Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Valóban velem van a baj, hogy...

Valóban velem van a baj, hogy még félek egy kicsit kimenni külföldre?

Figyelt kérdés

Most végeztem az egyetemen. Terveztem, hogy kint szeretnék pár évet dolgozni, hogy legyen elegendő pénzem külön életet kezdenem a szüleimtől.


Viszont még nincs meg a kellő nyelvtudásom. Nagyon bizonytalan lábakon áll az angol tudásom, ezért nem szívesen megyek ki külföldre. Úgy gondolom, ha nincs biztos nyelvtudásom, könnyebben iratnak alá velem bármit, illetve könnyebben 'eladhatnak', valamint átvághatnak. Úgy is megvan az esélye, de úgy gondolom, ha nem tudom jól a nyelvet, könnyebben lehetnek problémák. Azzal is tisztában vagyok, ha kint lennék, azzal is tanulhatnám a nyelvet.


Arra viszont nincs lehetőségem, hogy olyan emberrel menjek ki, aki tudja a nyelvet. Sőt, nem is lenne ember, akivel kimehetnék, szóval egyedül kellene szinte mindent intéznem.


Anya már a családban is szétkürtölte, mennyire h*ly* vagyok, hogy nem merek kimenni külföldre dolgozni.


Úgy terveztem, hogy munka mellett még inkább ráfekszek a nyelvre, és amint elérem azt a szintet, megyek. Hiába tanultam az egyetem utolsó évében a nyelvet, nem volt elég.


Tényleg velem van a baj, hogy a fentiek tudatában nem merek kimenni MÉG dolgozni?



2017. júl. 3. 22:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nincs veled baj. És ha normálisabb munkát szeretnél, akkor valóban kell a nyelvtudás.

Egyébként anyukád fura, hogy nem félt, hanem inkább beszól, mivel a legtöbb szülő inkább túlfélteni szokta a gyerekét :)

2017. júl. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
76%

Olyan nyelvtudást nem igazán fogsz szerezni MO-on, amivel a jogi nyelvet megérted, anélkül meg nem tudod eldonteni, hogy amit aláírsz, abban mi lehet a buktató. Szóval ha arra vársz, hogy még véletlen se tudjon senki átverni, akkor sosem fogsz elindulni.


Viszont vaktában nem érdemes belevágni, ha nincs elöre lebeszélt hely, akkor nem igazán van esélyed normális munkát találni.

2017. júl. 3. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Mit akarsz egyáltalán dolgozni "külföldön"?

Vannak munkakörök, amiket el lehet végezni némi nyelvismerettel is. És vannak munkakörök, ahol , ha nem beszéled a nyelvet úgy, hogy megértsed és megértesd magadat , oda fel sem vesznek.

Ilyen szinten egyedül ne is indulj neki még egy ideig.

2017. júl. 3. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én külföldön tanulok és dolgozok. Tapasztalatom szerint kellő nyelvtudással is simán kib*sznak az emberekkel, könnyebb nekik a külföldiekkel ezt megtenni. Példa velem: Jelentkeztem egy munkára, mondták oké menjek. Kérdeztem, szerződés? Ők megmondták, hogy csak akkor ha beszélem azt a bizonyos nyelvet. Erről ennyit.
2017. júl. 3. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#2: természeesen nem az a célom, hogy jogi nyelven kommunikáljak mindenkivel :)


#3: nicsenek nagy vágyaim, akár szállodába is mennék takarítani minden gond nélkül.


Megértetni magam úgy ahogy, de meg tudom.

2017. júl. 3. 22:45
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

Hat erdemes volt diplomaert evekig tanulni..

Szallodat 8 alt is lehet takaritani

2017. júl. 4. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem dolgozz pár évet Mo-on a vegzettsegednek megfelelően, kozben tanulhatsz nyelveket is. Így lesz gyakorlatod a szakmádban és ha jó helyet fogsz ki, talán van rá lehetőség, hogy magyar vagy multinacionális cég által menj ki külföldre, így (elvileg) a kockázat is kevesebb.
2017. júl. 4. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Teljesen normalis, hogy felsz, en is feltem. Kellett egy loket amit az adott meg, hogy vegul a parommal indultunk utnak es nem egyedul mentem.

Ha vagysz akkor tanuld a nyelvet es ha elertel egy also-kozep szintet siman elindulhatsz. A jo hir az ha Angliaba mesz magyar kozvetito altal rengeteg baratra teszel kinn szert, a magyar hazakban sok a kezdo, es nagyon konnyu baratokra szert tenni. Ha komolyabban erdekel nezz ra az itslondoncalling csatornara youtubeon az megmutatja a nehezsegeket amikbe belefuthatsz ha Londonba indulnal, illetve az Egy Kicsit Mindenhol csatorna is segithet donteni h merre indulj. Udv,

Bea

2017. júl. 4. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Aki azt mondta, hogy itthon úgyse tanulsz meg angolul, az idióta. Suliban nem, azon kívül csak rajtad áll. Olvass és nézz filmeket angolul, felirattal majd anélkül és mindenképp keress egy magántanárt.
2017. júl. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!