Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy fizesse a saját pénzéből,...

Hogy fizesse a saját pénzéből, ha még kiskorú? Milyen szülő lesz abból aki ilyet mond?

Figyelt kérdés
Több kérdésnél is látom,hogy 13-14 éves szeretne valami és egyből az a vàlasz,elvileg felnőtt emberek részéről,hogy fizesd a saját pénzedből.de mégis honnan a fenéből lenne neki??ennyi idősen nem lehet dolgozni és amúgyis a tanulàs a dolga.. Komolyan aki ennyire anyagias ,hogy szerinte egy cipőre valót is a gyerek keressen meg,az ugye nem tervez gyereket vàllalni?mert engem nagyon felhàborít ez a hozzállás.kérlek ne helyezzétek àt,itt vannak azok az emberek akiktől választ várok
2015. aug. 30. 18:05
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
És onnan tudom,hogy felnőttek is írnak ilyeneket,hogy gyakran ott a végen a kor..
2015. aug. 30. 18:07
 2/32 A kérdező kommentje:
Nem fogok lepontozni senkit,ugyhogy batran szoljom hozza az is aki minden kerdesnel oda bufogi
2015. aug. 30. 18:09
 3/32 anonim ***** válasza:
40%
a kismasznak is meg kel tanulnia hogy nem engethet meg magának mindent
2015. aug. 30. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
87%

Talán el kéne gondolkodni a felnőttek fejével is...

Szerintem ha cipőről van szó, akkor normál esetben a szülő megveszi, amire telik neki... ha a gyerek menőzős, tízszer drágább cipőt akar, és veri a mellét, hogy ő mást fel se vesz, akkor a szülő kínjában mondja oda a gyereknek, hogy akkor azt vedd meg saját pénzből... azért, hogy a gyerek gondolkodjon el, hogy a pénzt nehéz megkeresni, és olcsóbb cipőben is lehet járni, ha csak arra telik. Nekem is ezt mondták a szüleim, ha olyan szerettem volna, amire nem tellett, mert volna olcsóbb, megfizethető kategóriában is. Valahogy nekem sikerült megértenem, és felnőttként felfognom is, hogy miről beszéltek. Most én is ezt mondom a gyerekemnek, ha kicsit elszáll a vágyaival (mert csak a negyedmillás telefon a jó, csak a menőzős ruha?). Szóval, a szülők többsége nem pöffeszkedésből mondja ezt a gyereknek, hanem hogy kicsit szálljon magába.

2015. aug. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
58%

Itt a "menj diákmunkára és vedd meg magad" a divat.

Az nem számít, hogy mondjuk mint pl. az én esetemben is úgy néz ki egy nap, hogy

fél 6-kor ébredés, torna/futás, majd iskola 13.00-ig, vagy 14.00-ig, ebéd valahol, itthon tanulás, edzés, megint tanulás, pihenés, fürdés, alvás.

Volt egy kérdésem, leírtam, hogy egy nap kb. 1-2 óra szabadidőm van, azt írták, hogy menjek el akkor diákmunkázni, ne a lábamat lógassam.

Ide leginkább a megkeseredett emberek járnak már sajnos... Régen nem olyan az oldal, mint volt.

2015. aug. 30. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
84%

Mondjuk egy cseppet függ attól, hogy mit akar a gyerek, és belefér a költségvetésbe.

Illetve érdemes megbeszélni a rokonokkal.

Saját példám, hogy 11 évesen még voltam baculva a gyerekmikroszkópnál egy fokkal komolyabb mikroszkópra. Akkor volt 30ezer. Egy év alatt összekuncsorogtam a rávalót: kisangyal voltam, segítettem és körbekürtöltem a rokonságot hogy szülinap-névnap stb ünnepekre inkább az árát kérem annak amit nekem szánnak, csak hadd tudjam megvenni. Ez 15 éve volt, akkoriban komoly pénz volt 30e. Főleg négy gyerekes családnak.

Na a mikim még mindig megvan, majd ha a lányaim nagyobbak lesznek, megengedem hogy használják.

2015. aug. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

Én nem luxus dolgokra gondoltam,hanem mondjuk ruhàra vagy könyvre.vagy mondjuk havi 1-2 fagyira valóra.

én sem gondolom,hogy 70-80ezres fizu mellett reàlis követelés lenne 200ezres telefon.alap dolgokra gondolok

2015. aug. 30. 18:33
 8/32 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván ha a gyerek akar magának egy ,,divatos'' cipőt 30.000-ért akkor ne a szüleit nyaggassa mert az se tud többet mint egy 10.000-res, vagy épp neki 150.000-ért kell teló mert a többinek is olyan van.


Régebben nem voltak ilyen anyagiasak a gyerekek... Most még a kis elsősnek is komolyabb telefonja van mint nekem pedig én dolgozok is.

2015. aug. 30. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
42%

"Itt a "menj diákmunkára és vedd meg magad" a divat."

Ez nem divat, eletre neveles. A szuleid is ellatnak teged, dolgoznak, rendben tartjak a hazat, ennivalot keszitenek. Szerinted hany ora szabadidejuk van? Szerinted nekik nincs ra szukseguk? Amig kicsik a gyerekek, es nem adott a lehetoseg, h diakmunkazzanak, addig ertelemszeruen mindent megkapnak, a lehetosegekhez merten. Ami ezen felul kell, azt idosebb korban maganak kell eloteremteni a gyereknek, ez kesobb jol fog jonni, hidd el nekem.

2015. aug. 30. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
51%
Így van, abszolút életre nevelés. Attól, mert valakinek gyereke lesz, nem következik az egyenesen, hogy mondjon le mindenről és csak a gyereknek jussanak kiváltságos dolgok. Igenis néha megérdemli a szülő, hogy ő kapjon egy drágánn ruhát/cipőt/akármit és ne a gyerek a 20.-at, mert a haverjainak is az van.
2015. aug. 30. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!