Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam, hogy ne legyen...

Hogy mondjam, hogy ne legyen harag?

Figyelt kérdés
Anyám egész életében vehemens módon juttatta tudtomra a véleményét mindenről (apám is)Most hogy gyerekeim vannak és élem az életem, egyre nehezebben viselem anyámnak ezt a beleszólósdiját. Hogy lehetne a legfinomabban tudtára adni, hogy én is el tudom dönteni a dolgokat, hogy ne sértődjön meg?
2017. júl. 25. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
65%
Anya, nyugi, minden rendben lesz, bízz már bennem, felnőtt vagyok, tudom, mit csinálok, hiszen így neveltél, hogy felelősségteljes legyek. (jöhet a zöld kéz!)
2017. júl. 25. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Finoman talán sehogy.Eddig mindent ráhagytál?

Szerintem mint felnőtt a felnőttel.Lehet megsértődik majd,de nem kell megbántani,csak érvelj neki.Ha ez nem megy,akkor úgy érzi,tényleg szükség van arra,hogy ő irányítgasson.

2017. júl. 25. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Amikor be szokott telni nálam a pohár, akkor meg szoktam neki mondani a véleményemet van hogy fel is idegesít. Régebben sokat veszekedtünk.
2017. júl. 25. 15:02
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Hogy ne sértődjön meg, arra nincs biztos megoldás. Van akit a szép szó is megsért.

Ha véleményt mond, mondd el neki mindig, hogy nem értesz egyet, nem így gondolod, nem így fogsz csinálni, majd ti eldöntitek stb. Egy idő után hozzászokik, és talán leáll. Ha finoman szeretnéd.

Nekem nem menne sokáig, érzékeny vagyok rá, ha nem tartják a döntéseim tiszteletben. Amúgy emiatt rám sosem volt hosszabb megsértődés.

2017. júl. 25. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!