Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Szerintetek is fura? Normális...

Szerintetek is fura? Normális kommenteket légyszí!

Figyelt kérdés
Nagyon érdeklődöm a drogok után. Nem úgy értve, hogy használatra, hanem csak az egész érdekel, érdekelnek a drogosok is. Hogy mi a hatásuk, hogy mi lesz a drogosokkal, stb. Ebből kifolyólag megnéztem minden drogos filmet és sokszor drogos oldalakat is nézek a neten. Sokszor védem is őket, hogy nem tudhatjuk miért drogoznak, stb. és anyukám már emiatt azt hiszi, hogy narkózom, vagy már kipróbáltam. Ez pedig nem igaz. Jó a füvet próbáltam háromszor, de az sem hatott meg és már legalább fél éve volt, nem hiszem hogy fogom többet, nekem nem éri meg. A többit pedig véletlenül sem próbálnám ki, láttam elég elrettentő példát. A téma mégis nagyon érdekel. Arra is gondoltam, hogy jó lenne drogosokkal foglalkozni, csak azt hiszem velük inkább exdrogosok szoktak. Tehát ezt furcsálják páran a környezetemben, hogy ha nem csinálom és nem is érdekel a kipróbálásuk, akkor miért tudok róluk ennyit és miért védem néha a kábszereseket. Igazából én sem értem, hogy mi ez a nagy vonzalom, mert általában azokat érdekli a téma akik benne vannak nem? Anyukámmal, hogy értessem meg hogy nem hernyósként akarom végezni, de a téma és az emberek mégis nagyon érdekelnek? L/17
2010. máj. 23. 02:16
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha igaz amit leírsz akor nincs baj veled.Az hogy érdekel természetes ha tényleg ezzel szeretnél foglalkozni vannak ilyen szakok szerintem meg képzések amiken ilyen szociális egészségügyi stb-is emberke lehetsz.És dolgozhatsz ilyen intézményekben ahol ilyen emberek vannak.
2010. máj. 23. 03:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én is láttam ilyen filmeket (Requiem for a dream, Candy, stb.), és engem is érdekel a "lelki" oldala, hogy ki miért csinálja?! Szerintem semmi baj nincs ezzel addig, amíg maga a kábítószer nem vonz. Én is szivesen elbeszélgenék valakivel, aki ebben benne van, vagy esetleg csak volt egy ilyen időszaka, de fel tudott hagyni vele (bár, ez gondolom, nem túl gyakori).

Szintén 17/L.

2010. máj. 23. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem semmi gond ezzel,nyugodtan foglalkozhatnál ilyen emberekkel,viszont én úgy gondolom,sokkal hatásosabb ha olyan csinálja ezt,aki benne volt,mert ő jobban átérzi ezt.Mert kaphatsz olyan beszólásokat,hogy te miért magyarázol,ha soha nem is voltál benne például.Mivel főleg pszichikai függőség,és jól tudsz az emberek pszichéjére hatni,akkor már az is valami.Az okok sok esetben ugyanazok,akik nem tudnak kijönni belőle,gyengék szerintem.Azt viszont nem értem mi ez a nagy védelem részedről.Lehetnek durva okok is amiért az ember elkezdi,ez oké,de azt is kell tudni hol a határ.Aki már nem bír a valóságban létezni,és agyba-főbe nyomja,az már gáz.
2010. máj. 23. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Addig úgysem fogsz belelátni ebbe a világba és ezeknek az embereknek a lelkébe, amíg magad is részesévé nem válsz.
2010. máj. 23. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Én ugyan ilyen voltam kb. 15-16 évesen, de teljesen :) Nincs ezzel baj, én sem lettem drogos, kb. életem során én is füvet próbáltam ki, de nekem sem jött be. Ja, és rólam is azt hitték a szüleim, hogy ennek a "bizarr" érdeklődésnek (ahogy ők mondták) az az oka, hogy drogozom, vagy drogozni szeretnék. Aztán tessék, nem :) Ellenben most, 23 évesen szocmunkásnak tanulok, és ilyen irányban szeretnék továbbmenni, dolgozni. Bár inkább a prevencióval szeretnék majd foglalkozni, de nem kizárólag azzal.
2010. máj. 23. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Nemo kapitány (V.A.) ***** válasza:
100%
Erre a pályára születtél. Erre hív a sorsod, vagyis ez a "hivatásod". Jogodban áll máshogy dönteni, hiszen szabadok vagyunk, de valószínűleg megbánnád ha nem erre mégy.
2010. máj. 23. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ha így állsz hozzá, szerintem még igen jó szakember is lehetne belőled. Ne add föl a dolgot és ne foglalkozz azzal, hogy mit mondanak.

Jó példa erre, hogy engem sokan megszóltak azért, hogy miért akarok szülésznő lenni miközben még sohasem szültem...

Hát kb ez is olyan. Remélem érted mire próbálok rámutatni.

Az emberek mondanak dolgokat, nem kell velük foglalkozni.

2010. máj. 23. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:)
2010. máj. 23. 15:46
 9/9 anonim ***** válasza:
Mindenkinek megvan a maga érdeklődési köre, a saját szükségletein túl is.
2010. máj. 23. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!