Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Ugye akkor jár gyerektartás...

Ugye akkor jár gyerektartás nagykorú esetén, ha nappalin tanul. De mi van, ha pár évig dolgozott és utána megy egyetemre?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsi vagyok, hogy jogilag hogy is van ez. Tehát a "gyerek" 18 éves koráig tanul, aztán mondjuk 3 évig dolgozik, aztán elmegy egyetemre, akkor jár a gyerektartás, vagy ezek után már nem?
2010. máj. 21. 14:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
én úgy tudom, hogy nem jár, ha lejár. folyamatos nappali tanulói jogviszony kell. legalábbis régen így volt.
2010. máj. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Hát talán így van, nem tudom mennyire épült be a joggyakorlatba:

Gyermektartás nem jár, de a tanulmányait folytató nagykorú gyermek rokontartásra jogosult:


Családjogi törvény 60. § (1) Rokonaival szemben, az alábbi rendelkezésekben meghatározott körben, az jogosult tartásra, aki magát eltartani nem tudja és akinek tartásra kötelezhető házastársa sincs. (2) Tartásra a munkaképes leszármazó is jogosult, ha erre szükséges tanulmányai folytatása érdekében rászorul. (3) Nem jogosult tartásra a nagykorú, ha magatartása miatt arra érdemtelenné vált. (Az érdemtelenséget csak a nagykorúság idején tanúsított magatartás alapozza meg!)


Mivel csak rokontartásról van szó, csak akkor és olyan mértékben köteles a szülő nagykorú gyermekét tartani, ha a tartás saját megélhetését nem veszélyezteti.


Gyermektartásnál ugye ha törik, ha szakad, fizetnie kell mindenképpen.

2010. máj. 21. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
ha abbahagyod a tanulást akkor arra az időszakra nem jár, ha belekezdesz nappalin a tanulmányaidba akkor (mivel elmúltál 18 nem gyerektartást, hanem más néven, de ugyan azt kapod) elvileg jár, viszont sok apa nem hajlandó fizetni...bíróság kötelezheti rá.
2010. máj. 21. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!