Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Mi történt/történik velem?...

Mi történt/történik velem? Annyira hirtelen változtam meg, miért van ez?

Figyelt kérdés
Korábban mindig kedves voltam mindenkivel, nagyon tudtam lelkesedni dolgokért, és nagyon társasági voltam. Nagyon mélyen tudtam szeretni. Mostanában azonban teljesen megváltozott az értékrendem negatív irányban. Korábban éveken át szórtam a pénzt, nagyvonalú voltam, most meg hirtelen zsugori lettem, és csakis a saját karrierem, ambicióim, és pénztárcám érdekel. Mindenben csak a pénzt látom. Nem értem mitől lettem ennyire önző és felszínes. Csak magamra gondolok, hogy mit lehetne magamon szépítenem, hogy érvényesülhetnék a testemmel, hogy lehetnék az első. Korábban nem voltam ilyen. Annyira szörnyű ez. Üresnek érzem magam és értéktelennek. Talán azért lehet, mert volt egy rossz kapcsolatom. A barátaimat sem keresem már. Nincsennek is emlékeim, nosztalgiáim. Csak a pillanatnak élek. Olyan szörnyű ez. 2 évig voltam egy családos ember szeretője és lehet hogy most ütközik ki rajtam? Nem tudom hogy változhattam ekkorát ilyen rövid idő alatt. A becsületesség sem jelent már semmit.
2010. máj. 19. 16:49
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem rossz ha az ember kicsit magával is foglalkozik ,nem csak másokkal de egyik oldalt sem szabad túlzába vinni. Eddig másokkal foglalkoztál sokat, most hogy a mérleg kiegyenlítődjön magaddal foglalkozol sokat. Találd meg az egyensúlyt.
2010. máj. 19. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
64%
én is:/
2010. máj. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha most ilyen vagy, az azt jelenti, hogy az értékrended szerint ez a helyes, nincs, amiért érdemesnek találnád másmilyennek lenni. Gondolj bele, hogy miért volna érdemes másnak lenni! Minden tettünkkel átírhatjuk az életünk, csak tőlünk függ, hogy alakul. Esetleg nem hiányzik valami az életedből? Mondjuk egy család? Nem irányít téged senki, te akarsz olyan lenni, amilyen vagy, ha megtalálod, hogy merre menj tovább az utadon, ahelyett az út helyett, amin most jársz, ha rájössz, hogy mi az, amire igazán szükséged van, onnantól kezdve meg van oldva a gondod. Nem nehéz, gondolkodj el egy picit a fontos, lényeges dolgokon! Talán közeledsz már egy előrehaladottabb korhoz, ami után talán azt hiszed, hogy nincs boldogság, ha még most nem lépsz, de ez általánosítás, bármikor eshet az ember szerelembe. Neked annyira fontos, hogy más hogy néz ki? Nem elsősorban a lelke az, ami a szimpátiát kelti, és csak utána jön a sorban a test? Szerinted hasonló korúak nem elnézőek már a testet illetően, ahogyan talán te is az vagy? És mi újság a hitrendszered terén? Támaszt nyújt neked, vagy csak azért abban hiszel, amiben, mert nincs jobb, esetleg nem is kerested? Gondolkodj el ezeken! Talán segítettem valamennyit, ha igen, azt köszönöm én is. :)
2010. máj. 19. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nem vagy könnyü helyzetben, mindenesetre az őszinteség, a nyiltság dicséretes. Az is nagy eredmény, hogy ezeket belátod. Véleményem szerint a nagy változáson mehettél keresztül, hogy ennyi mindenben megváltoztál. Egy jó párkapcsolat, a másik iránti szeretet, megbecsülés, egy uj kapcsolat szerintem használna, kivezetne ebből a depresszióból, ebből az átváltozásból. Ha az ember szerelmes, van kiért dolgozni mindent másképp lát. A gonosz, fukar magatartás általában az öregekre, betegekre jellemző (tiszt.a kivételnek) ez meg Te nem vagy. Lehet, hogy hasznos lenne egy pszichológus véleményének a kikérése. Javaslom tedd ezt. Sok sikert a visszatéréshez!
2010. máj. 19. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aki mellett Neked csak a szerető szerep jutott,az minden,csak nem nagyszerű ember!Ne haragudj,de ezt muszáj volt leírnom...Igazából,azzal,hogy szerető státuszban éléél eddig,azzal magadat is megaláztad és leminősítetted.Ezáltal pedig megkeseredett emberré váltál,aki most a felszínes,kemény nő álarcában próbálja túlélni a mindennapokat.Gondolom,hogy ez nem igazán Te vagy,hiszen nem érzed így jól magad a bőrödben.

Az,hogy van önismereted,és belátod a hibáidat,tényleg dicséretes dolog.Talán úgy kéne visszatalálni a régi önmagadhoz,hogy meg kéne keresni,régen mi volt az,ami motivált,ami erőt adott,hogy kedves és nyílt legyél.Ebből kéne meríteni erőt,bátorságot.

2010. máj. 19. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!