Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Miért szülnek, akik nem...

Miért szülnek, akik nem tudnak nevelni? Nem tudják eltartani?

Figyelt kérdés

NEM PROVOKÁCIÓ! mielőtt valaki elkezdené, tényleg kíváncsi vagyok!


Ma jöttem haza az utcán, át egy parkolón, amikor elkezdett egy eléggé romos autó lassítani mellettem, a hátsó ülésen egy terhes anya, mellette egy gyerek, a volán mögött (gondolom) az apa, az anyósülésen meg még egy gyerek, aki lehúzott ablakról rám ordít,hogy " heee, hol van ez.. meg az" aztán az apja valamivel kultúráltabb módon próbált némi információt szerezni.

Persze a gyerek semmiféle helyreigazítást nem kapott, hogy azért "így nem beszélünk egy felnőttel,de egy másik gyerekkel sem" vagy ilyesmi.

De millió hasonló esettel találkoztam már.

Az ismerősemben és kaikkel találkoztam ez megoszlik, van aki megalapozott jövővel, megtakarított pénzzel is csak félve vállal be egy, maximum két gyereket. A másik fele meg a nagy semmire szüli egymás után a gyerkeket, nevelni meg nuku, aztán tartják a markukat a pénzért. A kérdésem az lenne, hogy miért ilyenek? Ez a napnál is világosabb, hogy ha ők az adott helyzetben újabb és újabb gyereket vállalnak, akkor egyre rosszabb körülmények között fognak élni. Mint ha élveznék a lecsúszást vagy nem is érdekelné őket. Miért ilyen igénytelenek? Kultúrálisan, életminőségileg, mindenhogyan. Miért jó ez nekik? És előre leszögezném nem csak cigányok!!!!


2017. jún. 29. 17:23
1 2 3 4
 11/31 A kérdező kommentje:
Mi nem értünk hozzájuk? Szerintem az nem ért hozzá, aki erre nevelni és megengedi neki.
2017. jún. 29. 18:11
 12/31 anonim ***** válasza:
12%
Jesszus, komolyan gondoljátok, hogy útban valahova rosszul szól a gyerek, és akkor leálltok papolni neki? 2 gyerek, egy terhes feleség, egy rossz (nyilván nem légkondis kocsi) mellett negyven fokban? Ennyi mintaszülőt! Eszem megáll!
2017. jún. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
89%
Gyerek...Nem egy rokonomnak van gyereke, még sem hallottam egyiktől sem azt,hogy "hee". Nevelés kérdése. Ja, az egyik unokatestvérem kis fiával voltak gondok, ott az apuka és annak a családja részéről volt elbaltázva a nevelés. Hagyjunk rá mindent, hagy csinálja a gyerek...
2017. jún. 29. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
12%
Utolsó jól mondja, ennyiből csak egy id.óta von le következtetést, azaz te kedves kérdező, akihez még hozzád szólni sem lehetsz, mert aztán a gyakorin pampogsz
2017. jún. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 A kérdező kommentje:

Megmondtam, hogy lehet, de nem így ,mint egy kutyához.

De úgy látom, nem értetted meg, lehet nálad tényleg csak az a hangnem hatásos.

2017. jún. 29. 18:18
 16/31 anonim ***** válasza:
84%
Kiindulhatunk ebből a szituból, vagy másikból, egy a lényeg: azért szaporodnak ezek, mert nincs agyuk sem.
2017. jún. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
11%
De annyi eszed van, mint egy kutyának. Miért is beszélnének veled másképp?
2017. jún. 29. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
89%
Miért lenne annyi esze,mint egy kutyának? Mert elvárja az alapvető kulturáltságot? Ha egy 5 évesnek el van magyarázva,hogy először is köszönünk, elnézést kérünk,akkor így fogja csinálni, persze,mint írtam nevelés kérdése az egész. Aki így kezdi a mondandóját,hogy hee, az általában máskor is így beszél, nem kell semmi kifogás,hogy 40 fok volt, meg nem volt klíma a kocsiban. Hagyjuk már ezt...
2017. jún. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 A kérdező kommentje:
Miért te engednéd neki ezt a hangnemet? Jó hogy nem kezet csókoljak, amiért megszólított.
2017. jún. 29. 18:35
 20/31 anonim ***** válasza:
98%

Az én gyerekemnél is most van egy hihetetlen csúnya szó amit mond, mert hallotta a bevásárlóközpontban.

Nagyon ciki és persze minden szituban képes mondani. Ég a fejem és rá is szoktam szólni, hogy ezt a szót nem mondjuk. De van, hogy inkább figyelmen kívül hagyom hátha akkor elfelejti. 2,5 éves

Ezzel csak azt akartam, hogy nem mindig a szülő a hibás. Megtanulni fél pillanat leszoktatni valamiről hosszabb folyamat.

2017. jún. 29. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!