Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kamaszok » Ez nem furcsa szerintetek?

Ez nem furcsa szerintetek?

Figyelt kérdés
A minap beszélgettem az ismerőseim tizenéves fiával, és valahogy szóbakerült egy sztori, amikor a szüleim szobafogsággal büntettek kamaszkoromban. A srác meg egyáltalán nem értette, hogy miért olyan rossz a szobafogság. Azt mondta, hogy ő és a legtöbb osztálytársa a szabadidejükben otthon gépeznek, önként és dalolva. Ezen én nagyon elcsodálkoztam. Én ennyi idősen az eremet majd' felvágtam, ha 1-2 hétig nem mehettem sehova... Most már komolyan így működik a világ?

2015. jan. 7. 18:27
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
41%

Igen így.

Nem is ez a legnagyobb baj, hiszen most még csak gyerekek, de gondolj bele, belőlük lesz majd a jövő. Ők lesznek az orvosok, politikusok, ügyvédek...

Persze nem minden fiatal ilyen.

Én arra szeretnék törekedni, hogy a gyerekemet úgy neveljem, hogy szeressen kint lenni a természetben, a való életben is meglássa a szépséget, ne csak a monitor mögött, hiszen az nem a valóság...

19L

2015. jan. 7. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
61%

Hat sajnos ez igy van, de nem ertek egyet ezzel

sokszor elgondolkodom hogy milyen lesz a vilag 10-20 ev mulva

2015. jan. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Amit még durvábbnak tartok, hogy a szülők ezt nem tartják rossznak, vagy legalábbis nem mind. Például volt aki azt mondta, hogy inkább üljön otthon a gép előtt, mint a buliban nyomja magába a drogot. Szerintem akit normálisan neveltek, az nem fog drogozni, de egyébként a korábbi generációk idején is volt már alkohol meg drog. Ugyan egy kicsit nehezebb volt hozzájutni, de aki akart, az tudott füvezni. De akit normálisa neveltek az -láss csodát- nem tette, vagy legalábbis mértékkel. Én minden veszély ellenére is azt mondom: nehogy már egy tizenéves társasági élete napi pár facebook selfie-ből, meg néhány kör online lövöldözős játékból álljon. De csomó szülő meg azt mondja, inkább gépezzenek, minthogy bulizzanak, vagy szexeljenek, vagy ilyesmi. Hát szerintem meg nevelni kellett volna belőlük egy értelmes tizenévest, aztán meg hagyni, hogy élje az életét.
2015. jan. 7. 19:07
 4/14 anonim ***** válasza:
12%

1. vagyok

igen azt hiszik hogy a való életben több veszély érné őket.. sajnos a szülők is naivak.

Hiszen előbb utóbb úgyis bekerül a gyerek is a nagybetűs életbe, egyetem, főiskola, utána jön a munka.

szerintem a tinikor arra van hogy minél több emberrel találkozzunk, megismerjük az életet, a társadalmat. Sajnos ez a számítógépen keresztül nem lehetséges...

2015. jan. 7. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
37%

Kisebb koromban én a többi gyerekkel még kint játszottam(fociztunk,pedig aztán én lány vagyok),meg bújócskáztunk,meg fogócskáztunk meg ilyenek.Aztán eljött az a korszak,amikor már a neten is találtam barátokat(igen ez létező dolog és ráadásul működőképes is),elkezdtem ismerkedni,és itt is ugyanúgy jól érzem magam.A valóságban is ugyanúgy ott vagyok,hiszen járok iskolába(okj most),le is érettségiztem,aztán buliztunk is,és jártam mindenfele én is ugyanúgy.


Szerintem a gyermekkort nem szabadna elvenni a gyerekektől a tévével meg a gépezéssel.Szerintem gépet a gyereknek csak olyan 12 éves korában kéne kapnia,tévézni meg tévézzen,de ne sokat.Később meg úgyis azt fogja csinálni,amihez kedve van,és akkro megy el bulizni,meg akkor szexel,amikor kedve van.Ha kapott egy jó nevelést,akkor nem vágyik arra,hogy drogozzon,meg bulizzon,meg szexeljen ÁLLANDÓAN,hanem olvas,vagy akár ír,és néha tévézik,meg gépezik.

2015. jan. 8. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
88%

Ez egy ördögi kör.

Az egyik gyerek elmenne de nincsenek barátai ezért csak otthon tudja nyomkodni a gépet, a másiknak vannak barátai viszont a szülei nem engedik el, nehogy igyon, szexeljen stb, szintén egy másik meg ezeket nem akarja átélni, inkább otthon ül.

2015. jan. 10. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
30%

Aki nem jár el az otthon ül és gépezik.

Aki meg eljárna előbb utóbb olyat csinál ami kiveri a szülőknél a biztosítékot és azért nem mehet.

2015. jan. 11. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem el, hogy a számítógépezés egyetlen alternatívája a bulizás, drogozás és a túl korai szex. Miért nem járatják sportolni a kamaszokat? Minden kamasz imád kosarazni, kajakozni, bármi ilyesmit. Vagy ma már nem? Vagy zenét nem tanulnak? Félek, mi lesz, ha nagyobb lesz a lányom...
2015. jan. 14. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

igen sajnos nem minden kamasz szereti az ilyen sportokat, sőt szerintem egyre lustábbak. nem véletlenül vannak elhízva minél többet.

de szerintem ha már gyerekkorától kint van a szabadba és mozog akkor elkerülhető hogy nem lesz "gépfüggő". és több időt tölt majd a természetbe

2015. jan. 14. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Oké én ezekkel akikről itt beszéltek velük vagyok egy idős. Igaz én nem minden percemet a gép előtt töltöm (én olvasok). A mostani gyerekeket teljesen benyelte a technológia, a barátnőm bátya hétvégén 14 órát gépezik 2 órát tévézik és éjszaka meg olvas. (Nem tudom mikor alszik de valamikor biztos) Az a baj velünk a mostani tizenévesekkel, hogy a géppel nagyon sok dolgot elérhetünk, a szobafogságban, ha van gép a szobádban, játszhatsz, beszélgethetsz a barátokkal és szinte mindent csinálhatsz leszámítva a szabadban levést és a sportot. De az a baj, hogy ez nem teljesen szülő ügy annyi, hogy nekik valami gép/tévé korlátozást kéne csinálniuk. És el kellene őket küldeni a szabadba akár annyi időre, hogy "Fiam elfogyott a kenyér! Menj már le a boltba vegyél egyet" Már ez is haladás lenne.

Ez a nemzedék sajnos ilyen.

2015. jan. 14. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!