Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szobafogság? Szerintetek is...

Szobafogság? Szerintetek is elég dili ez a büntetés?

Figyelt kérdés

Engem sosem büntettek ilyen büntetéssel, nagy esetekben rá sem szolgáltam, nem voltam egy rossz gyerek. Viszont ha hallok róla, tök negatív csengése van, szerintem nem vezet sehova, nekem pl a szobám fekvése olyan, hogy csak a 4 fal, egy ablak van az a szomszéd házára néz, a házunk fekvése pedig szintén egy üres utcára néz, tehát egy agyrém lett volna a ház köreibe bezárva lenni, kb mint egy házi őrizet, panelosokba bele sem gondolok.

Én inkább azt a büntetést választanám a gyerekemnek, hogy lesz egy okos telefonja, és egy alap telefon, ha büntetésbe van megkapja az alaptelefont amin elér, de nem tud internetezni, de élő kommunikációt folytathat a barátaival, és találkozhat velük, nem tüntetek azért szobafogsággal mert visszabeszélt, vagy káromkodott a fülem hallatára, kivéve akkor ha tudom hogy olyanja van amikor őrültségre lenne képes ha elengedem, de láncon sem tarthatom, mert akkor megszökik.


Mit gondoltok?


2017. júl. 20. 10:48
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
91%

szerintem hülyeség


én sosem kaptam ilyet, mert tudták hogy marha jól érezném magam :D

2017. júl. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim válasza:
91%
Szerintem is hülyeség. Én sem kaptam sosem ilyen büntetést, mivel nem szolgáltam rá, de most komolyan.. szerintem én lennék az egyetlen gyerek aki még élvezné is, mert legalább pihenhetnék, könyvet olvashatnék vagy egyszerüen aludnék :D
2017. júl. 20. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
11%
Én azért a káromkodásra oda figyelnék.Sokszor elárulja ez az emberről hogy milyen családból is származik
2017. júl. 20. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Rám is anyukám mindig azt mondta:

Téged nem lehet semmivel büntetni, mert el sem jársz itthonról' mai napig a gépen olvasok egésznap, illetve a barátomnál vagyok, de 20 éves vagyok, és 18 évesen volt az első barátom :D

Csak olvastam róla, és kb az, hogy nem mehet át hozzá a barátnője, barátai, meg ő sem hozzájuk, mert ugye ez a lényege... Főleg aki társasági ember, el-eljárkál otthonról, nemár ezzel büntessem, nincs facebook aztán kész, manapság legnagyobb büntetés, látni kellene mit művelnek ha 1 órára leáll a facebook, mindenki dühös

2017. júl. 20. 10:54
 5/27 anonim válasza:
82%

szobafogság? MA? ugyanmár, oké még 15 évvel ezelőtt talán réééémes lehetett, de basszus gondolj már bele mi van ma :D :D kicseszel a gyerekkel? kétlem xD jobban elvan bent mint kint :D

egyébként meg büntetni a gyereket? :D nemhiszem h csak a szobafogság ilyen f*s büntetés, eleve, ne büntessék már a gyereket. ok kap a seggére sír le van tudva :D vagy elmagyarázod neki mit csinált rosszul, éreztethető az. szarul is fogja magát érezni h megint csalódást okozott, de hogy büntetni? xD

sztem hülyeség a szobafogság és más büntetések is :D én még a telefont se venném el tőle, nem fog jobban szeretni ha nálam van a telefonja, figyelni sem fog jobban rám, inkább vedd a kezedbe a saját telód és írj rá h mizu, esküszöm örülne neki és chatelni kezdene veled :D más világ van ÉS HIÁBA

HIÁBA mondják h sz*r ez a világ mert nem, csak más, a régi világ sem volt jó :D ez sem az, de sose lesz az, alkalmazkodni kell. honnan tudná a kölyök h rossz ha telefonozik? mikor am nem az xD mire felnő nem lehet analfabéta ilyen dolgokban, ez a világ jön és kész :D

ha meg szobafogságról beszélünk, hadd ne keljen már elmondanom miért sz*rik rá a pulya xD beül minecraftozni még ha egy f*s gépe van akk is :D

ha meg jó akk végképp nem kell félteni xD


hát ennyit szerettem volna kedves kérdező, remélem kielégítő volt a válaszom :D

2017. júl. 20. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem inkább gyerektől, személyiségtől függ.

Nekem pl. nem használt volna, mert otthonülős voltam, tök jól elvoltam a 4 fal között is :D.


Olyan szempontból baromságnak tartom ezt a fogságosdit, hogy a gyerek nem jut ki a levegőre. Azt, ha nagyon súlyos dolgot csináltam, letojnám, hogy a haverokkal nem találkozhat, mert ha annyira fontos neki, akkor ebből fog igazán tanulni.

2017. júl. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
100%
Én imádtam, mert akkor álló nap olvashattam :D
2017. júl. 20. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.

Mindegyik hasznos volt, a telefonos megoldás azért jó inkább a mai világba, mert így rászorul, hogy élőbe kommunikáljon , ezért elmegy a barátjához, ha akar tőle valamit , ami a mai világban ritka

2017. júl. 20. 11:05
 9/27 anonim ***** válasza:

Egyénenként változó, hogy kinek mi a nagyobb büntetés. Számomra a szobafogság nem lenne az(bár sose kaptam), gyakorlatilag az összes szokásos tevékenységemet tudom folytatni, így az életminőségem nem romlott.

Megtiltanák a Facebookot? Hát tiltsák, két hetente egyszer lépek fel, vagy max akkor ha haverokkal szervezünk valami kiruccanást, de ennyi. :D


Szóval a lényeg, hogy kinek mi a büntetés az a saját életvitelén, személyiségén múlik, de nekem az a véleményem, hogy a szobafogság gyakorlatilag a legenyhébb büntetési forma.

2017. júl. 20. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:
Nekem is a legenyhébb lett volna, de tudok olyat mondani, akinek 15-16 évesen már barátja van (legtöbbnek),és náluk megérzi a kapcsolatuk ha 2 hétig nem találkozhatnak, ezért felesleges, inkább chaten ne beszéljenek, és több időt töltsenek együtt.
2017. júl. 20. 11:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!