Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Kibérelnék egy szobát két...

Kibérelnék egy szobát két hónapra a saját nevemre, de nem én hanem a kiskorú 15 éves fiam lakna benne?

Figyelt kérdés
Lehet ebből valami probléma?

2017. jún. 21. 21:52
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Lehet, annyiban ha valaki hülyeséget csinál, ne adj isten háztartási baleset éri és nem Vagy ott, Téged vesznek elő jogilag, több szempontból is.
2017. jún. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem azzal van a probléma, hogy egy kiskorú egyedül lakik...
2017. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Igen. Ha bármi baja lesz vagy bármi zűrt csinál, téged vesznek elő. 15 éves gyereknek még ha azt mondja, hogy ő komoly, nem szabad így egyedül hagyni. Még befolyásolható, sokszor döntésképtelenek. Ezért nem lehet.
2017. jún. 21. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
62%
Igen, lehet. 15 éves gyereket nem lehet 2 hónapra magára hagyni.
2017. jún. 21. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%

Ha hülye és felelőtlen akkor lehet. Ha feléri ésszel, hogy húzza meg magát és viselkedjen normálisan akkor nem. Egy 15 éves nem szellemi fogyatékos, nem kell fogni a kis kacsóját és kitörölni a fenekét.

Gimnazisták is laknak albérletben, semmi ördögtől való nincs ebben. Nem túl gyakori, ez igaz, de azért nem is olyan fúúú de ritka.

2017. jún. 21. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha lesz a lakásban felnőtt is, aki úgymond vigyáz rá, akkor talán. Bár nem vagyok benne biztos, hogy jogilag szabályos-e.

De laknak gimnazisták kollégiumban is, néha albérletben..

2017. jún. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
46%
Én mondjuk szeretném tudni, hogy miért kéne neki saját lakás... egyébként ha mondjuk te 2-3 naponta meglátogatod és megnézed, hogy hogy van és még ezen kivűl minden nap beszélsz vele telefonon szerintem simán!
2017. jún. 22. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
82%
Csak ha baj történik, de ahogy írják, 15 éves már nem eszetlen. Azért tudjon mindig felhívni, gond esetén és senkinek se mondja meg, hogy egyedül lakik ott, hanem azt, hogy veled, csak most épp nem vagy otthon!
2017. jún. 22. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
25%

Hogy a fenébe ne lehetne... Egyrészt két 15 éves életvitelszerűen nem lakhat egyedül. Másrészt a tulaj irtózatosan pecsán fog rúgni, ha kiveszel egy szobát, és két 15 éves kamaszt talál ott, miközben ő felnőtt embernek adta ki. Mivel szobáról van szó, valószínűleg lesznek lakótársak, tuti a balhé. Ez nem így működik.


Miért akartok szobát kivenni?

2017. jún. 22. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
47%

Ugye tudod, hogy az albérletben más nem tartózkodhat életvitelszerűen, csak aki(k) kivették a lakást?


Ez így a kiskorú veszélyeztetését is kiemríti.

2017. jún. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!