Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogy mondjam meg neki, hogy...

Hogy mondjam meg neki, hogy ne legyen belőle harag?

Figyelt kérdés

Eddig mindig nálunk volt a szenteste, mindenki itt gyűlt össze.Most a sógornőm azt mondta, hogy legyünk náluk. Nincs is ebben semmi rossz.

Én szeretem a sógornőmet, de piszok rossz háziasszony.Tiszta kosz minden, a kaja ehetetlen, nyers, komolyan undorító.Én ott egy pohár vizet nem szívesen iszom meg, ezért is szerveztük mindig az összejövetelt hozzánk.Évek óta húzom halasztom a szentestét náluk, de most már valamit muszáj mondanom, esetleg az igazat???


Megsérteni nem akarom, de valakinek csak fel kéne nyitni a szemét, hogy változtasson.

Mit tudtok tanácsolni?


2010. dec. 18. 13:58
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Amúgy nem az anyagiakkal van a gond, mindent megengedhetnek maguknak, csak igénytelenek.
2010. dec. 18. 13:59
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
mondd azt, hogy átmész segíteni neki és együtt csináljátok a kaját és akkor ehető lesz:) vagy esetleg vigyél át te is kaját ajándéka:)
2010. dec. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Mondd, hogy te már felkészültél erre, hogy nálatok lesz az egész és már mindent elterveztél, nagyon szívesen látod őket.
2010. dec. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%
Ha tényleg jó a kapcsolatotok, nem éri meg ilyesmivel elrontani! Ha ennyire szeretné, hogy ott legyetek, akkor szorítsd össze a fogaidat, és vágj hozzá jó képet, ennyit biztos megérdemel. Elvégre a karácsony nem (csak) a kajákról és a poharak tisztaságáról szól. Annyira azért csak nem szörnyű. Továbbá szerintem butaság lenne most letarolni egy őszinteségi rohammal.
2010. dec. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Az utolsó alkalommal, mikor ott voltunk, grill csirke volt.Amikor kivett, és feltálalta, a csirkéből kifolyt vagy egy liter barna víz.Volt mellé párolt vöröskáposzta, ami enyhén szólva is stikkes volt, szerintem nem tették hűtőbe előző nap.Mert hogy akkor csinálták.Most ti ennétek ilyenből?Példa:lebbencsleves tejszínnel.Az milyen?Jaj, nem tudom, mit tegyek...
2010. dec. 18. 14:15
 6/15 anonim ***** válasza:
76%
szerintem is bírd ki. nem lehet mindenki tökéletes háziasszony, és az sem igazságos, hogy mindig nálatok vagytok, főleg, ha ő is szeretné, ha náluk lennétek. egyszer egy évben kibírjátok. és tényleg jó ötlet felajánlani, hogy átmész segíteni.
2010. dec. 18. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
68%

Ne mondjátok már, hogy bírja ki! Ez egyszerűen undorító, amit leírt...én sem tudok főzni, de nem is hívok meg a magam moslékjára senkit. Na meg a tisztaság. Az ember mércéje, hogy mennyire tartja tisztán a környezetét többek között.

Büdös káposztát még állatoknak sem adnék oda megenni...

2010. dec. 18. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Ha jóban vagytok, szerintem indirekt szervezd te. Mondd azt, hogy nagyon rosszul esne, ha mindent ő csinálna és csak akkor nyugodnál meg, ha legalább a főzést te csinálhatnád, hogy kivedd a részed.

Aztán elkezdhetsz takarítani is - mert szeretnél segíteni. Így jó fej leszel a szemében és a karácsony is náluk lesz, két legyet egy csapásra :)

2010. dec. 18. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt nem tudod megcsinálni, hogy átmesz hozzá, és együtt süttök-főztök? Vagy hogy itthon elkészítesz néhány fogást, és átviszed azzal, hogy azért csináltad, hogy neki ne kelljen annyit fáradoznia?
2010. dec. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
88%

Én végletesen főzök, vagy isteni lesz vagy ehetetlen sz@r :)

Apám eléggé elfogult velem szemben, mint egy szem lányával. Egyszer főztem, szülők jöttek látogatóba. Nem vagyok sértődékeny, egyrészt én is érzem ha rossz a kaja, de ha megmondják se veszem rossz néven, max megkérdezem, hogy vajon hol és mit rontottam el.

Elkezdtünk enni, férjem lendületből visszaköpte a tányérra, anyám feje torzult, szolidan szalvétába... Majd én beleharaptam, felugrottam és a wc-be köptem, annyira ehetetlen volt. Apám angyali arccal tolta magába és szidta anyámat meg a férjemet, hogy milyen taplók velem :)

Mondtam neki, hogy meg ne egye, mert én is rosszul lettem tőle :)

Anyám meg a férjem (férjem szakács végzettségű is, anyám simán csak jól főz) teljesen normális hangnemben elmondták, hogy mit és hol rontottam el.

Apám meg makacs volt és belapátolta az egészet. Este hányt egyet, de hát én szóltam... A "taplók" nem hánytak :)

2010. dec. 18. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!