Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Az ilyen ember, nem szégyelli...

Az ilyen ember, nem szégyelli magát? Milyen élet ez? Ismertek hasonlókat?

Figyelt kérdés

Anyám egyik testvéréről, jutott eszembe a kérdés.

60 éves, 8 osztálya van, sosem dolgozott. Így nyugdíja nem lesz. A 80 éves nyugdíjas anyjánál lakik, anyja nyugdíjából a élősködik. Abból áll az élete: lustálkodás, zabálás, cigizés, piálás, tévét nézni vagy egész nap az utcán csavarogni. A 80 éves nyugdíjas anyja, vásárol, takarít, főz, postára jár, mert a fiacskája lusta mindenhez. Fia többször kapott munka lehetőséget, mindig kifogásokat kitalált hogy miért nem jó az a munka. Mégis milyen élet ez, hogy egészséges felnőtt létére a nyugdíjas anyja lakásában él és nyugdíjából élősködik? Mert ha meg hal az anyja, akkor a lakásból el kell mennie, mert nem tudná a kifizetni a rezsit, mert lusta dolgozni. Egyből menne az utcára hajléktalanként. Persze abba hitben él, anyja halála után, majd hozzánk fog költözni és majd mi pénzükből fogjunk eltartani őt. Az ilyen ember nem érzi magát rosszul? Nem látja a saját vesztét? Mi a véleményetek, ilyen emberekről? Nektek van hasonló esetetek? Ismertek hasonlókat?



#fia #nyugdíjas anyuka
2017. jún. 25. 13:36
 1/9 anonim ***** válasza:
84%
Ne is torodj vele. Lustalkodas, cigizes, zaba meg esetleg hozza alkohol, maajd hamar kinyirja.
2017. jún. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
64%

60 éves, 8 osztálya van, sosem dolgozott.


Aha... Még 89-ben is élt a törvény, ami két év szabadságvesztéssel büntette a kmk-t, amikor ő már elmúlt 30. Azt akarod mondani, hogy több, mint 15 évig lézengett az elmúlt rendszerben munka nélkül? Ezt elhiszik neked a 20 évesek.

2017. jún. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Nem pirospacsizni, hanem cáfolni kell valamit, ha nem értesz egyet... meg az állításaidat alátámasztani.
2017. jún. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
31%
Kie a lakas? Mert ha anyjae, abbol orokolni fog. Nem csak a Te anyad.
2017. jún. 25. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%

# 4


Én is ismerek ilyet, nem tudom hogyan csinálta.


Kérdezőnek: nekem az egyik fiútestvérem ilyen, harmincegy éves, és nem hajlandó dolgozni, mert hogy ő nem fog kulimunkát végezni 120ezerért, párszor megpróbálta, de kirúgták pár nap múlva, vagy ő jött el. Képesítése nincsen. Ez eddig számomra még nem is lenne annyira idegesítő, viszont ő is anyánkon élősködik. Mondanom sem kell, hogy semmilyen házimunkát, ház körüli munkát meg végképp nem végez. Pár éve leosztott, hogy nőként és testvérként nekem kötelességem lenne a hazalátogatásomkor vinni neki süteményt, mert haverja húga is visz. Megmondtam neki, hogy talán akkor csinálnék neki muffint, ha egyszer lenyírná a füvet, vagy vágna fát, de még akkor is meggondolnám. Megsértődött. Azóta nem is beszélünk.


Kell neki mindenféle jóság, listát ír, hogy mi kell neki a boltból, aztán anyánk munka után elmegy megvásárolni.

Ezeket a finomságokat szépen eldugja a szobájában, ha éppen otthon vagyok. :DDD De ahhoz van esze, hogy bulizni járjon, meg a barátnője előtt villogjon az új cipőjével. Anyám is tehet róla, de álljon már meg a menet, egy felnőtt ember nem képes átlátni, mennyire gáz, hogy a kifáradt anyját csicskáztatja?

2017. jún. 25. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
84%
Nem értem miért pontoztátok le az ötöst. Elég szomorú valakinek ilyen rokona van, nekem csak egyik haverom ilyen, lassan meg is szakítom vele a kapcsolatot. Nem dolgozik, nem csinál semmit, csak pénzt tarhál mindenkitől. Neki is büdös a mosogatás, takarítás, végezze el nagymamája, mert ő a nő. Undorító.
2017. jún. 25. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Úgy látszik megsértettem pár mama-hoteles élősködő érzéseit.
2017. jún. 25. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
30%

"sosem dolgozott. Így nyugdíja nem lesz"


Pont úgy mint azoknak, akik hülyére dolgozták magukat!

2017. jún. 25. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
13%

Ha anyád testvére 60 éves, akkor te lehetsz kb. 30-40 éves??

Vagyis kb. 30-40 év múlva mész nyugdíjba, ha addig nem emelik fel a korhatárt pl. 80 évre.

Te mennyi nyugdíjra számítasz???

2017. jún. 25. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!