Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Akárki elmehet ápolási segélyr...

Akárki elmehet ápolási segélyre valamelyik családtagjával?

Figyelt kérdés
Anyósom kitalálta, hogy elmegy az anyukájával ápolásira, mert a mamóka egyedül van, de igaziból fizikai betegsége nincs, kicsit magas a vérnyomása, kizárólag arra szed gyógyszert, de képes magát ellátni. Ki bírálja el, hogy el lehet-e menni ápolásira vele?
2008. júl. 19. 17:45
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

csakakkor lehet, ha az ápolni kívánt személyre vonatkozóan orvosilag megállapított szükségek vannak....ha anyósod nagymamája ápolásra és elláétásra szorul, de nem kívánják otthonba tenni..ilyen pl a kezdődő leépülés, vagy egyes kóros pl rákbetegség stb..szóval nem hinném, hogy el tudna menni és évente felülvizsgálják, de ezt a körzeti háziorvostudja pontosan megmondani, mennyire indokolt.

Én úgy gondolom, hogy egy ilyen magas vérnyomásos beteg nem szorulnapi 24 órás felügyeletre, merthogy akkor az ellátás 24 órát jelent naponta.

Szerintem jobb ha erről letesz, amíg nem szorul a nénike pelenkára és etetésre.

Azonkívül az ápolási segély melett nem lehet mást dolgozniés nagyon kevés akkor is ha valakinek nyugdíja is van!

2008. júl. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Első vagyok!

Azt lehagytam, hogy egy szigorú orvosi felülvizsgálatot végző bizottság leletek alapján bírál.A ti néniteknekpedig nem lenne olyan lelete, ami ezt indokolná.

2008. júl. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, majd megemlítem neki, mert egyfolytában azt hajtja, hogy ez csak és kizárólag a háziorvoson múlik és már mehet is. Ezek szerint a háziorvost felülbírálja valaki?
2008. júl. 19. 19:24
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Bizony ám! nálunk a rákbeteg nagymama odaköltözött anyósomhoz és akkor szólt a háziorvos, ha nem akarjuk a hospice segítségét már jogosult ápolásit kérni, és szívesen ad ajánlást, de amíg egyedül lakott és nem volt több zárójelentése nem is lehetett volna igényelni.Persze anyos nem kérte, mert akkor a nyugdíj mellé keveset kapott volna, meg amúgy is otthon volt,mire elintéződött volna, addigra a nagymama meghalt...szóval a háziorvos javasol és továbbküldi azoknak az intézményeknek, akik küldik és elbírálják a segélyt...mivel nem a háziorvos utalja a pénzt ezért többen beleszólnak kicsit magasabb beosztásból. Azért megkérdezheti anyósod ezen nehogy összevitázzatok, de felesleges.,mert az én anyukámnak is nagyon rossz a vérnyomása, és ő még dolgozik is..megvannak a korlátok..pl.:rokkantkártya semjár mindenkinek..és nem egyszerű..az egyik barátom lábára mozgássérült és nem múlik el-születési, megis kétévente felülvizsgálja egy bizottság.-hát igen ...
2008. júl. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Rég nem írtak. De szerintem a körzeti dokin kívül még más is beleszól. És az 1 hsz be szinte minden fontosat leírtak.

És most 2012 ben főleg alaposan utána néznek mennyire szorul, és milyen segítségre.

2012. márc. 10. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!