kaját, cigit munkába, amikor epp fizikailag szüksége van rám (szexre ertem) ott vagyok stb neki megsem jo.

Neki igy ugye munkahelyet kell váltania mert kiseik hogy csak nappalra járjon és a 12 orazasok.

En azert mentem csak nappalra mert egy a vegzettasegem se olyan nagy és a gyerekek ovodajatol, iskolajatol 5 percre van igy iskola, ovoda idoben hazafelé mar tudnak vele jönni.

Neki van tobb szakmája is amivel el tudna helyezkedni de barmit kerestünk neki baratokkal is hogy segítsünk semmi nem jo neki. Raadasnak igy a nyariszunt alatt délelőttönként őneki kell a gyerekekkel lenni, suliidoben pedig neki elindítani a gyerekeket reggel. Azt mondja o nem fog hozzánk alkalmazkodni, nekunk kell hozzá .

a pénzen is a vita megy, eddig ugye kevés pénzt kaptam, rá tamaszkodunk a gyerekekkel az volt hogy mi eltarottak vagyunk.

most dolgozom mar azt kapom az en penzem a te penzed stb.en csak azt veszem meg amit muszaj,amik szukseges dolgok o meg 2 ora alatt kepes piara elverni 5ezret is. nekem mindenrol be kell szamolnom ha valami kicsit tobbe kerul (de szukseges) akkor vita van hogy mit kepzelek stb ha o kolt feleslegesen akkor az nem gons,aemmi kozom hozza azt csinal amit akar,az o penze... hetente teljesen reszegre issza magat vagy otthon vagy eltunik orakra... :(

3-4 napig normalis aztan napokig mint akinek elmentek otthonrol,bunko kotekszik,vadol hogy csalom pedig ki se megyek otthonrol csak dolgozni,hazafele boltba ha kell meg esetleg a kozvetlen szomszedekhoz ha esetleg segitseg kellene.azt kapom en csak bekorlatozom az o eletet,en csak rosszat csinalok neki. A lakast fel kell újítani a nyaron mostmar mindenkepp szükséges nem várhat sajnos Tovább a hazfelujitas, de nem hallok mast csak hogy x ezerért medencét kell venni es ahanyszor szabadnapos vagyok a gyerekekkel vasarolgatni meg caavarognom kell a szunet alatt...1-2x rendben is van de egesz nyaron? akkor mibol a lakast az iskolaztatast stb??? tenyleg en vagyok a rossz a hulye??? mar ott tartunk beszelgetni sem tudunk,nem beszel velem semmirol. azt hogy mikor dolgozik azt is a munkatarsatol tudom nagyreszben.

De akkor mivel csinalhatnek jot?? lehet ebbol az egeszbol meg egyaltalan jo?? en szeretnem de igy hogyan??? adjatok valami tanacsot legyszives :(


2017. jún. 21. 09:22
 1/9 anonim ***** válasza:
Úgy néz ki, besokallt a gyerekekkel járó élettől. Csak nyűg neki a család. Vagy elfogadod így, vagy előbb-utóbb válás lesz. Ha nem te, akkor ő fog kilépni.
2017. jún. 21. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
hogy tudott besokallni ha eddig nem kellett segitenie, különösebben alkalmazkodnia sem?? hogy lehet ezt megszokni igy???
2017. jún. 21. 10:05
 3/9 anonim ***** válasza:

Elég sok helyen vérzik ez a kapcsolat, mindkét oldalról vannak sebek, mindkét oldalról vannak elvárások, bántódások a másik felől. Itt vagy leültök egymással és alaposan átbeszélitek, átgondoljátok, hogy egyáltalán van-e még remény, hogy új alapokra helyezni a kapcsolatot, vagy pedig jobb, ha nem gyötritek egymást tovább.

Felemészti az erőt, az ideget, az ilyen napi torzsalkodás, sértés és sértődöttség nem csak titeket, tesz tönkre, de a gyerekek is megsínylik. Márpedig 4 gyerek egészséges fejlődése, amiért mindketten felelősek vagytok! Vagy rendbe teszitek a kapcsolatot, vagy ne kínozzátok egymást tovább!

2017. jún. 21. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Ő a vér szerinti apa?

És nem fog alkalmazkodni a családhoz, ezt mondja?

És nem hajlandó a saját gyerekeit ellátni?

A fejedhez vágja, hogy ő tartott el eddig benneteket? A saját gyerekeit is?

Sajnálja a keresményét a saját családjára, de ötezres nagyságrendben piál?

Elszámoltat?

Hetente részegeskedik, és eltűnik?

Bunkó, kötekszik, terrorizál?

Nem is beszéltek?


Nincs tanács. Nem lehet. Amíg ő alkoholista, nem hajlandó a családjához alkalmazkodni, amíg terrorizál téged, amíg neki külön pénze van, addig nem is lehet.


Rövidre zárom, jó?

Pontosan tudod, hogy nem te vagy a hülye. Csak szültél valakinek 4 gyereket, akinek egyet sem kellett volna.


Húzhatod még évekig, és a gyerekeid nem fogják neked megköszönni, hogy egy alkoholista, balhés alak mellett kellett felnőniük. Sem azt a mintát, amit tőled kapnak,hogy ezt tűrni "kell".


Szívből sajnállak. Komolyan. Ennek vége van, de évek óta már. Ki kell lépned.

2017. jún. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ne ezen gyötrődj, hogy te "nem vagy elég jó", mert ez hülyeség. A gyerekeket közös akarattal vállaltátok, ha tetszik, ha nem, neki is alkalmazkodnia kell, így is épp eleget leveszel a válláról. Ha vannak barátok, szerintem beszélj velük, hogy egyszer ültessék le a férjedet, és tegyék helyre a fejét. Te is állj a sarkadra, mondd el, hogy van egy szerető családja, te teremted meg neki az otthont, kaját raksz elé, tiszta ruhát, lakást biztosítasz, pénzt is keresel, neveled a gyerekeket, neki minimális dolgok maradnak, döntse el, mi a fhaszt akar. Azt, hogy 4 gyerekes családapa, már nem tudja visszacsinálni, ha terhére van a gyerekeivel törődés, el lehet költözni, és a fizetése felét kifizetheti tartásdíjként. Egyúttal gondoskodhat magának lakhatásról, házvezetőnőről pénzért, vagy új barátnőről, aki kiszolgálja. Ne legyél szívbajos, a piálás igen rossz irány, most kell elkapni, amíg nem késő. Tegye le a fizetése felét a gyerekekre, ezenfelül a rezsi és minden, a házra vonatkozó költség felét és a kajája árát, ha mindenáron külön kasszán akar lenni (ami egy házasságban egyébként hülyeség), a vedelést meg fejezze be. Esetleg próbáld meg neki elmagyarázni, hogy a gyerekek nem lesznek mindig kicsik, pár év múlva mind önállóan tudnak menni iskolába stb, felügyeletre is egyre kevésbé szorulnak majd.
2017. jún. 21. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nőjön fel, basszus, és szokjon hozzá, hogy a gyereket nem csak megcsinálni kell. Ez, amit leírtál, úgy hangzott, hogy nem csak 11, 9, 7 és 3 éves gyerekeid vannak, hanem egy negyvenéves is.
2017. jún. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Négy gyereket szültél ennek a férfinek??? Nem hiszem, hogy a jelleme csak most mutatkozott meg...

Nem nagyon tudok okosat mondani, 4 gyerekkel nyilván nem ugrálhatsz kedvedre, ki vagy szolgáltatva neki.

Annyit azért közölj vele, hogy nem te korlátozod be, és nem csak neked kell őhozzá alkalmazkodni, ugyanis a gyerekek éppúgy az ő gyerekei is, mint a tiéd, és mint apa, ugyanúgy kötelességei vannak velük szemben, ha tetszik, ha nem.


Más kérdés, ha esetleg nem tőle vannak a gyerekeid.

2017. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
ez a viselkedése kb fel evvel ezelott lett ilyen,csak a a helyzet egyre rosszabbul birom. tegnap megint próbáltam vele beszélni, hasztalanul. en orajta ne akarjak segíteni, segítsek magamon. próbáltam neki elmondani hogy en ezt igy sokáig nem fogom bírni azt kaptam en ne fenyegessem mert ugyse érdekli. nem fenyegetésnek szántam csak erzem ha rz igy folytatódik akkor teljesen vege lesz mindennek részemről. :/
2017. jún. 22. 12:33
 9/9 anonim ***** válasza:

Ha ezek szerint "nem érdekli" hogy neked/nektek tetszik-e vagy nem ez a fajta viselkedése, akkor itt már csak a következő lépésen lehet gondolkodni.

Az biztos, hogy meg sem fordulna a fejemben olyan, hogy akkor én legyek az, aki elfogadja az általa diktált új módit.

Nem a 4 gyerek miatt maradnék, és tűrnék tovább, hanem pontosan ő érdekükben lépnék ki ebből a kapcsolatból.


Ha közös az ingatlan, akkor egész biztosan te maradsz benne a gyerkőcökkel amíg el nem tudjátok adni. Ő mehet ahova akar, fizeti a gyerektartást, + jön a csp. és ha a legkisebbet beadod óvodába, akkortól el tudsz menni napi 8 órás melóba... Eleinte nem lesz könnyű, de bele lehet rázódni, be fogsz tudni rázódni...

2017. jún. 22. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!