Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Válás után megosztott gyerekfe...

Válás után megosztott gyerekfelügyelet? Egyik héten nálam másik héten nála! Vélemények?

Figyelt kérdés

4 éve egyedül nevelem a kislányomat,most 5 éves!

Az első 2-2,5 év könnyű volt,elég jól is éltünk.Mindig volt idő és pénz mindenre,ami FONTOS!Nem akarok a válságszidással jönni,de jócskán megugrott a lakástörlesztésem és ezzel egyenes arányban még a fizetésem is csökkentették.Sebaj vállaltam plusz munkát.

Aztán sajnos a kislányom betegsége miatt úgy kellett döntenünk,hogy csak délelött lehet bent az óvodában és fél 1re érte kell mennem.

Azóta,hogy elévgezhessem a 2 munkám 3kor kelek minden hétköznap és szombaton mindig,de sokszor vasárnapra is becsúszik egy-egy munka!

Kevesebb munkát nem vállalhatok,hisz ígyis sokszor sokmindenre már nemet kell mondanom,hogy maradjon mindenre,ami SZÜKSÉGES!

A kislányomra rettentő kevés időm marad és akkoris állandóan fáradt vagyok!Úgy érzem mindent megteszek azért,hogy tisztességben felneveljem,csak éppen a kicsi lelkével nem tudok eleget törődni!A szívem szakad meg,amikor azt kérdezi mikor jön értem apa az oviba,miért nem apa jön értem,miért te jössz megint.Még csak 5 éves,de elég okos ahhoz,hogy az elmúlt jó fél évben rájöjjön arra,hogy apa sose fáradt,apának mindig van ideje Rá,ha vele van.

Apa a szüleivel él semmi kötelessége lakástörlesztésre,rezsire,a hűtőszekrényfeltöltésére.Ott van a nagymama,nagypapa,dédik,nagybácsik,unokatesók mind telken belül,akiknek mindig van rá idejük,ahol nincs olyan,hogy legalább egy ember ne mondaná Neki azt,hogy gyere játszunk.

Én egyedül vagyok és ismeri már a szlogent,hogy „most nem lehet,mert anyának főzni kell”,”anyának be kell fejezni a munkát”,”anya fáradt”!

3 hete megáztam és megfáztam rendesen.Begyulladt a torkom,a fülem,aztán kötőhártyagyulladásom is lett.Teljesítményarányos mindkét munkám,így nem lehet,hogy ne dolgozzak.Tegnap már nem bírtam tovább és elmentem orvoshoz,aki közölte,hogy tüdő,arc és homloküreggyulladásom is van és majdnem 9.000Ftos gyógyszert és ínyekciót váltatott ki velem.Természetesen ma is dolgoztam és esélyem sincs,hogy holnap esetleg pihenhessek,gyógyulhassak!Viszont holnap elmondhatom újra kislányomnak,hogy „most nem tudok játszani,mert anya beteg”!

Senki nem kérdezi Tőle,de mikor megkérem,hogy mondja azt hogy szeret,akkor mindjárt hozzáteszi,hogy de apát jobban,mert….Kegyetlen érzés.

1,5 éve nem volt párkapcsolatom,Lassan egy éve nem is randiztam,már a barátaimat is „alig ismerem meg”.Legutóbb egyikük azt mondta,hogy „jesszusom,de tönkrementél”,jól esett,de igaz.

Szeretném,ha a kislányomból felnőttként is remek ember lenne,de egyedül már nem bírom,szerintetek rossz anya vagyok,ha csak minden 2. héten van velem,ha megosztom az apukával a gyereknevelést?

Akinek eddig szóbahoztam mind rossz ötletnek tartotta és azt mondták,hogy harcoljak tovább,hisz én olyan erős vagyok,de én már nem érzem magam annak!Jó anyának akarom érezni magam,de ez mégkevésbé van így!

Jólesett így kisírnom magam és megköszönném,ha írnátok őszinte véleményeket,vagy tapasztalatokat,hogy kinél,hogy működött a megosztott gyerekfelügyelet!


2010. máj. 22. 14:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
23%
frankó lesz a gyereknek, ha ide-oda dobáljátok....költözzetek egymás melletti lakásba legalább...
2010. máj. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
68%

még jó hogy ennyire segítőkész válaszoló is van...


szerintem a gyereknek is jobb ha pihentebb anyát kap arra a kis időre amit vele tölthet. inkább ritkábban, de akkor csak vele legyél! hihetelen, de hidd el megfogja érteni a gyerek is! ráadásul szeret az apjával lenni, jobb mintha nálad a tv előtt unatkozna mert te dolgozol.

apázzon és anya csak akkor ha ő lehet a középpont!

2010. máj. 22. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%

szia!

ez nagyon rossz ötlet hogy egyik héten itt másik héten ott,teljesen össze lesz zavarodva.Főleg hogy 5 éves,máshogy neveled te és máshogy az apuka.az én lányom 2 hetente hétvégén megy az apjahoz,és amikor visszajön,kiesik a megszokott dolgokból.senkid nincs aki tudna segiteni a gyermeknevelésben??

2010. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
88%
Amíg el nem olvastam a részletes leírást, hülyeségnek tartottam, hiszem így sehol se érezhetné otthon magát, stb.. Viszont, így hogy tudom a részleteket, mindenképp javaslom, hogy vedd igénybe az apuka segítségét, ha csak egy ideig is, hogy anyagilag kicsit rendbe jöjj, és legyen időd magadra, mert ezt nem teheted magaddal hosszútávon káros és súlyos következmények nélkül...
2010. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
74%

Szia!

Igaz én nem vagyok "hozzáértő",még nagyon a tízes éveim végén járok:),de azért leírnám a véleményem.

Szóval osztálytársam szülei is így oldották meg a dolgot,de sajnos nagyon sok jó nem sült ki belőle.A lány és az öccse életében nem alakult ki semmiféle rendszer,és nagyon megviselte őket,hogy egyszer itt,egyszer ott.A másik probléma a suliban volt.Tudod,apánál maradt a füzet,anyánál a könyv,ez az,amaz,mindig szerte szét voltak a cuccaik,sokat romlottak az eredményeik.Ezt most rá lehet fogni a szüleikre,hogy nem figyeltek eléggé rájuk,miegymás.De szerintem nem jó ez az állandó mozgásban levés,én nem tudnék/nem tudtam volna gyerekként így élni,a gyerek életébe kell valamiféle állandóság.

A másik meg az,hogy a lányod nemsoká suliba megy,ahol minimum délután négyig le lesz foglalva,utána esetleg otthonra is marad lecke,ott lesznek az osztálytársak,játszótársak.Szóval szerintem,ha sulis lesz,már nem fogja igényleni annyira a játékot anyuval,mert ezer más dolog lesz ami lefoglalja.Akkor lehet,hogy neked is könnyebb lesz.

Kíváncsi vagyok én is a többiek véleményére!:P

2010. máj. 22. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
39%

ma 15:10

Milyen választ kellene irni szted?

Ide emberi segitség kellene és nem szóban és nem írásban!Ha nincs más megoldás,éljen az apukával a gyermek,és 2 hetente hétvégén hozd el magadhoz!

2010. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
59%

15.13

ne csak olvass, értelmezni is próbálj! akkor rögtön rájössz, hogy én is hasonlót javasoltam, míg az első hozzászólás viccnek is gyenge volt...

elnézést a kérdezőtöl, befejeztem.

2010. máj. 22. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is így voltam mint te, és a végén még kórházba is kerültem. A huza vona után az apánál maradt inkább. Mert apa játszik velem, mert apa nem olvas mindig könyvet (tanulás miatt kellett rengeteget olvasnom), apánál vannak a nagyik, meg az uncsik. Ma már nem is beszél velem a gyerek. Kamasz lett, s persze számára más lett a fontos. Nem is tudom hol rontottam el. Azt hiszem a taktikázós embereknek valahogy mindig jobban megy. :(
2010. máj. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem, hogy szörnyű helyzetben vagy, és nagy Rajtad a nyomás. De nem pont így csinálnám, hogy egy hétig itt, egy hétig ott, hanem úgy, hogy pl. az apja vagy valamelyik rokon menjen érte, és délután legyen ott náluk a gyerek, (ha nagyobb lesz, szabadon mozoghatna a 2 helyszín között) - de alapvetően Nálad lakjon.

Milyen viszonyban vagy a gyerek apjával, annak családjával? Nem tudtok megegyezésre jutni? Amíg beteg vagy, 1-2 hétre odamehetne a gyerek "vendégségbe", hogy Te kipihenhesd magad.

2010. máj. 22. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Úgy érzem sokak hozzászólásából,hogy apukát alkalmasabbnak tartják a gyereknevelére ebben a helyzetben.

Apuka 35 éves,hol dolgozik,hol nem most már fél éve nem,a szülei tartják el,így persze,hogy van ideje!

Szóval így alkalmasabb?

A láthatás az elmúlt egy évben úgy volt,hogy egyik héten 2 napot volt Vele,másik héten 3at!

Most úgy lenne,hogy egyik héten 2 napot,a másik héten 5öt!

Szerintetek annyira megzavarná,hogy többet ártana,mint használna?

Nem azért akarom,hogy magamra több időm legyen,hanem azért,hogyha együtt vagyunk,akkor Ő lehessen az első!

2010. máj. 22. 16:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!