Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Aki nincsen jóban az egyik...

Aki nincsen jóban az egyik családtagjával, de a többiekkel jó a kapcsolata, az hogyan oldja meg a hazalátogatást?

Figyelt kérdés

Testvéremet sajnos ki nem állhatom.

Nem vagyok én sem hibátlan. De iszonyúan elkényeztették és sokszor az én káromon dőzsölt, a bocsánat szót nem ismeri, a köszönömöt végképp nem. Arrogáns, nem hajlandó dolgozni meg úgy általában a szórakozáson kívül semmit csinálni. A szüleimet viszont szeretem, és vannak otthon kutyák is, akikkel szeretek foglalkozni, meg várnak.

Sajnos elvonulni nehéz, mert szüleimnek kb. egy kis hálószobája van, meg a nappali, tesómé a legnagyobb szoba (kb. 40 m2), az én kicsi szobám meg lomtárnak lett kialakítva, mióta nem lakom otthon (még az ő cuccai is ott vannak).

A dühömet, szorongásomat kéne valahogy legyőzni, de egyszerűen nem megy, annyi igazságtalanság után mindig dühít, ha meglátom, mint egy kiskirály, viszi el a haveroknak a hűtőből a drágább kajákat.

Mondjam meg a szüleimnek, hogy nem szeretem és akkor szóljanak, ha épp nyaralgat, más hogyan dolgozta fel a dühét ilyen esetben?

Ja nem tinifiúról van szó, 27 éves testvérem.


2017. júl. 26. 12:26
 1/9 anonim ***** válasza:
93%
őszintén szólva, ha lenne egy testvérem és ilyen megkülönböztetésben lenne részem, akkor a szüleimet is utálnám, mint a szart. Menne ám haza a rosseb, én biztos nem.
2017. júl. 26. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A szüleid nem vonják kérdőre miért nem dolgozik és próbál önállóan élni? Itt tényleg a szülőkkel is gond van, mert így baromira nem életre nevelik a testvéredet. Ő meg hülye lenne magától a felnőttek útjára lépni ha úgy is mindent a feneke alá tolnak. Beszélj a szüleiddel! Mond meg nekik hogy ez bánt téged. Sajnos lehet kevés az esélye hogy belátják h igazuk van, de ha még nem is adsz hangot neki akkor pláne így fog menni a végletekig.
2017. júl. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
előző válaszadó, helyesbítés: igazad van
2017. júl. 26. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Próbálj nem tudomást venni a tesódról. Máshogy nem tudod megoldani. Valószínűleg azért lett ilyen mert annak idején a szüleid ilyenné nevelték a folyamatos elkényeztetéssel. Ez az ő bajuk, az ő harcuk, nem tudsz vele mit kezdeni. Vagy nem mész haza, vagy veszel egy nagy levegőt és ignorálod az ingyenélőt.
2017. júl. 26. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszönöm! :)

Ignorálni azt szoktam.

Á én már hangot adtam ennek, kb. azóta járok ritkábban haza, hogy a szobám lényegében raktár funkciót tölt be.

Azt mondták, hogy úgysem otthon lakom már egy ideje. Mondjuk ez igaz.

Igen a szüleim is elrontották, meg a rossz baráti köre. De szerintem kialakult benne valami más "defekt" is, mert nem érdekli pl ha anyum fáradt, vagy beteg, akkor sem segít neki. Nincsen meg benne az együttérzés/átérzés képessége.

Néha tud normális lenni, de szerintem sokszor nem érti, miért ignorálom. Azaz érthetné, mert nem egyszer mondtam már neki, hogy nem vagyunk a cselédei. A szüleim amúgy tisztában vannak azzal, hogy gáz ez az egész. Veszekednek is vele. De még így is túl megengedőek. Mindig azzal jönnek, hogy legalább ennyi öröme legyen tesómnak.

2017. júl. 26. 13:47
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Az írás elején még nem tudtam hogy 27 éves. Ledöbbentem. A megkülönböztetés undorító.

Nem nevezném szülőknek az ilyen embereket. Haza se járnék... max a kutyát látogatnám meg, mert többet ér mint a család...

2017. júl. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nálunk pont fordítva van,az "egészséges" van pozitív módon megkülönböztetve.

Persze mindenkit "egyformán szeretnek",csak ez a gyakorlatban nem jön le.

2017. júl. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hidd el nem egyedi esetről van szó. Nagyon sok hímet a szüleik tettek ilyenné amilyen a tesód is, a túlféltő gondoskodásukkal. Még 40 évesen is hasonló lesz a műsor otthon. Neked fognak panaszkodni! Menj nyugodtan haza a te otthonod is. A lényeg, hogy folyton alázd,kérdezgesd szüksége van- e valamire amit nem tud megvenni magának. Légy fölényes, és nézd levegőnek a ficsúrt.
2017. júl. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én nem látogatnék oda, hanem a szüleimet látnám vendégül nálam. Csak kettejüket.
2017. júl. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!