Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Már nem bírok a családommal...

Már nem bírok a családommal együtt élni. Hogy tudok kimenni külföldre?

Figyelt kérdés
21 éves vagyok, és az egyetemem még hátra van, most fogok kezdeni szeptemberben. De már most megfojt az otthoni környezet. Mindenki ordít mindenkivel, mindenki ingerült, mindenhol csak a pénz. Már nagyon unom ezt, igazából ez meg is látszik rajtam, az idegrendszerem eléggé kikészült. Itt senki sem mondhatja el a saját véleményét, gondolatait, mert a másik azonnal közbevág, és túlbeszéli. De ezekről még tudnék oldalakat írni, de felesleges. Úgy döntöttem, lehet mégsem kéne elvégeznem az egyetemet, hanem kimenni külföldre "szerencsét próbálni". Persze ezt csak akkor, ha lehetséges. Igazából nem tudom hogy megy, most gondolkoztam el ezen először. Mit kéne tennem? Ki tudok menni pénz, és szakma nélkül? Vagy ez egy bukott ötlet, és inkább végezzem el az egyetemet? Az egyetem mindenképpen sikerülne, azt tudom, és szeretném is, de még annyi időt itthon tölteni...nem fog változni semmi.
2011. jún. 10. 16:08
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
menj inkább koliba vagy albérletbe! Tedd le a diplomát, szerezz egy normális idegennyelv ismeretet majd uccu neki! :)
2011. jún. 10. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Mindig csak a pénz... Tudod, míg nem dolgozol, nem érted meg az értékét, meg főleg azt, honnan van. A megszerzése is feszültséggel jár, sok helyütt állatszámba veszik az embereket a munkahelyeken. Szüleidet is talán kikészítik az ilyen gondok és az, miből éljenek napról-napra. Ha már tapasztalod a munka világát, jobban megérted őket, én is így vagyok ezzel, pedig csak másfél éve dolgozom.

Szerintem előbb fejezd be az egyetemet, addig légy türelmes, ha már eddig kibírtad, ostobaság lenne elmenekülni. A külföldhöz nagy mázli és hatalmas talpraesettség kell, te, 0 élettapasztalattal ne vágj bele, ha egy mód van rá! Az egyetemi végzettségeddel csak többre mész, mint nélküle, bár nem tudom, mit végzel.

2011. jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Szakma nélkül? Igen. Pénz nélkül? Nem. Ha még úgy megkapnád a munkád, h otthon vagy és a dolog bentlakásos, akkor nem kellene túl sok az induláshoz, de bele a semmibe, az nem nagyon fog sikerülni élettapasztalat nélkül.
2011. jún. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Igen, abban igazatok van, hogy amíg nem dolgozom meg érte, addig nem értem meg az "értékét". Ezt a szüleim is elmondják nap mint nap, meg hogy 0 élettapasztalatom van, meg hogy az "ő idejükben..". Szerintem ez egyáltalán nem építő, és nem is helyes. Főleg, hogy nincs is kevés pénzünk, de mégis úgy élünk, mintha kevés lenne, mert féltik, tartalékolják. Ezt akárhogy nézem, nincs értelme, bár lehet ezt is rá lehet fogni arra, hogy tapasztalatlan vagyok. Lehet gyerekes vagyok ezzel a gondolkodással, most meg főleg, hogy dühös is vagyok, de ebből a gondolkodásból nem szeretnék veszteni semmit. A pénz szerintem nem azért van, hogy tönkretegyen mindent, hogy érte éljünk, hanem ő van értünk. Bár igen, lehet máshogy fogom látni, ha nekem is lesz családom, és én is alig fogok keresni.
2011. jún. 10. 16:32
 5/21 anonim ***** válasza:
Menj ki au pairnek. Én nagyon szívesen mennék, ha tehetném.
2011. jún. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

szia! ugyanez a helyzet itthon is, csak talán nem ennyire eldurvultan, vagy csak most jobb időszakot élek picit. én 20 éves vagyok és én is most kezdem a fősulit, tehát nekem sincs végzettségem, ennél fogva egy percig sem gondolkozom azon,hogy ne végezzem el a fősulit és neked se jusson eszedbe! ne hagyd,hogy elvegyék az esélyedet a családi problémák egy kényelmesebb élethez!

csak azt tudom mondani, amin én ügyködök:

állást keresek, dolgozni fogok suli alatt is és szépen lelépek egy albérletbe többedmagammal, és így kifizethető a bérlés is, de nem "fojtogat" a család sem.

ha gondolod és pesti vagy még együtt is költözhetünk ;)

2011. jún. 10. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

:)

sajnos nem, debrecenbe megyek egyetemre (már ha felvesznek-ha nem akkor bele se gondolok mi lesz), de azért köszi :)

2011. jún. 10. 16:55
 8/21 anonim ***** válasza:

:) utolsó vagyok


valószínűleg engem se vesznek fel államira (idén se :( )

úgyhogy ez meg csak hab a tortán,hogy fizetnem kell a költségtérítést is..

hát sok szerencsét és fel a fejjel! :) ha nagyon unni fogod a helyzetet, akkor majd az egyetemen tuti találsz pár csajt akivel össze tudsz bútorozni!!!

még tök jól is elsülhet ;)

2011. jún. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

én is ebben reménykedem :)

hát, ha nem fog 100 ponttal emelkedni a költségtérítéses ponthatár, akkor felvesznek mindenképpen, de annyival csak nem fog:)

amúgy fiú vagyok, de ezekszerint lányosan írok :) (gondolom lánynak gondoltál, legalábbis úgy tűnt az utolsó válaszodból:)

2011. jún. 10. 17:05
 10/21 anonim ***** válasza:
Menj ki, mondjuk skótékhoz, dolgozz, tanuld a nyelvet aztán járd ki ott az egyetemet. Mivel eus állampolgár vagy ingyen van és egy csomó olyan dolgot is lehet tanulni, amiről itthon még nem is hallottunk. A "jaaaaaaj de miből fogsz élni"kre meg ne hallgass, az ottani egyetemisták is megélnek, neked is jár támogatás, meg munka és te is össze tudsz költözni másokkal lakni.
2011. jún. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!