Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » A szüleim el fognak válni,...

A szüleim el fognak válni, apa el fog költözni, én meg valami iszonyatosan érzem magam. Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Kérlek, ne gyertek nekem azzal, hogy így jobb lesz, meg ez a szüleim döntése, és fogadjam el, stb, mert ezeket egyrészt teljesen megértem, másrészt meg rohadtul nem segítenek.


Engem csak az érdekel, hogy a helyzetemben mi segítene túllépnem ezen az egészen, lehetőleg gyorsan, mert én teljesen ki vagyok készülve. Minden nap kiütéses vagyok az idegtől, a szemeim bedagadva, és ha csak meglátok egy boldog családot, akár az utcán, akár a filmben, kitör belőlem a sírás.


Mégegyszer leszögezem, hogy a szüleim döntését teljes mértékben megértem, tényleg így jobb lesz, mindenkinek, stb.


Köszönöm előre is a válaszokat nektek, hatalmas segítség!


2017. júl. 31. 19:26
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Túl sokat nem tehetsz. Nyugodtan sírd ki magad, ahányszor szükségét érzed. Attól még, hogy apád elköltözik, az apád marad. Remélhetőleg látogathatod, amikor csak szeretnéd. Nyilván kevesebbet lesztek együtt, de amikor együtt vagytok, talán jobban figyeltek majd egymásra, többet tudtok beszélgetni, mint a szürke hétköznapok során.

Sajnos nagyon nem egyedi eset a tiéd. Ez a sz.r érzés majd eltompul, hozzá fogsz szokni az új rendhez, új életformához.

2017. júl. 31. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
97%

Nem lesz semmi gond. Te maradsz ott, ahol eddig éltél. Nem kell költöznöd, nem kell másik iskolába járnod.

Apukád ugyanúgy az apukád marad és találkozhatsz vele ezután is.

Talán még jobb is lesz, mint volt. Hiszen írod, hogy jobb lesz így mindenkinek. Legalább nyugi lesz otthon, nem lesznek veszekedések.

A szüleidnek nagyobb változás lesz, nehezebb lesz, mint neked.

2017. júl. 31. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
95%

Nagy tisztelet az elottem szoloknak.

Halgass rajuk. Probald magad lekotni valamivel amit szeretsz.

2017. júl. 31. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én szüleim is elváltak, tudom mit érzel.

Konkrét gyógyír erre nincs, sokat fogsz sírni még és jól is teszed, nyugodtan sírd ki az érzéseid. Ha mindkettő szülőddel ugyan úgy megmarad a jó viszony, úgy könnyebb lesz, főleg ha nem költöznek egymástól 200km-re.

Arra mindenképp kérd meg őket, hogy magukban akármit gondolnak a másikról, neked ne szidják egymást soha!!! Az nagyon sokat segít. Hál isten nekem sosem szidták egymást, nem kellett még a válás után hallgatnom, hogy a hülye apád, a hülye anyád...

A kapott mostoha húgomnál más volt a helyzet, ott állandóan ment, hogy az idióta apád, hogy lehet ekkora ...bla bla. Ez szörnyen esik egy gyereknek aki mindkét szülőjét szereti. Ezt nagyon jó lenne, ha tiszteletben tartanák. Én amúgy még 8 évvel a válás után is eléggé szenvedtem, sokat sírtam stb bár ehhez egy rossz mostoha is hozzájárult arról az oldalról ahol maradtam. (Apámmal maradtam)

A dupla ünnepek meg nyaralások némileg kárpótolnak, de olyan 18 éves korodig (tekintve, hogy nem most vagy annyi, nem írtál kort, de egy válás főleg egy rossz kiabálós gyűlölködős válás minden korban megviseli az otthon élő gyereket) elég rossz lesz, ha a szüleid nem jóban válnak el. Tekintve a ballagásokat, szerepléseket, bármit amin mindkettőnek illik jelen lenni.


Kitartást!!!!!

2017. júl. 31. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én tavaly nyáron mentem keresztül ezen. Anya megcsalta apát, aztán elköltözött. Mindig azt hittem, ez velünk sosem fog megtörténni, de hát... Senki nem volt mellettem, magamnak kellett ezzel megbírkózni. Ha szeretnéd valakinek névtelenül, vagy akár névvel kidühöngeni magad, írj nyugodtan


14L

2017. júl. 31. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hű, köszi mindenkinek a válaszokat, TÉNYLEG nagy segítség! :) Már jobban vagyok, azt hiszem, egy időre megbékéltem. :)


Kiderült, hogy apa a városban marad, bármikor talalkozhatok vele, anyaval jo barátok maradnak, es később is lesznek néha közös programjaink. :) Úgyhogy kicsit mar jobb :)


Mégegyszer köszi a válaszokat!! :)

2017. júl. 31. 23:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!