Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Fárasztó embernek hogy mondjam...

Fárasztó embernek hogy mondjam meg, hogy ne legyen belőle harag vagy sértődés?

Figyelt kérdés
Van egy ember a közeli környezetemben akinek rendkívül fárasztó hallgatni a tartalmatlan "mondanivalóit". Ha próbálom kerülni a társaságát,akkor is jön oda és mondja a hülyeségeit és nem veszi észre hogy nem szeretnék vele beszélni. De tudom,hogy nagyon sértődékeny és nem tudom hogy fogalmazzam meg neki azt hogy nem akarok vele társalogni,azaz hagyjon békén,mert nem vagyok rá kíváncsi.
2017. máj. 6. 16:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Mennyire közeli? Szomszéd: elnézést Bözsi néni, lejárt a mosógép mennem kell teregetni; el kell érnem a 16:15-s buszt. Kolléga: sürgős határidős ez a feladat, hívat a főnök, az iskolából hívnak a gyerek miatt (telefonon) ezt fel kell vennem.

Ha együtt élsz az illetővel az nehezebb. Ott őszintébbnek kell lenni, de neki is mondhatod, hogy most tanulnod kell, meg kell csinálnod az adóbevallásod vagy muszáj felhívnod a barátod egy fontos ügy miatt. Otthon kevésbé lehet kamu indokkal lerázni az illetőt. De nyugodtan megmondhatod neki,hogy nem érsz rá beszélgetni. Ha sértődékeny nem tudsz mit tenni, lényeg hogy nyugodt hangon udvariasan beszélj vele, de határozottan. És utána menj és hagyd is ott, ne magyarázkodj tovább.

2017. máj. 6. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!